WooCommerce v1.6.1 - en to ro_RO translation catalogue (1882 entries)

en:  (taxes estimated for %s)
ro_RO: (taxe estimate pentru %s)

en:  ago
ro_RO: în urmă

en: "From" Email Address
ro_RO: "De la" - Se afișează adresa de email:

en: "From" Name
ro_RO: "De la" - Se afișează Numele:

en: %d in stock | %d in stock
ro_RO[0]: %d în stoc
ro_RO[1]: %d în stoc

en: %s - We recommend setting memory to at least 64MB. See: <a href="%s">Increasing memory allocated to PHP</a>
ro_RO: %s - Vă recomandăm să setați limita de memorie la minim 64MB. Vezi: <a href="%s">Cum să crești limita de memorie alocată pentru PHP</a>

en: %s ago
ro_RO: %s în urmă

en: %s download remaining | %s downloads remaining
ro_RO[0]: %s descărcare disponibilă
ro_RO[1]: %s descărcări disponibile

en: %s in stock
ro_RO: %s în stoc

en: %s review for %s | %s reviews for %s
ro_RO[0]: %s recenzie pentru %s
ro_RO[1]: %s recenzii pentru %s

en: %s units of %s have been backordered in order #%s.
ro_RO: %s unități din %s au fost comandate pe Lista de Așteptare, referință comandă #%s.

en: &#197;land Islands
ro_RO: Insulele &#197;land

en: &larr; Return To Cart
ro_RO: &larr; Înapoi la Coș

en: &larr; Return To Shop
ro_RO: &larr; Înapoi la Magazin

en: &nbsp;&ndash; Page %s
ro_RO: &nbsp;&ndash; Pagina %s

en: &nbsp;<small>%svia %s</small>
ro_RO: &nbsp;<small>%s via %s</small>

en: &quot; and &quot;
ro_RO: &quot; şi &quot;

en: &quot;%s&quot; was successfully added to your cart.
ro_RO: Produsul &quot;%s&quot;  a fost adăugat cu succes în Coșul dvs.

en: (%s) is not a valid postcode/ZIP.
ro_RO: (%s) nu este un cod poștal valid.

en: (1 state) | (%s states)
ro_RO[0]: (1 stat)
ro_RO[1]: (%s state)

en: (Copy)
ro_RO: (Copiază)

en: (Includes %s tax)
ro_RO: (Inclusiv %s Taxe)

en: (Includes %s)
ro_RO: (Include %s)

en: (backorders allowed)
ro_RO: (Comenzile în Așteptare sunt Permise)

en: (ex. VAT)
ro_RO: (exclude TVA)

en: (ex. tax)
ro_RO: (exclude taxe)

en: (incl. VAT)
ro_RO: (inclusiv TVA)

en: (incl. tax)
ro_RO: (inclusiv Taxe)

en: + Add Flat Rate
ro_RO: + Adaugă Cost Fix

en: + Add Tax Rate
ro_RO: + Adaugă Cotă de impozitare

en: + Add tax row
ro_RO: + Adaugă rând de taxe

en: 0.00
ro_RO: 0,00

en: 1 country | %1$s countries
ro_RO[0]: O țară
ro_RO[1]: %1$s țări

en: 2 letter Country code
ro_RO: Cod țară format din 2 litere

en: <a href="%s" class="button">%s</a> You cannot add that amount to the cart &mdash; we have %s in stock and you already have %s in your cart.
ro_RO: <a href="%s" class="button">%s</a> Nu poți adăuga numărul acesta de produse în Coș &mdash; Avem doar %s produse în stoc și ai deja %s în Coșul de Cumpărături.

en: <a href="http://wordpress.org/extend/plugins/woocommerce/" target="_blank">Project on WordPress.org</a>
ro_RO: <a href="http://wordpress.org/extend/plugins/woocommerce/" target="_blank">Proiect pe WordPress.org</a>

en: <a href="http://www.woothemes.com/extensions/woocommerce-extensions/" target="_blank">Official Extensions</a>
ro_RO: <a href="http://www.woothemes.com/extensions/woocommerce-extensions/" target="_blank">Extensii Oficiale</a>

en: <a href="http://www.woothemes.com/themes/woocommerce-themes/" target="_blank">Official Themes</a>
ro_RO: <a href="http://www.woothemes.com/themes/woocommerce-themes/" target="_blank">Teme Oficiale</a>

en: <a href="https://github.com/woothemes/woocommerce" target="_blank">Project on Github</a>
ro_RO: <a href="https://github.com/woothemes/woocommerce" target="_blank">Proiect pe Github</a>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Previous
ro_RO: <span class="meta-nav">&larr;</span> Anterior

en: <strong>Congratulations!</strong> &#8211; WooCommerce has been installed and setup. Enjoy :)
ro_RO: <strong>Felicitări!</strong> &#8211; WooCommerce a fost instalat și configurat. Distacție Plăcută :)

en: <strong>Data Update Required</strong> &#8211; We just need to update your install to the latest version
ro_RO: <strong> Actualizare necesară </ strong>&#8211; Trebuie doar să actualizăm instalarea dumneavoastră la ultima versiune.

en: <strong>Welcome to WooCommerce</strong> &#8211; You're almost ready to start selling :)
ro_RO: <strong>Bine ai venit la WooCommerce</strong> &#8211; Ești aproape gata să începi comercializarea produselor tale!

en: <strong>WooCommerce has been installed</strong> &#8211; You're ready to start selling :)
ro_RO: <strong>WooCommerce a fost instalat</strong> &#8211; Ești gata să începi comercializarea produselor tale!

en: <strong>WooCommerce has been updated</strong> &#8211; You're ready to continue selling :)
ro_RO: <strong>WooCommerce a fost actualizat</strong> &#8211; Poţi continua comercializarea produselor tale!

en: A Search box for products only.
ro_RO: O căsuță de căutare doar pentru produse.

en: A list or dropdown of product categories.
ro_RO: O listă cu selector de categorii de produse.

en: A note has been added to your order
ro_RO: A fost adăugată o notiță comenzii tale

en: A product must be in this category for the coupon to remain valid or, for "Product Discounts", products in these categories will be discounted.
ro_RO: Un produs trebuie să aparțină acestei categorii pentru a putea folosi Cuponul sau pentru "Reduceri Produs", produsele care aparțin acestor categorii vor beneficia de reducere.

en: AND
ro_RO: ŞI

en: Access Expires
ro_RO: Accesul expiră

en: Access Key
ro_RO: Cheie de Acces

en: Access Restrictions
ro_RO: Restricții Acces

en: Account Details
ro_RO: Detalii Cont

en: Account Name
ro_RO: Titular Cont

en: Account Number
ro_RO: Număr Cont

en: Account password
ro_RO: Parolă Cont

en: Account username
ro_RO: Cont Utilizator

en: Action failed. Please refresh the page and retry.
ro_RO: Acțiune eșuată. Reîmporpătați pagini și încecați din nou!

en: Actions
ro_RO: Acțiuni

en: Active filters
ro_RO: Fitre Active

en: Add
ro_RO: Adaugă

en: Add Attribute
ro_RO: Adaugă Atribut

en: Add Coupon
ro_RO: Adaugă Cupon

en: Add New
ro_RO: Adaugă Nou

en: Add New Attribute
ro_RO: Adaugă Atribut Nou

en: Add New Coupon
ro_RO: Adaugă Cupon Nou

en: Add New Order
ro_RO: Adaugă Comandă Nouă

en: Add New Order status
ro_RO: Adaugă Status Comandă

en: Add New Product
ro_RO: Adaugă un Produs nou

en: Add New Product Category
ro_RO: Adaugă Categorie Nouă de Produs

en: Add New Product Tag
ro_RO: Adaugă Etichetă de Produs (?)

en: Add New Shipping Class
ro_RO: Adaugă Clasă de Expediere

en: Add New Variation
ro_RO: Adaugă Variație Nouă

en: Add Order
ro_RO: Adaugă Comandă

en: Add Product
ro_RO: Adaugă Produs

en: Add Review
ro_RO: Adaugă Comentariu

en: Add Variation
ro_RO: Adaugă Varianție Produs

en: Add a review
ro_RO: Adaugă un comentariu

en: Add eCommerce tracking code to the thankyou page
ro_RO: Inserați codul de urmărire a vizitatorilor la pagina de Thank You

en: Add event tracking code for add to cart actions
ro_RO: Adaugă cod de urmărire pentru acțiunile de adăugare a produselor în Coș.

en: Add fee
ro_RO: Adăugați taxă

en: Add item(s)
ro_RO: Adaugă produs(e)

en: Add local tax rates to define rules for specific zip codes and cities.
ro_RO: Adăugați cotele locale de impozitare prin definirea de reguli pentru codurile poştale şi oraşele specificate.

en: Add new
ro_RO: Adaugă Nou

en: Add note
ro_RO: Adaugă mențiune

en: Add rates for shipping classes here &mdash; they will override the default costs defined above.
ro_RO: Adaugă costuri pentru clasele de expediere aici &mdash; aceste costuri vor suprascrie costurile originale definite mai sus.

en: Add to Cart
ro_RO: Adaugă în Coș

en: Add to cart
ro_RO: Adaugă în Coș

en: Add tracking code to your site's footer. You don't need to enable this if using a 3rd party analytics plugin.
ro_RO: Inserați codul de urmărire a vizitatorilor în subsolul paginii. Această opțiune nu trebuie activată dacă se folosește un cod furnizat de altă companie.

en: Add&nbsp;meta
ro_RO: Adaugă&nbsp;meta

en: Added &quot;%s&quot; to your cart.
ro_RO: &quot;%s&quot; adăugat în coș.

en: Additional Information
ro_RO: Informații adiționale

en: Additional Tax classes
ro_RO: Clase adiționale de Taxe

en: Address
ro_RO: Adresă

en: Address 1
ro_RO: Adresă 1

en: Address 2
ro_RO: Adresă 2

en: Address override
ro_RO: Suprascrie Adresa

[ctx: Admin menu name]
en: Categories
ro_RO: Categorii

[ctx: Admin menu name]
en: Coupons
ro_RO: Cupoane

[ctx: Admin menu name]
en: Orders
ro_RO: Comenzi

[ctx: Admin menu name]
en: Products
ro_RO: Produse

[ctx: Admin menu name]
en: Shipping Classes
ro_RO: Clase de Expediere

[ctx: Admin menu name]
en: Tags
ro_RO: Etichete

en: Advanced
ro_RO: Avansat

en: All
ro_RO: Toate

en: All Countries
ro_RO: Toate țările

en: All Order statuses
ro_RO: Toate statusurile comenzilor

en: All Product Categories
ro_RO: Toate Categoriile de Produs

en: All Product Tags
ro_RO: Toate Etichetele de Produs

en: All Shipping Classes
ro_RO: Toate Clasele de Expediere

en: All allowed countries
ro_RO: Toate țările permise

en: All done!
ro_RO: Terminat!

en: All matching rates will be applied, and non-compound rates will be summed.
ro_RO: Toate tarifele care se potrivesc vor fi aplicate, iar tarifele necompuse vor fi însumate.

en: Allow
ro_RO: Permite

en: Allow <a href="%s" target="_blank">trackbacks and pingbacks</a> on this page.
ro_RO: Permiteţi <a href="%s" target="_blank">notificări și link-uri către</a> această pagină.

en: Allow Backorders?
ro_RO: Permiteți Comenzi prin liste de așteptare?

en: Allow customers to repurchase past orders
ro_RO: Permite clienţilor să cumpere din nou comenzile făcute anterior

en: Allow registration on the "My Account" page
ro_RO: Permite înregistrarea unui cont nou pe pagina "Contul Meu"

en: Allow registration on the checkout page
ro_RO: Permite înregistrarea unui cont nou pe pagina 'Finalizare Comandă'

en: Allow reviews.
ro_RO: Permite Opinii / Comentarii.

en: Allow, but notify customer
ro_RO: Permite, dar anunță clientul

en: Allowed Countries
ro_RO: Țări permise

en: Allowed Files
ro_RO: Fișiere Permise

en: Allows cheque payments. Why would you take cheques in this day and age? Well you probably wouldn't but it does allow you to make test purchases for testing order emails and the 'success' pages etc.
ro_RO: Permite efectuarea de plăți prin cec-uri. De ce ați accepta plata prin cec-uri în ziua de astăzi?! Probabil nu ai accepta, însă această opțiune îți permite să faci teste de cumpărare a unui produs și să verifici redirecționările către restul paginilor după plasarea unei comenzi.

en: Allows payments by BACS (Bank Account Clearing System), more commonly known as direct bank/wire transfer.
ro_RO: Permite efectuarea de plăți prin BACS (Bank Account Clearing System), mai bine cunoscut sub numele de <strong>Transfer Bancar</strong>.

en: Already registered?
ro_RO: Aveți deja cont?

en: Always show stock e.g. "12 in stock"
ro_RO: Afișează stocul mereu, ex: "12 în stoc"

en: American Samoa
ro_RO: Samoa American

en: An account is already registered with that username. Please choose another.
ro_RO: Există deja un cont înregistrat cu acest nume utilizator. Alegeți altul.

en: An account is already registered with your email address. Please login.
ro_RO: Există deja un cont înregistrat cu această adresă de email. Vă rugăm să vă autentificați.

en: An order has been created for you on %s. To pay for this order please use the following link: %s
ro_RO: O comandă a fost creeată pentru dvs. pe data de &ldquo; %s &rdquo;. Pentru a achita această comandă vă rugăm să urmați link-ul acesta: <a href="%s">Achitare Comandă</a>

en: Anti-spam field was filled in.
ro_RO: Câmpul anti-spam a fost completat.

en: Antigua and Barbuda
ro_RO: Antigua și Barbuda

en: Any
ro_RO: Oricare

en: Any %s
ro_RO: Orice %s

en: Any category
ro_RO: Orice categorie

en: Any customer
ro_RO: Orice client

en: Append a logout link to menus containing "My Account"
ro_RO: Adaugă un link de Deconectare la toate meniurile ce conțin fraza "Contul Meu"

en: Apply
ro_RO: Aplică

en: Apply Coupon
ro_RO: Aplică Cupon

en: Apply base tax rate
ro_RO: Aplică taxele (cota de impozitare) de bază

en: Apply before tax
ro_RO: Aplică înainte de taxe

en: Are you sure you want to delete all variations? This cannot be undone.
ro_RO: Ești sigur că vrei să ștergi toate variantele? Acest lucru nu poate fi anulat.

en: Are you sure you want to delete this attribute?
ro_RO: Ești sigur că vrei să ștergi acest atribut?

en: Are you sure you want to delete this template file?
ro_RO: Ești sigur că vrei să ștergi acest șablon?

en: Are you sure you want to link all variations? This will create a new variation for each and every possible combination of variation attributes (max 50 per run).
ro_RO: Ești sigur că vrei să legi toate variantele? Acest lucru va crea o nouă variaţie pentru fiecare combinaţie posibilă a atributelor de variaţie (maxim 50 pe tură).

en: Are you sure you want to refund the selected items? The item's stock will not be affected.
ro_RO: Ești sigur că vrei să se restituie elementele selectate? Stocul fiecărui produs nu va fi afectat.

en: Are you sure you want to remove the selected items? If you have previously reduced this item's stock, or this order was submitted by a customer, you will need to manually restore the item's stock.
ro_RO: Ești sigur că vrei să ștergi elementele selectate? Dacă stocul acestor articole a fost redus înainte, sau această comandă a fost trimisă de către un client, va trebui să restaurezi manual stocurile produselor.

en: Are you sure you want to remove this attachment?
ro_RO: Ești sigur că vrei să ștergi aceast atașament?

en: Are you sure you want to remove this variation?
ro_RO: Ești sigur că vrei să ștergi această variație?

en: Are you sure you want to revoke access to this download?
ro_RO: Ești sigur că vrei să elimini accesul clienților la acest produs descărcabil?

en: Armed Forces (AA)
ro_RO: SUA, Forțele Armate

en: Armed Forces (AE)
ro_RO: SUA, Forțele Armate

en: Armed Forces (AP)
ro_RO: SUA, Forțele Armate

en: Attribute | Attributes
ro_RO[0]: Atribut
ro_RO[1]: Atribute

en: Attribute:
ro_RO: Atribut:

en: Attributes
ro_RO: Atribute

en: Attributes let you define extra product data, such as size or colour. You can use these attributes in the shop sidebar using the "layered nav" widgets. Please note: you cannot rename an attribute later on.
ro_RO: Atributele îți permit să adaugi mai multe date pentru un produs cum ar fi: mărime, culoare, etc. <br /><br />Atributele pot fi utilizate pentru filtra produsele (folosind widget-uri WooCommerce) sau pentru a creea variații de produse (culori diferite, modalități diferite de prindere, etc. )<br / ><br / ><strong>ATENȚIE:</strong> O dată salvat, numele unui atribut nu mai poate fi modificat.

en: Australian Dollars (&#36;)
ro_RO: Dolari Australieni (&#36;)

en: Author:
ro_RO: Autor:

en: Availability
ro_RO: Disponibilitate

en: Available downloads
ro_RO: Descărcări disponibile

en: Available on backorder
ro_RO: Disponibil pentru Comandă în Așteptare

en: Average
ro_RO: Potrivit

en: Average order items
ro_RO: Număr mediu de produse per comandă

en: Average order items for year
ro_RO: Medie produse pe comandă per an (?)

en: Average order items in range
ro_RO: Număr mediu de produse per comandă pentru perioada selectată

en: Average order total
ro_RO: Medie totală a comenzii

en: Average order total for year
ro_RO: Total mediu comadă per an

en: Average order total in range
ro_RO: Media valorii unei comenzi pentru perioada selectată

en: Average orders per customer
ro_RO: Număr mediu de comenzi per client

en: Awaiting BACS payment
ro_RO: Așteaptă confirmare plată Transfer Bancar

en: Awaiting cheque payment
ro_RO: Plata prin cec este așteptată

en: Azerbaijan
ro_RO: Azerbaidjan

en: BACS Payment
ro_RO: Plată prin Transfer Bancar

en: BIC (formerly Swift)
ro_RO: BIC (inițial Cod Swift)

en: Background Colour
ro_RO: Culoare fundal

en: Backordered
ro_RO: Pus pe lista de așteptare

en: Bacs
ro_RO: Transfer Bancar

en: Bank Name
ro_RO: Bancă

en: Base Colour
ro_RO: Culoară de bază

en: Base Country/Region
ro_RO: Locație magazin

en: Base Page Title
ro_RO: Titlul Paginii de bază a Magazinului

en: Be the first to review
ro_RO: Fii primul care comentează

en: Before adding variations, add and save some attributes on the <strong>Attributes</strong> tab.
ro_RO: Înainte de a adăuga variantele produselor, adaugă și salvează câteva atribute din tab-ul <strong>Atribute</strong>.

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
ro_RO: Înainte de a putea încărca fișierul de import, va trebui să rezolvaţi următoarea eroare:

en: Belgium
ro_RO: Belgia

en: Best Sellers
ro_RO: Cele Mai Vândute

en: Billing
ro_RO: Facturare

en: Billing &amp; Shipping
ro_RO: Facturare &amp; Livrare

en: Billing Address
ro_RO: Adresă de Facturare

en: Billing Details
ro_RO: Detalii Facturare

en: Billing Email
ro_RO: Adresa de email utilizată pentru Facturare.

en: Billing address
ro_RO: Adresa de Facturare

en: Bonaire, Saint Eustatius and Saba
ro_RO: Bonaire, Saint Eustatius și Saba

en: Bosnia and Herzegovina
ro_RO: Bosnia și Herzegovina

en: Both
ro_RO: Ambele

en: Bouvet Island
ro_RO: Insula Bouvet

en: Brazil
ro_RO: Brazilia

en: Brazilian Real (&#36;)
ro_RO: Real - Brazilia (&#36;)

en: British Indian Ocean Territory
ro_RO: Teritoriul Britanic din Oceanul Indian

en: British Virgin Islands
ro_RO: Insulele Virgine Britanice

en: Bulk edit:
ro_RO: Editare la grămada:

en: Button
ro_RO: Buton

en: Button style
ro_RO: Stil buton

en: Button text
ro_RO: Text pentru buton

en: Buttons and tabs
ro_RO: Butoane și file

en: Buy product
ro_RO: Cumpără produsul

en: Calc taxes
ro_RO: Calcuează Taxe &rarr;

en: Calc totals
ro_RO: Calculează Totaluri &rarr;

en: Calculate Shipping
ro_RO: Calculează Costuri de Livrare

en: Calculate line taxes? This will calculate taxes based on the customers country. If no billing/shipping is set it will use the store base country.
ro_RO: Calculăm liniile de taxe? Această opțiune va calcula taxele bazate pe țara din care provine clientul. Dacă nu este specificată nici o adresă de facturare sau de livrare, ca bază de calcul va fi folosită țara din care provine magazinul.

en: Calculate tax based on the customer shipping address
ro_RO: Calculați taxele pe bază adresei de expediere introdusă de client

en: Calculate totals based on order items, discounts, and shipping?
ro_RO: Calculați totalurile bazate pe produsele comandate, reduceri și transport?

en: Calculation Settings
ro_RO: Mod de calcul

en: Calculation Type
ro_RO: Mod de calcul

en: Call to action buttons/price slider/layered nav UI
ro_RO: Butoane de acțiune / Slider Preț / Interfață stratificată a navigației

en: Cambodia
ro_RO: Cambodgia

en: Cameroon
ro_RO: Camerun

en: Can't access your account?
ro_RO: Nu îți poți accesa contul?

en: Canadian Dollars (&#36;)
ro_RO: Dolari Canadieni (&#36;)

en: Cancel
ro_RO: Anulează

en: Cancel order &amp; restore cart
ro_RO: Anulează comand &amp; restaurează Coșul

en: Cancel schedule
ro_RO: Anulează Programarea

en: Capabilities
ro_RO: Capabilități

en: Cape Verde
ro_RO: Cap Verde

en: Cart
ro_RO: Coș

en: Cart % Discount
ro_RO: Reducere % Coș

en: Cart Discount
ro_RO: Reducere Coș

en: Cart Discount:
ro_RO: Reducere Coș

en: Cart Page
ro_RO: Pagina "Coș de Cumpărături"

en: Cart Subtotal
ro_RO: Subtotaluri Coș

en: Cart Subtotal:
ro_RO: Subtotal Coș

en: Cart Totals
ro_RO: Totaluri Coș

en: Cart updated.
ro_RO: Coș actualizat.

en: Cash on Delivery
ro_RO: Plata la Destinație » Ramburs

en: Catalog &amp; search
ro_RO: Catalog &amp; Căutare

en: Catalog Images
ro_RO: Imagini Catalog

en: Catalog Options
ro_RO: Opțiuni Catalog

en: Catalog Prices
ro_RO: Prețuri de Catalog

en: Catalog visibility:
ro_RO: Vizibilitate în Catalog:

en: Catalog/search
ro_RO: Catalog / Căutare

en: Categories
ro_RO: Categorii

en: Category
ro_RO: Categorie

en: Category Order
ro_RO: Sortează după Categorie

en: Category sales average
ro_RO: Medie de vânzare per categorie

en: Category sales median
ro_RO: Vânzări mediane per categorie

en: Category: | Categories:
ro_RO[0]: Categorie:
ro_RO[1]: Categorii:

en: Cayman Islands
ro_RO: Insulele Cayman

en: Central African Republic
ro_RO: Republica Central African

en: Chad
ro_RO: Ciad

en: Change
ro_RO: Modifică

en: Change Password
ro_RO: Modifică Parola

en: Change Password Page
ro_RO: Pagina "Modificare Parolă"

en: Change my password
ro_RO: Modifică parola

en: Change to:
ro_RO: Schimbă la:

en: Check this box if the coupon cannot be used in conjunction with other coupons.
ro_RO: Bifează această căsuță dacă se poate utiliza doar un singur tip de cupon.

en: Check this box if the coupon grants free shipping. The <a href="%s">free shipping method</a> must be enabled with the "must use coupon" setting checked.
ro_RO: Bifează căsuța dacă cuponul oferă Livrare Gratuită (vezi <a href="%s">Livrare Gratuită</a> + trebuie să fie activată cu opţiunea  "Pentru Livrare Gratuită este necesar un cupon de livrare gratuită"  bifată)

en: Check this box if the coupon should be applied before calculating cart tax.
ro_RO: Bifează această căsuță dacă Cuponul de Promoție este aplicat înainte de calcularea taxelor aferente.

en: Check your e-mail for the confirmation link.
ro_RO: Vă rugăm verificați-vă e-mailul pentru link-ul de confirmare.

en: Checkout
ro_RO: Plasează Comanda

en: Checkout &rarr;
ro_RO: Finalizare Comandă &rarr;

en: Checkout &rarr; Pay
ro_RO: Plăteşte &rarr; Plată

en: Checkout Page
ro_RO: Pagina "Finalizare Comandă"

en: Checkout and Accounts
ro_RO: Setări pentru Pagina de Finalizare Comandă și Contul Meu

en: Cheque
ro_RO: CEC

en: Cheque Payment
ro_RO: Cec de plată

en: Chinese Yuan (&yen;)
ro_RO: Yuan - China (&yen;)

en: Choose a country&hellip;
ro_RO: Selectează o țară&hellip;

en: Choose a downloadable product&hellip;
ro_RO: Selectează un produs descărcabil&hellip;

en: Choose a file from your computer:
ro_RO: Alegeți un fișier de pe computer:

en: Choose a grouped product&hellip;
ro_RO: Alege un produs grupat&hellip;

en: Choose an option
ro_RO: Alege o opțiune

en: Choose countries&hellip;
ro_RO: Selectează țările&hellip;

en: Choose whether or not this is a compound rate. Compound tax rates are applied on top of other tax rates.
ro_RO: Alege dacă aceasta este o rată compusă. Taxele Compuse se adaugă peste celelalte taxe. (?)

en: Choose whether or not this tax rate also gets applied to shipping.
ro_RO: Alege dacă această taxă va fi aplicată si costului de expediere.

en: Choose which format of email to send.
ro_RO: Alege formatul de e-mail care va fi trimis.

en: Christmas Island
ro_RO: Insula Crăciun

en: Cities
ro_RO: Orașe

en: City
ro_RO: Oraș

en: Clear Transients
ro_RO: Curăță Elementele Tranzitorii

en: Clear cart when logging out
ro_RO: Goliți Coșul de cumpărături la deconectarea utilizatorului.

en: Clear selection
ro_RO: Șterge selecția

en: Click here to enter your code
ro_RO: Click aici pentru a introduce codul cuponului

en: Click here to login
ro_RO: Click aici pentru a vă autentifica.

en: Click here to reset your password
ro_RO: Click aici pentru a vă reseta parola

en: Click to cancel this order
ro_RO: Click pentru a anula această comandă

en: Click to toggle
ro_RO: Click pentru a comuta

en: Close all
ro_RO: Închidele pe toate

en: Cocos (Keeling) Islands
ro_RO: Insulele Cocos (Keeling)

en: Code
ro_RO: Cod

en: Collect shipping address even when not required
ro_RO: Cere Adresa de Livrare a clientului chiar dacă nu este necesară

en: Colombia
ro_RO: Columbia

en: Comma separate email addresses to restrict this coupon to specific billing and user emails.
ro_RO: Pentru a restricționa utilizarea cuponului doar de către clienții specificați, adaugă adresele lor de email separate prin virgulă una de cealaltă.

en: Company
ro_RO: Companie

en: Company Name
ro_RO: Nume Companie

en: Complete
ro_RO: Complet

en: Completed
ro_RO: Terminată

en: Completed order
ro_RO: Comandă finalizată

en: Compound
ro_RO: Compus

en: Compound:
ro_RO: Compus:

en: Configure
ro_RO: Configurează

en: Configure shipping class
ro_RO: Configurează

en: Configure&nbsp;terms
ro_RO: Configurează

en: Content
ro_RO: Conținut

en: Continue Shopping &rarr;
ro_RO: Continuați cumpărăturile &rarr;

en: Controls whether or not the product is listed as "in stock" or "out of stock" on the frontend.
ro_RO: Controlează dacă produsul este listat ca și "În Stoc" sau "Stoc Epuizat" pe pagina de produs.

en: Cook Islands
ro_RO: Insulele Cook

en: Copy billing information to shipping information? This will remove any currently entered shipping information.
ro_RO: Copiem informațiile de facturare peste cele de livrare? Acest lucru va șterge informațiile de livrare existente.

en: Copy file to theme
ro_RO: Copiază fișierul în directorul temei curente

en: Copy from billing
ro_RO: Copiază de la Facturare

en: Copy to a new draft
ro_RO: Copiază într-o nouă ciornă

en: Core Taxonomies
ro_RO: Taxonomii Nucleu

en: Cost excluding tax. Enter an amount, e.g. 2.50.
ro_RO: Cost, fără taxe. Introdu o sumă, ex.: 2,23.

en: Cost per order
ro_RO: Cost per comandă

en: Cost, excluding tax.
ro_RO: Cost, fără taxe.

en: Could not compile woocommerce.less:
ro_RO: Woocommerce.less nu a putut fi compilat:

en: Could not grant access - the user may already have permission for this file.
ro_RO: Accesul la fișier nu poate fi acordat - Utilizator ar putea avea deja permisiunea de a accesa acest fișier.

en: Could not write to template file.
ro_RO: Nu am putut scrie în fișierul șablon.

en: Couldn&#8217;t register you&hellip; please contact us if you continue to have problems.
ro_RO: Nu te putem înregistra&hellip; Mai încearcă odată, nu ezita să ne contactezi dacă problemele continuă.

en: Countries
ro_RO: Țări

en: Countries/states
ro_RO: Țări / State

en: Country
ro_RO: Țară

en: Country or state code
ro_RO: Cod Poștal

en: County
ro_RO: Județ

en: Coupon
ro_RO: Cupon

en: Coupon Code Used: %s
ro_RO: Cod Cupon utilizat: %s

en: Coupon Data
ro_RO: Date Cupon

en: Coupon amount
ro_RO: Sumă cupon

en: Coupon code
ro_RO: Cod Promoțional

en: Coupon code already exists - customers will use the latest coupon with this code.
ro_RO: Acest cod de cupon deja există - prin utilizarea acestui cod, clienţii vor utiliza ultimul cupon (cel mai recent)

en: Coupon description
ro_RO: Descriere Cupon

en: Coupon does not exist!
ro_RO: Cuponul nu există!

en: Coupon draft updated.
ro_RO: Ciornă Cupon Actualizat.

en: Coupon restored to revision from %s
ro_RO: Cupon restaurat la revizia %s

en: Coupon sales average
ro_RO: Medie de reducere per cupon

en: Coupon sales median
ro_RO: Reduceri mediane per cupon

en: Coupon saved.
ro_RO: Cupon Salvat.

en: Coupon scheduled for: <strong>%1$s</strong>.
ro_RO: Cupon programat pentru pentru a fi activat pe data: <strong>%1$s</strong>.

en: Coupon submitted.
ro_RO: Cupon Trimis.

en: Coupon type
ro_RO: Tip cupon

en: Coupon updated.
ro_RO: Cupon Actualizat.

en: Coupon usage limit has been reached.
ro_RO: Limita de utilizare a cuponului a fost atinsă.

en: Coupons
ro_RO: Cupoane

en: Coupons can be managed from this section. Once added, customers will be able to enter coupon codes on the cart/checkout page. If a customer uses a coupon code they will be viewable when viewing orders.
ro_RO: Cupoanele de Promoții pot fi administrate din această secțiune. Odată adăugate, codul cupoanelor de promoții pot fi introduse de către clienți de pe paginile de Coș sau CheckOut. Dacă un client utilizează un cupon de promoție, acest lucru va putea fi vizualizate în momentul verificării unei comenzi.

en: Create an account
ro_RO: Crează Cont

en: Create an account by entering the information below. If you are a returning customer please login at the top of the page.
ro_RO: Creează un cont prin completarea formularului de mai jos. Dacă ai deja cont, te rugăm să te autentifici.

en: Create an account?
ro_RO: Creați un cont?

en: Credit Card
ro_RO: Carte de Credit

en: Cross-Sells
ro_RO: Produse Încrucișate

en: Cross-sell
ro_RO: Produse Încrucișate

en: Cross-sells are products which you promote in the cart, based on the current product.
ro_RO: Produsele Încrucișate sunt produse promovate în Coșul de Cumpărături, bazate pe produsele aflate deja în coș - produse care completează produsul ales deja (Ex.: Garanție Extinsă pentru un Produs Electronic, Cercei ce se potrivesc cu Broșa aleasă, etc.)

en: Currency
ro_RO: Monedă

en: Currency Position
ro_RO: Poziția Monedei

en: Custom Base
ro_RO: Structură personalizată

en: Custom field deleted.
ro_RO: Câmp personalizat șters.

en: Custom field updated.
ro_RO: Câmp personalizat actualizat.

en: Custom ordering
ro_RO: Sortare personalizată.

en: Custom ordering position.
ro_RO: Aranjare personalizată.

en: Custom product attribute
ro_RO: Atribut personalizat de produs

en: Customer
ro_RO: Client

en: Customer Accounts
ro_RO: Conturi Clienți

en: Customer Billing Address
ro_RO: Adresa de Facturare a clientului

en: Customer IP Address
ro_RO: Adresa IP a clientului

en: Customer Login
ro_RO: Autentificare Client

en: Customer Message
ro_RO: Mesaj Client

en: Customer Note:
ro_RO: Mențiune Client:

en: Customer Notes
ro_RO: Mențiuni Client

en: Customer Shipping Address
ro_RO: Adresa de Livrare a clientului

en: Customer UA
ro_RO: UA Client

en: Customer details
ro_RO: Detalii Client

en: Customer emails
ro_RO: Emailuri Clienți

en: Customer invoice
ro_RO: Factură Client

en: Customer invoice emails can be sent to the user containing order info and payment links.
ro_RO: Trimite factura clientului via email. Acest email va include detaliile comenzii și un link către pagina de plată a facturii.

en: Customer new account emails are sent when a customer signs up via the checkout or My Account page.
ro_RO: Emailurile pentru Client Nou - sunt trimise atunci când un client se înregistrează în Pagina Finalizare Comandă sau Pagina Contul Meu

en: Customer note
ro_RO: Notiță Client

en: Customer note emails are sent when you add a note to an order.
ro_RO: Emailurile pentru Notițe Client - sunt trimise atunci când adaugi o notită la o comandă

en: Customer reports, such as signups per day.
ro_RO: Rapoarte clienți, cum ar fi înregistrările de clienți noi pe zi.

en: Customer reset password emails are sent when a customer resets their password.
ro_RO: Emailurile pentru Resetare Parole sunt trimise atunci când un client își resetează parola.

en: Customer's notes about the order
ro_RO: Mențiunea clientului despre comandă:

en: Customer:
ro_RO: Client:

en: Customers
ro_RO: Clienți

en: Customize Button
ro_RO: Particularizează Buton

en: Cyprus
ro_RO: Cipru

en: Czech Koruna (&#75;&#269;)
ro_RO: Coroane Cehe (&#75;&#269;)

en: Czech Republic
ro_RO: Republica Ceh

en: Danish Krone
ro_RO: Coroane Daneze

en: Date
ro_RO: Dată

en: Date:
ro_RO: Data:

en: Debug Log
ro_RO: Jurnal Depanare

en: Decimal Separator
ro_RO: Separator Zecimale

en: Decrease by (fixed amount or %):
ro_RO: Scade cu (sumă fixă sau valoare procentuală %):

en: Decrease regular price by (fixed amount or %):
ro_RO: Scade prețul normal cu (sumă fixă sau valoare procentuală %):

en: Default
ro_RO: Original

en: Default Category Display
ro_RO: Afișare Implicită pe o Pagină Categorie

en: Default Cost
ro_RO: Cost normal

en: Default Handling Fee
ro_RO: Comision de prelucrare a comenzii

en: Default Product Sorting
ro_RO: Sortarea implicită a Produselor

en: Default selections:
ro_RO: Selecții implicite:

en: Default sort order
ro_RO: Sortare implicită

en: Default sorting
ro_RO: Sortare implicită

en: Defaults to <code>%s</code>
ro_RO: Implicit la <code>%s</code>

en: Define local tax rates for specific post/zip codes below. You can also export and import from CSV files.
ro_RO: Definiţi taxele locale pentru anumite coduri poştale prin introducerea acestora mai jos. Puteţi de asemenea să exportaţi sau să importaţi din format CSV.

en: Define tax rates for countries and states below. You can also export and import from CSV files.
ro_RO: Definiţi cote de impozitare / taxare în funcţie de ţări sau state. Introduceţi detaliile mai jos. Puteţi de asemenea să exportaţi sau să importaţi aceste valori dintr-un fişier CSV.

en: Define the loops this product should be visible in. The product will still be accessible directly.
ro_RO: Definește zonele de vizibilitate ale produsului. Produsul va fi accesibil și direct.

en: Delete
ro_RO: Șterge

en: Delete Lines
ro_RO: Șterge Liniile

en: Delete Permanently
ro_RO: Șterge Definitiv

en: Delete all
ro_RO: Șterge tot

en: Delete note
ro_RO: Șterge mențiune

en: Delete selected
ro_RO: Șterge rândurile selectate

en: Delete selected rates
ro_RO: Șterge ratele selectate

en: Delete selected rows
ro_RO: Șterge rândurile selectate

en: Delete template file
ro_RO: Șterge fișierul șablon

en: Delete the selected rates?
ro_RO: Șterge ratele selectate?

en: Delete this item permanently
ro_RO: Șterge acest element definitiv

en: Delimiter
ro_RO: Delimitator

en: Delivery Fee
ro_RO: Taxă de Livrare

en: Denmark
ro_RO: Danemarca

en: Description
ro_RO: Descriere

en: Determines how you select attributes for products. <strong>Text</strong> allows manual entry via the product page, whereas <strong>select</strong> attribute terms can be defined from this section. If you plan on using an attribute for variations use <strong>select</strong>.
ro_RO: Tipul atributului determină modul de afișare.<br /><br />Tip: <strong>Text</strong> permite adăugarea atributului direct pe pagina de produs.<br /><br />Tip: <strong>Selectează</strong> trebuie definit după adăugarea atributului. Pentru a folosi atributele în generearea de variații de produs folosește tipul de atribut <strong>Selectează</strong>.

en: Determines the sort order on the frontend for this attribute. If using custom ordering, you can drag and drop the terms in this attribute
ro_RO: Stabilește ordinea de sortare pe interfață pentru acest atribut. Dacă utilizați o ordine personalizată, aveți posibilitatea să glisați și să fixați termenii în acest atribut

en: Digital Downloads
ro_RO: Descărcări Digitale

en: Dimensions
ro_RO: Dimensiuni

en: Dimensions (L&times;W&times;H)
ro_RO: Dimensiuni (L &times; l &times; h)

en: Dimensions Unit
ro_RO: Unitate de măsură a dimensiunii

en: Direct Bank Transfer
ro_RO: Transfer Bancar direct

en: Discount code already applied!
ro_RO: Codul de reducere a fost deja aplicat!

en: Discount code applied successfully.
ro_RO: Codul de reducere a fost aplicat cu succes.

en: Discount type
ro_RO: Tip Reducere

en: Discounts
ro_RO: Reduceri

en: Discounts after tax - user defined.
ro_RO: Discounturi după aplicarea taxelor - definit de utilizator.

en: Discounts before tax - calculated by comparing subtotals to totals.
ro_RO: Discounturi înainte de aplicarea cotelor de taxare - calculate prin compararea valoarea subtotalurilor cu valoarea totală.

en: Discounts used
ro_RO: Reduceri utilizate

en: Display Type:
ro_RO: Tip Afișare:

en: Display a list of featured products on your site.
ro_RO: Afișează o listă de produse recomandate pe site-ul dvs.

en: Display a list of random products on your site.
ro_RO: Afișează o listă de Produse Aleatoare pe site

en: Display a list of recently viewed products.
ro_RO: Afișează o listă cu ultimele produse vizitate:

en: Display a list of top rated products on your site.
ro_RO: Afișează o listă a celor mai bine cotate produse de pe site.

en: Display a list of your best selling products on your site.
ro_RO: Afișează o listă cu cele mai vândute produse de pe site.

en: Display a list of your most recent products on your site.
ro_RO: Afișează o listă cu produsele adăugate recent.

en: Display a list of your most recent reviews on your site.
ro_RO: Afișează o listă cu cele mai noi recenzii despre produse pe site.

en: Display a list of your on-sale products on your site.
ro_RO: Afișează o listă cu produsele aflate la reducere.

en: Display a login area and "My Account" links in the sidebar.
ro_RO: Afișează formularul de autentificare și link-uri către "Contul Meu" în Bara Laterală

en: Display cart items excluding tax
ro_RO: Afișează conținutul coșului, excluzând taxele

en: Display cart totals excluding tax
ro_RO: Afișează total coș, excluzând taxele

en: Display the tax total when tax is %s
ro_RO: Afișează total taxe coș, atunci cand taxele sunt %s

en: Display the user's Cart in the sidebar.
ro_RO: Afișează Coșul de Cumpărături în Bara Laterală.

en: Display type
ro_RO: Tip Afișare

en: Do not allow
ro_RO: Nu permiteți

en: Docs
ro_RO: Documentație

en: Documentation
ro_RO: Documentație

en: Dominican Republic
ro_RO: Republica Dominican

en: Done
ro_RO: Gata

en: Download %d:
ro_RO: Descărcare %d:

en: Download Expiry
ro_RO: Linkul pentru descărcarea produsului expiră

en: Download Expiry:
ro_RO: Linkul pentru descărcarea produsului expiră:

en: Download Limit
ro_RO: Limită Descărcări

en: Download Limit:
ro_RO: Limită Descărcări:

en: Download Permissions Granted
ro_RO: Permisiunea de a descărca a fost acordată.

en: Download file %s &rarr;
ro_RO: Descarcă fișier %s &rarr;

en: Download limit
ro_RO: Limită Descărcări

en: Download:
ro_RO: Descărcare:

en: Downloadable
ro_RO: Descărcabil

en: Downloadable Product Permissions
ro_RO: Permisiuni Produse Descărcabile

en: Downloadable products give access to a file upon purchase.
ro_RO: Produsele descărcabile oferă acces la un fișier după achiziționarea lor.

en: Downloaded %s time | Downloaded %s times
ro_RO[0]: Descărcat %s dată
ro_RO[1]: Descărcat de %s ori

en: Downloads Remaining
ro_RO: Descărcări Rămase

en: Drag and drop methods to control their display order.
ro_RO: Trageți și plasați metodele pentru a controla ordinea de afișare.

en: Drop files here
ro_RO: Plasați fișierele aici

en: Dropdown
ro_RO: Selecție

en: Duplicate
ro_RO: Copiază

en: Duplicate selected
ro_RO: Dublați rândurile selectate

en: Duplicate selected rows
ro_RO: Dublați rândurile selectate

en: Duplicate the selected rates?
ro_RO: Dublează ratele selectate?

en: ERROR
ro_RO: EROARE

en: EU States
ro_RO: State Europene

en: Earned
ro_RO: Obținut

en: Edit
ro_RO: Editare

en: Edit Address
ro_RO: Modifică Adresa

en: Edit Address Page
ro_RO: Pagina "Modificare Adresă"

en: Edit Attribute
ro_RO: Editează Atribut

en: Edit Coupon
ro_RO: Modifică Cupon

en: Edit My Address
ro_RO: Editează Adresa Mea

en: Edit Order
ro_RO: Editează Comandă

en: Edit Order status
ro_RO: Modifică Status Comandă

en: Edit Product
ro_RO: Editează Produs

en: Edit Product Category
ro_RO: Modifică Categorie Produs

en: Edit Product Tag
ro_RO: Modifică Etichetă de Produs

en: Edit Shipping Class
ro_RO: Modfică Clasă de Expediere

en: Edit Variation
ro_RO: Modificare Variație

en: Edit this item inline
ro_RO: Editează acest element in linie

en: Egypt
ro_RO: Egipt

en: Email Address
ro_RO: Adresă email

en: Email Body Background Colour
ro_RO: Culoare fundal email

en: Email Body Text Colour
ro_RO: Culoare text email

en: Email Footer Text
ro_RO: Text afișat în subsolul emailului.

en: Email Heading
ro_RO: Antet Email

en: Email Heading (downloadable)
ro_RO: Antet Email (Produs Descărcabil)

en: Email Options
ro_RO: Setări Emailuri

en: Email Sender Options
ro_RO: Cum sunt afișate datele de expediere a emailurilor

en: Email Template
ro_RO: Șablon email

en: Email heading
ro_RO: Antet Email

en: Email heading (paid)
ro_RO: Antet Email (plătit)

en: Email subject
ro_RO: Subiect Email

en: Email subject (paid)
ro_RO: Subiect Email (plătit)

en: Email type
ro_RO: Tip email

en: Email you used during checkout.
ro_RO: Adresa de email utilizată la Plasarea Comenzii.

en: Email:
ro_RO: Email

en: Emails
ro_RO: Email-uri

en: Enable
ro_RO: Activează

en: Enable "address_override" to prevent address information from being changed.
ro_RO: Activează "suprascriere_adresa" pentru a preveni modificarea informației.

en: Enable AJAX add to cart buttons on product archives
ro_RO: Activează butoane "Adaugă în Coș" prin AJAX pe arhivele de produs.

en: Enable Bank Transfer
ro_RO: Activează opțiunea de Transfer Bancar

en: Enable COD
ro_RO: Plata Ramburs

en: Enable Cash on Delivery
ro_RO: Activează Plata Ramburs?

en: Enable Cheque Payment
ro_RO: Acceptă plăți cu cecuri

en: Enable Free Shipping
ro_RO: Activează Livrare Gratuită

en: Enable Mijireh Checkout
ro_RO: Activează procesarea plăților prin Mijireh

en: Enable PayPal sandbox
ro_RO: Activează Modul de Testare pentru PayPal

en: Enable PayPal standard
ro_RO: Activează PayPal standard

en: Enable WooCommerce CSS styles
ro_RO: Activează stiluri WooCommerce

en: Enable WooCommerce lightbox on the product page
ro_RO: Activează "WooCommerce Lightbox" - prezentare de imagini - pe paginile de produs.

en: Enable coupon form on cart
ro_RO: Activează formularul de cupon pe pagina de Coș

en: Enable coupon form on checkout
ro_RO: Activează formularul de introducere a cuponului pe pagina Finalizare Comandă

en: Enable coupons
ro_RO: Activează utilizarea cupoanelor

en: Enable enhanced country select boxes
ro_RO: Activează meniu avansat pentru selecția de țară.

en: Enable for shipping methods
ro_RO: Activează pentru Metodele de Livrare

en: Enable free shipping
ro_RO: Activează Livrare Gratuită

en: Enable guest checkout (no account required)
ro_RO: Activează Comandă Rapidă (fără a creea cont)

en: Enable local delivery
ro_RO: Activează Livrare Locală

en: Enable local pickup
ro_RO: Activează preluare locală

en: Enable logging
ro_RO: Activează înregistrarea informațiilor

en: Enable low stock notifications
ro_RO: Activează notificarea de stoc redus

en: Enable out of stock notifications
ro_RO: Activează notificarea de stoc epuizat

en: Enable reviews
ro_RO: Activează recenzii

en: Enable shipping
ro_RO: Activează Expedierea Produselor

en: Enable stock management
ro_RO: Activează administrarea stocurilor de produse

en: Enable taxes and tax calculations
ro_RO: Activează câmpurile necesare taxelor și calculării taxelor

en: Enable the "Demo Store" notice on your site
ro_RO: Activează opțiunea de "Magazin Demo" pe site.

en: Enable the SKU field for products
ro_RO: Activează câmpul "Cod Produs" pentru identificarea mai ușoară a produselor

en: Enable the dimension fields for products
ro_RO: Activează câmpurile pentru afișarea dimensiunilor produsului

en: Enable the rating field on the review form
ro_RO: Activează calificativele definite prin steluțe pe formularul de comentarii / review

en: Enable the shipping calculator on the cart page
ro_RO: Activează Calculator Livrare pe pagina de Coș

en: Enable the weight field for products
ro_RO: Activează câmpurl pentru afișarea greutății produsului

en: Enable this email notification
ro_RO: Activează această notificare de e-mail

en: Enable this option if a product is not shipped or there is no shipping cost
ro_RO: Activează această opțiune dacă un produs nu este expediat sau nu are asociat un cost de livrare

en: Enable this option if access is given to a downloadable file upon purchase of a product
ro_RO: Activează această opțiune pentru a oferi accesul la un produs descărcabil după achiziționarea lui.

en: Enable this option to feature this product.
ro_RO: Activează pentru a evidenția produsul.

en: Enable this option to show the ShareDaddy button on the product page.
ro_RO: Activează această opțiune pentru a afișa butonul ShareDaddy pe pagina de produs.

en: Enable this shipping method
ro_RO: Activează această Metodă de Livrare

en: Enable this to only allow one of this item to be bought in a single order
ro_RO: Această opțiune permite doar achiziționarea unui singur produs per comandă. Această opțiune este individuală pentru fiecare produs în parte.

en: Enable this to post order data to PayPal via a form instead of using a redirect/querystring.
ro_RO: Activează această opțiune pentru a trimite datele către PayPal prin intermediul unui formular în loc de a folosi o metodă de redirecționare sau a unui șir de interogare.

en: Enable/Disable
ro_RO: Activează / Dezactivează

en: Enabled
ro_RO: Activ

en: Enabling this option will hide it from the product page image gallery.
ro_RO: Prin activarea acestei opțiuni, imaginea nu va fi inclusă în galeria de imagini de pe pagina produsului.

en: Enter a SKU for this variation or leave blank to use the parent product SKU.
ro_RO: Introdu un Cod de Produs pentru această variantă sau lasă câmpul gol pentru a utiliza Codul de Produs al părintelui.

en: Enter a URL to an image you want to show in the email's header. Upload your image using the <a href="%s">media uploader</a>.
ro_RO: Adaugă link către imaginea pe care dorești să o incluzi în antetul emailului sau încarcă adaugă prin <a href="%s">modulul de încărcare</a>.

en: Enter a cost per order, e.g. 5.00. Leave blank to disable.
ro_RO: Introdu un cost per comandă, de ex. 5,00. Lasă câmpul gol pentru a dezactiva această opțiune.

en: Enter a custom base to use. A base <strong>must</strong> be set or WordPress will use default instead.
ro_RO: Introduce-ţi o bază personalizată pentru a fi utilizată împreună cu adresa. O bază pentru adresă <strong>trebuie</strong> să fie configurată sau WordPress-ul va utiliza valorile implicite.

en: Enter a minimum fee amount. Fee's less than this will be increased. Leave blank to disable.
ro_RO: Introdu un comision minim. Comisioanele mai mici decât acesta vor fi crescute automat. Lasă câmpul gol pentru a dezactiva opțiunea.

en: Enter a name for the new attribute term:
ro_RO: Introdu un nume pentru noul atribut:

en: Enter a new password below.
ro_RO: Introdu o parolă nouă mai jos.

en: Enter a quantity to enable stock management for this variation, or leave blank to use the variable product stock options.
ro_RO: Introdu o cantitate pentru a activa Administrarea Stocurilor pentru această variantă sau lasă câmpul gol pentru a utiliza opțiunile variantei de produs.

en: Enter a tax rate (percentage) to 4 decimal places.
ro_RO: Introdu o valoare pentru taxă (procentuală) cu 4 (patru) decimale.

en: Enter a username or e-mail address.
ro_RO: Introduceți un nume de utilizator sau o adresă de email.

en: Enter a value
ro_RO: Introdu o valoare

en: Enter a weight for this variation or leave blank to use the parent product weight.
ro_RO: Introdu greutatea variației sau lasă câmpul gol pentru a folosi greutatea introdusă pe pagina produslui pîrinte.

en: Enter an amount e.g. 2.99
ro_RO: Introdu o sumă, de ex: 2,99

en: Enter an optional note to send the customer after purchase.
ro_RO: Introduceți o notiță opțională ce va fi trimisă clientului după cumpărare.

en: Enter one or more File Paths, one per line, to make this variation a downloadable product, or leave blank.
ro_RO: Introdu una sau mai multe căii către fișier (câte una per linie) pentru a transforma această variaţie într-un produs descărcabil, sau lăsaţi gol.

en: Enter price
ro_RO: Introdu Preț

en: Enter recipients (comma separated) for this email. Defaults to <code>%s</code>.
ro_RO: Introduceți desitanatarii (separați prin virgulă). Implicit către <code>%s</code>.

en: Enter some text, or some attributes by pipe (|) separating values.
ro_RO: Introduceți un text sau niște atribute separate prin caracterul (|). Ex.: Alb | Verde | Albastru | Roz | ... etc.

en: Enter the external URL to the product.
ro_RO: Adaugă URL (link-ul) extern către produs

en: Enter the number of days before a download link expires, or leave blank.
ro_RO: Introdu numărul de zile pentru care link-ul de descărcare este activ, sau lasă câmpul gol.

en: Enter your %1$sShareThis publisher ID%2$s to show social sharing buttons on product pages.
ro_RO: &nbsp; Introdu %1$sCodul tău de distribuitor ShareThis%2$s pentru a adăuga butoanele de partajere pe paginile de produs.

en: Equatorial Guinea
ro_RO: Guineea Ecuatorial

en: Error 404
ro_RO: Eroare 404

en: Euros (&euro;)
ro_RO: Euro (&euro;)

en: Exclude categories
ro_RO: Exclude Categoriile

en: Exclude image
ro_RO: Exclude imaginea

en: Exclude products
ro_RO: Exclude Produsele

en: Excluding selected countries
ro_RO: Excluzând țările selectate

en: Expand all
ro_RO: Deschidele pe

en: Expiry date
ro_RO: Data expirării

en: Export rates
ro_RO: Exportă Cotele de Taxare

en: External/Affiliate
ro_RO: Extern / Afiliat

en: External/Affiliate product
ro_RO: Produs Extern / Afiliat

en: Falkland Islands
ro_RO: Insulele Falkland

en: Faroe Islands
ro_RO: Insulele Feroe

en: Featured
ro_RO: În prim plan

en: Featured Product
ro_RO: Produs evidențiat

en: Featured Products
ro_RO: Produse Recomandate

en: Featured products
ro_RO: Produse Recomandate

en: Fee Name
ro_RO: Nume Taxă

en: Fee Type
ro_RO: Tip Comision

en: Fee excluding tax. Enter an amount, e.g. 2.50, or a percentage, e.g. 5%.
ro_RO: Comision fără taxe. Introdu o sumă sau procent

en: Fee excluding tax. Enter an amount, e.g. 2.50, or a percentage, e.g. 5%. Leave blank to disable.
ro_RO: Comision fără taxe. Introdu suma, ex.: 2,25 sau un procent ex.: 5%. Lasă câmpul gol pentru a dezactiva opțiunea.

en: File %d
ro_RO: Fișier %d

en: File %d: %s
ro_RO: Fișier %d: %s

en: File Download Method
ro_RO: Metodă de descărcare a fișierelor

en: File Path
ro_RO: Cale Fișier

en: File not found
ro_RO: Fișierul nu a fost găsit

en: File paths (one per line)
ro_RO: Căi de fișier (câte unul pe fiecare rând)

en: File paths/URLs, one per line
ro_RO: Cale către fișier (câte una pe linie):

en: File paths:
ro_RO: Caii fișier:

en: File was not found.
ro_RO: Fișierul nu a fost găsit.

en: Filter
ro_RO: Filtrează

en: Filter by price
ro_RO: Filtrează după preț

en: Finland
ro_RO: Finlanda

en: First Name
ro_RO: Prenume

en: First name
ro_RO: Prenume

en: Fixed amount
ro_RO: Sumă Fixă

en: Fixed amount per product
ro_RO: Sumă fixă per produs

en: Flat Rate
ro_RO: Cost Fix

en: Flat Rates
ro_RO: Costuri Fixe

en: Flat rate
ro_RO: Cost Fix

en: Flat rates let you define a standard rate per item, or per order.
ro_RO: Cost Fix îți permite să definești o rată standard pentru articol sau comandă.

en: For more information:
ro_RO: Mai multe informații:

en: For your reference, your order details are shown below.
ro_RO: Detaliile despre comandă sunt afișate mai jos.

en: Force Downloads
ro_RO: Forțează descărcarea fișierelor

en: Force SSL
ro_RO: Forțează SSL

en: Force SSL (HTTPS) on the checkout pages (an SSL Certificate is required)
ro_RO: Forțează protocol SSL (HTTPS) pentru procesarea comenzilor (pe pagina Finalizare Comenzi - este necesar achiziționarea unui certificat SSL și instalarea sa pe server-ul ce găzduiește magazinul)

en: Force secure checkout
ro_RO: Forțează procesarea comenzilor prin protocolul de securitate HTTPS

en: Forcing downloads will keep URLs hidden, but some servers may serve large files unreliably. If supported, <code>X-Accel-Redirect</code>/ <code>X-Sendfile</code> can be used to serve downloads instead (server requires <code>mod_xsendfile</code>).
ro_RO: Forțarea descărcărilor va ascunde calea către fișiere (ajută la împiedicarea descărcărilor neautorizate), dar o parte din servere ar putea creea probleme la descărcarea fișierelor mari. Dacă este suportat protocolul <code>X-Accel-Redirect</code>/ <code>X-Sendfile</code> poate fi utilizat pentru servirea fișierelor descărcabile (Serverul trebuie configurat să folosească <code>mod_xsendfile</code>).

en: Found in your order confirmation email.
ro_RO: Se află în emailul de confirmare primit.

en: France
ro_RO: Franța

en: Free
ro_RO: Gratis!

en: Free Shipping
ro_RO: Livrare Gratuită

en: Free Shipping - does what it says on the tin.
ro_RO: Livrare Gratuita - Exact cum scrie pe etichetă!

en: Free shipping requires a free shipping coupon
ro_RO: Pentru Livrare Gratuită este necesar un cupon de livrare gratuită

en: Free!
ro_RO: Gratis!

en: French Guiana
ro_RO: Guyana Francez

en: French Polynesia
ro_RO: Polinezia Francez

en: French Southern Territories
ro_RO: Teritoriile Franceze de Sud

en: From:
ro_RO: De la:

en: Gateway
ro_RO: Portal

en: Gateway Disabled
ro_RO: Portal Dezactivat

en: Gateway ID
ro_RO: ID Portal

en: Gateway Testing
ro_RO: Testare Gateway

en: General Options
ro_RO: Opțiuni Generale

en: General settings such as your shop base, currency, and script/styling options which affect features used in your store.
ro_RO: Setări generale ca Pagina de bază a magazinului, monedă precum și setări de bază pentru afișarea produselor.

en: Generate report
ro_RO: Generare Raport

en: Germany
ro_RO: Germania

en: Get started with Mijireh Checkout
ro_RO: Începe colaborarea cu procesatorul de plăți Mijireh

en: Give the customer instructions for paying via BACS, and let them know that their order won't be shipping until the money is received.
ro_RO: Oferă clienților instrucțiuni pentru operarea plății prin Transfer Bancar. Comanda lor nu va fi trimisă pentru livrare până în momentul confirmării plății.

en: Go to homepage &rarr;
ro_RO: Înapoi la Pagina Principală &rarr;

en: Good
ro_RO: Bun

en: Google Analytics ID
ro_RO: Cod Google Analytics

en: Google Analytics is a free service offered by Google that generates detailed statistics about the visitors to a website.
ro_RO: Google Analytics este un serviciu gratuit, oferit de Google, ce furnizează statistici detaliate despre vizitatorii unui site.

en: Grant Access
ro_RO: Acordă Acces

en: Grant access to downloadable products after payment
ro_RO: Oferă acces la produsul descărcabil după plată

en: Greece
ro_RO: Grecia

en: Greenland
ro_RO: Groenlanda

en: Grouped
ro_RO: Grupat

en: Grouped product
ro_RO: Produs Grupat

en: Grouping
ro_RO: Grupare

en: Guadeloupe
ro_RO: Guadelupe

en: Guest
ro_RO: Musafir

en: Guinea
ro_RO: Guineea

en: Guinea-Bissau
ro_RO: Guineea-Bissau

en: HTML
ro_RO: Html

en: HTML template
ro_RO: Șablon - format Html

en: Handling Fee
ro_RO: Comision de prelucrare a comenzii

en: Hard Crop
ro_RO: Tăiere imagine fără redimensionare

en: Have a coupon?
ro_RO: Aveți un Cupon de Promoție?

en: Have your customers pay with cash (or by other means) upon delivery.
ro_RO: Clienții plătesc numerar, la livrare.

en: Header Image
ro_RO: Imagine Antet

en: Heard Island and McDonald Islands
ro_RO: Insula Heard și Insula McDonald

en: Height
ro_RO: Înălțime

en: Hello, <strong>%s</strong>. From your account dashboard you can view your recent orders, manage your shipping and billing addresses and <a href="%s">change your password</a>.
ro_RO: Bună <strong>%s</strong>. Din Panoul de Control poți vedea comenzile recente; Poți modifica adresele de Facturare sau Livrare și poți <a href="%s">modifica parola</a>.

en: Hello, a note has just been added to your order:
ro_RO: Bună! A fost adăugată o notiță la comanda dvs.:

en: Here you can customise the way WooCommerce emails appear.
ro_RO: De aici puteți configura modalitatea de afișare a emailurilor trimise de sistemul WooCommerce.

en: Here you can set up your store and customise it to fit your needs. The sections available from the settings page include:
ro_RO: De aici poți activa și modifica magazinul online astfel încât să corespundă nevoilor tale. Secțiunile de setări disponibile includ:

en: Hi there! Upload a CSV file containing tax rates to import the contents into your shop. Choose a .csv file to upload, then click "Upload file and import".
ro_RO: Salut! Încărcați un fișier CSV care conține cotele de impozitare pentru a importa conținutul în magazin tău. Alegeţi un fişier .csv pentru a fi încărcat, apoi apăsaţi (faceţi click) pe  "Încarcă fişiere şi importă".

en: Hi there. Your recent order on %s has been completed. Your order details are shown below for your reference:
ro_RO: Comanda dvs. pe %s este completă. Detalii comenzii sunt afișate mai jos:

en: Hidden
ro_RO: Ascuns

en: Hide free products
ro_RO: Ascunde produsele gratuite

en: Hide if cart is empty
ro_RO: Ascunde în cazul în care Coșul este gol

en: Hide out of stock items from the catalog
ro_RO: Ascunde produse care au stocul epuizat (Împiedică comandarea lor)

en: Hide shipping costs until an address is entered
ro_RO: Ascunde costurile de livrare până în momentul introducerii unei adrese

en: Hide template
ro_RO: Ascunde șablon

en: Highlight
ro_RO: Evidențiază

en: Home URL
ro_RO: Adresă de origine

en: Hong Kong Dollar (&#36;)
ro_RO: Dolari Hong Kong (&#36;)

en: Hong Kong Island
ro_RO: Insula Hong Kong

en: How many times this coupon can be used before it is void.
ro_RO: De câte ori poate fi utilizat acest cupon înainte de epuizare.

en: How to calculate delivery charges
ro_RO: Cum se calculează costurile de livrare

en: Hungarian Forint
ro_RO: Forinți

en: Hungary
ro_RO: Ungaria

en: I have read and accept the
ro_RO: Am citit și accept

en: IPN payment completed
ro_RO: Plată IPN finalizată

en: Iceland
ro_RO: Islanda

en: If COD is only available for certain methods, set it up here. Leave blank to enable for all methods.
ro_RO: Dacă această metodă (Plată Ramburs) este disponilbilă numai pentru anumite metode de livrare, introduceţi-le aici. Lăsaţi gol pentru a activa pentru toate metodele.

en: If managing stock, this controls whether or not backorders are allowed for this product and variations. If enabled, stock quantity can go below 0.
ro_RO: Dacă se Administrează Stocurile, această opțiune permite creearea de comenzi în așteptare pentru acest produs și variațiile sale, Stocul pentru acest produs și variațiile sale poate coborî sub 0!

en: If this was a mistake, just ignore this email and nothing will happen.
ro_RO: În cazul în care acest lucru a fost o greșeală, pur şi simplu ignoraţi acest e-mail și nimic nu se va întâmpla.

en: If you are having problems, or to assist us with support, please check the status page to identify any problems with your configuration:
ro_RO: Dacă întâmpinați probleme sau doriți să vă ajutăm cu suport tehnic, verificați Pagina "Stare de Sistem" pentru a identifica problemele configurației dvs.

en: If you come across a bug, or wish to contribute to the project you can also <a href="%s">get involved on GitHub</a>.
ro_RO: Dacă întâmpinați o eroare sau doriți să contribuiți la proiectul WooCommerce <a href="%s">vă puteți implica pe GitHub</a>.

en: If you define a "Terms" page the customer will be asked if they accept them when checking out.
ro_RO: Dacă definești o pagină de "Termeni și condiții", clientul va fi rugat să accepte Termenii și Condițiile prezentate la finalizarea comenzii.

en: If you have shopped with us before, please enter your details in the boxes below. If you are a new customer please proceed to the Billing &amp; Shipping section.
ro_RO: Dacă ai mai cumpărat de la noi, te rugăm să te autentifici. Dacă ești client nou, continuă la pagina de Facturare &amp; Livrare.

en: If you require assistance or wish to make alternate arrangements please contact us.
ro_RO: Dacă aveți nevoie de ajutor sau doriți să efectuați alte aranjamente nu ezitați să ne contactați.

en: Image
ro_RO: Imagine

en: Image Options
ro_RO: Opțiuni Imagini

en: Import <strong>tax rates</strong> to your store via a csv file.
ro_RO: Importaţi <strong>cote de taxare</strong> în magazinul dvs. dintr-un fişier CSV.

en: Import Tax Rates
ro_RO: Importă Cotele de Taxare

en: Import complete - imported <strong>%s</strong> tax rates and skipped <strong>%s</strong>.
ro_RO: Importare Finalizată - importate <strong>%s</strong> cote de impozitare şi ne importate <strong>%s</strong>.

en: Import rates
ro_RO: Importă Cote de Taxare

en: In stock
ro_RO: În stoc

en: In stock?
ro_RO: În stoc?

en: Increase Line Stock
ro_RO: Crește Stocul

en: Increase by (fixed amount or %):
ro_RO: Crește cu (sumă fixă sau valoare procentuală %):

en: Increase your social media exposure by 10 percent! ShareYourCart helps you get more customers by motivating satisfied customers to talk with their friends about your products. For help with ShareYourCart view the <a href="http://www.woothemes.com/woocommerce-docs/user-guide/shareyourcart/" target="__blank">documentation</a>.
ro_RO: Mărește-ți expunerea pe canalele de media sociale cu cel puțin 10 la sută! ShareYourCart permite clienților să promoveze produsele tale prietenilor. Mai multe informații consultând <a href="http://www.woothemes.com/woocommerce-docs/user-guide/shareyourcart/" target="__blank">documentația</a>.

en: Individual use
ro_RO: Utilizare individuală

en: Insert Shortcode
ro_RO: Inserează Scurtătură de Cod

en: Install WooCommerce Pages
ro_RO: Instalează Pagini pentru WooCommerce

en: Installed payment gateways are displayed below. Drag and drop payment gateways to control their display order on the checkout.
ro_RO: Portalurile de Plată instalate sunt afișate mai jos. Trageți și plasați portalurile pentru a modifica ordinea lor de afișare pe pagina Finalizare Comandă.

en: Installed plugins
ro_RO: Plugin-uri instalate

en: Instructions
ro_RO: Instrucțiuni

en: Instructions that will be added to the thank you page.
ro_RO: Instrucțiunile vor fi adăugate pe pagina MULŢUMIM.

en: Integration
ro_RO: Integrare

en: International Delivery
ro_RO: Livrare Internațională

en: International delivery based on flat rate shipping.
ro_RO: Livrarea Internațională poate fi efectuată doar cu un cost fix.

en: Invalid coupon
ro_RO: Cupon invalid!

en: Invalid coupon.
ro_RO: Cupon invalid!

en: Invalid download.
ro_RO: Descărcare invalidă.

en: Invalid email address.
ro_RO: Adresă de email invalidă.

en: Invalid email/username.
ro_RO: Email sau nume utilizator invalid.

en: Invalid key
ro_RO: Cheie invalidă.

en: Invalid order.
ro_RO: Comandă invalidă.

en: Invalid payment method.
ro_RO: Metodă de plată necorespunzătoare.

en: Invalid shipping method.
ro_RO: Metodă de transport necorespunzătoare.

en: Invalid username or e-mail.
ro_RO: Nume Utilizator sau Email Incorect.

en: Inventory
ro_RO: Inventar

en: Inventory Options
ro_RO: Opțiuni Administrare Inventar

en: Invoice Prefix
ro_RO: Prefix Factură

en: Invoice for order {order_number}
ro_RO: Factură pentru Comanda {order_number}

en: Invoice for order {order_number} from {order_date}
ro_RO: Factura pentru comanda {order_number} din {order_date}

en: Isle of Man
ro_RO: Insula Man

en: Israeli Shekel
ro_RO: Shekel - Israel

en: It is strongly recommended that you backup your database before proceeding. Are you sure you wish to run the updater now?
ro_RO: Se recomandă să faceţi o copie de siguranţă a bazei de date înainte de a continua. Sunteți sigur că doriți să rulați updaterul acum?

en: Italy
ro_RO: Italia

en: Item
ro_RO: Articol

en: Item #%s stock increased from %s to %s.
ro_RO: Stocul articolului #%s a fost crescut de la %s la %s.

en: Item #%s stock reduced from %s to %s.
ro_RO: Stocul articolului #%s a fost redus de la %s la %s.

en: Ivory Coast
ro_RO: Coasta de Filde

en: Japan
ro_RO: Japonia

en: Japanese Yen (&yen;)
ro_RO: Yen Japonez (&yen;)

en: Join for free
ro_RO: Înscrie-te Gratuit!

en: Jordan
ro_RO: Iordan

en: L/W/H
ro_RO: L/W/h

en: Label
ro_RO: Etichetă

en: Label:
ro_RO: Nume Methodă Livrare:

en: Last Name
ro_RO: Nume

en: Last name
ro_RO: Nume

en: Last warning, are you sure?
ro_RO: Ultimul avertisment... Ești 100% sigur?

en: Latvia
ro_RO: Letonia

en: Learn more
ro_RO: Află mai multe

en: Learn more about WooCommerce and Mijireh
ro_RO: Află mai multe detalii despre WooCommerce și Procesatorul de plăți online Mijireh

en: Leave blank for unlimited re-downloads.
ro_RO: Lasă câmpul gol pentru descărcări nelimitate.

en: Lebanon
ro_RO: Liban

en: Left
ro_RO: În Stânga monedei

en: Left (with space)
ro_RO: În Stânga monedei plus un spațiu între preț și simbol

en: Length
ro_RO: Lungime

en: Let the customer know the payee and where they should be sending the cheque to and that their order won't be shipping until you receive it.
ro_RO: Oferă-i clientului detaliile necesare pentru a completa și trimite cec-ul pentru comanda sa, cu explicația: Comanda va fi expediată în momentul în care cec-ul este recepționat. (?)

en: Lets you send or resend order emails to the admin or customer.
ro_RO: Vă permite să trimiteți sau să retrimiteţi e-mailuri referitoare la comandă către admin sau client.

en: Limit Quantity
ro_RO: Limitează Cantitatea

en: Limit the purchasable quantity of downloadable-virtual items to 1
ro_RO: Clientul poate achiziționa o singură bucată dintr-un produs descărcabil - virtual.

en: Line subtotals are before pre-tax discounts, totals are after.
ro_RO: Subtotaluri pentru linie sunt înainte de reducerile pre-impozitare, totalurile sunt după.

en: Link all variations
ro_RO: Link către toate variantele

en: Linked Products
ro_RO: Produse Legate

en: List
ro_RO: Listă

en: List (1 per line) postcodes/zips/cities this rate applies to. You may also enter ranges for numeric zip codes. e.g. 12345-12349;23456;
ro_RO: Listează (1 pe linie) codurile poștale / orașele - separate prin punct și virgulă ( ; )- pentru care este aplicat costul acesta. Poți să introduci de asemenea un interval pentru codurile poștale numerice (ex. 12345-12349;23456;)

en: List 1 per line
ro_RO: Listează 1 pe linie

en: List additonal tax classes below (1 per line). This is in addition to the default <code>Standard Rate</code>.
ro_RO: Listează mai jos (1 pe linie) clasele de taxare. Această opțiune este adăugată în plus la opțiune implicită <code>Rată Standard</code>.

en: Lithuania
ro_RO: Lituania

en: Load billing address
ro_RO: Încarcă Adresa de Facturare a clientului

en: Load shipping address
ro_RO: Încarcă Adresa de Livrare a clientului

en: Load the customer's billing information? This will remove any currently entered billing information.
ro_RO: Încărcăm Adresa de Facturare a clientului? Acest lucru va suprascrie informația existentă în câmpurile Adresei de Facturare.

en: Load the customer's shipping information? This will remove any currently entered shipping information.
ro_RO: Încărcăm Adresa de Livrare a clientului? Acest lucru va suprascrie informația existentă în câmpurile Adresei de Livrare.

en: Local Delivery
ro_RO: Livrare Locală

en: Local Pickup
ro_RO: Ridicare de la Sediu

en: Local delivery is a simple shipping method for delivering orders locally.
ro_RO: Livrare locală este o metodă simplă de expediere locală a comenzilor.

en: Local pickup is a simple method which allows the customer to pick up their order themselves.
ro_RO: Ridicarea de la Sediu este o metodă simplă prin care clientul își ridică singur comanda.

en: Local tax rates
ro_RO: Rate (valori) locale de Taxe

en: Local tax rates also need to be defined with columns in a specific order (8 columns). <a href="%s">Click here to download a sample</a>.
ro_RO: Cotele locale de impozitare trebuie să fie definite pe coloane (8 coloane) într-o ordine specifică. <a href="%s">Click aici pentru a descărca un fişier exemplu </a>.

en: Localisation
ro_RO: Localizare

en: Locations
ro_RO: Locații

en: Log PayPal events, such as IPN requests, inside <code>woocommerce/logs/paypal.txt</code>
ro_RO: Înregistrare conexiuni către serverele PayPal, cum ar fi solicitările IPN, în fișierul <code>woocommerce/logs/paypal.txt</code>

en: Log directory (<code>woocommerce/logs/</code>) is not writable. Logging will not be possible.
ro_RO: Directorul în care se salvează jurnalul (<code>woocommerce/logs/</code>) nu poate fi scris, înregistrarea în jurnal nu poate fi efectuată.

en: Log directory is writable.
ro_RO: Directorul în care se salvează jurnalul, poate fi scris.

en: Log in
ro_RO: Autentificare

en: Log into your google analytics account to find your ID. e.g. <code>UA-XXXXX-X</code>
ro_RO: &nbsp;Codul de forma: <code>UA-XXXXX-X</code>, îl găsiți în contul dvs. de pe http://www.google.com/analytics

en: Logged in title:
ro_RO: Titlu afișat dacă utilizatorul este autentificat:

en: Logged out title:
ro_RO: Titlu afișat dacă utilizatorul nu este autentificat:

en: Login
ro_RO: Autentificare

en: Login &rarr;
ro_RO: Autentificare &rarr;

en: Logout
ro_RO: Ieșire din cont

en: Logout link
ro_RO: Link Deconectare

en: Lost Password
ro_RO: Ai uitat parola?

en: Lost Password Page
ro_RO: Pagina "Ai uitat parola?"

en: Lost Password?
ro_RO: Ai uitat parola?

en: Lost password?
ro_RO: Ai uitat parola?!

en: Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
ro_RO: V-aţi uitat parola? Vă rugăm să introduceţi numele de utilizator sau adresa de e-mail folosită la înregistrare. O să primiţi link-ul pentru resetarea parolei pe adresa de e-mail utilizată la înregistrare

en: Low Stock Threshold
ro_RO: Pragul de Stoc Redus

en: Low stock
ro_RO: Stoc redus

en: LxWxH in decimal form
ro_RO: Dimensiuni: Lungime, Lățime, Înălțime (Adâncime)

en: Make a duplicate from this product
ro_RO: Creează o copie identică pentru acest produs

en: Make your payment directly into our bank account. Please use your Order ID as the payment reference. Your order wont be shipped until the funds have cleared in our account.
ro_RO: Plătește direct in contul nostru bancar. Vă rugăm să utilizați Codul de Identificare a comenzii ca și referință de plată. Comanda dvs. nu va fi expediată decât în momentul în care factura a fost achitată în contul nostru.

en: Malaysian Ringgits (RM)
ro_RO: Ringgit - Malaysia (RM)

en: Manage Stock
ro_RO: Gestionați stoc

en: Manage stock?
ro_RO: Vrei să administrezi Stocurile?

en: Manual Refund Lines
ro_RO: Rambursare Manuală

en: Mark completed
ro_RO: Marchează finalizat

en: Mark processing
ro_RO: Marchează în curs de procesare

en: Marshall Islands
ro_RO: Insulele Marshall

en: Martinique
ro_RO: Martinica

en: Max price
ro_RO: Preț Maxim

en: Maximum size: %s
ro_RO: Dimensiune Maximă: %s

en: Menu order
ro_RO: Ordine Meniu

en: Method ID
ro_RO: Cod Identificare Metodă

en: Method Title
ro_RO: Titlu Metodă

en: Method availability
ro_RO: Disponibilitate metodă

en: Method:
ro_RO: Metodă Livrare:

en: Mexican Peso (&#36;)
ro_RO: Peso - Mexic (&#36;)

en: Mexico
ro_RO: Mexic

en: Mijireh Checkout
ro_RO: Procesatorul de plăți Mijireh

en: Mijireh error:
ro_RO: Eroare Mijireh:

en: Min price
ro_RO: Preț Minim

en: Minimum Fee
ro_RO: Comision minim

en: Minimum Order Amount
ro_RO: Comandă minimă

en: Minimum amount
ro_RO: Sumă Minimă

en: Montenegro
ro_RO: Muntenegru

en: Month
ro_RO: Lună

en: Monthly Sales
ro_RO: Vânzări Lunare

en: Monthly sales by category
ro_RO: Vânzări lunare per categorie

en: Monthly sales by coupon
ro_RO: Reduceri lunare per cupon

en: Monthly sales for year
ro_RO: Vânzări lunare pentru anul

en: More functionality and gateway options available via <a href="%s" target="_blank">WC official extensions</a>.
ro_RO: Mai multe plugin-uri de funcționalitate și procesatori de plăți disponibili prin <a href="%s" target="_blank">extensiile oficiale WooCommerce</a>.

en: Morocco
ro_RO: Maroc

en: Move this item to the Trash
ro_RO: Mută acest element la Gunoi

en: Move to Trash
ro_RO: Mută la Gunoi

en: Mozambique
ro_RO: Mozambic

en: Multipart
ro_RO: Mai multe părţi

en: Municipality
ro_RO: Municipalitate

en: Must be logged in to download files
ro_RO: Utilizator trebuie să fie autentificat pentru a putea descărca fișierele cumpărate.

en: My Account
ro_RO: Contul Meu

en: My Account &rarr;
ro_RO: Contul Meu &rarr;

en: My Account Page
ro_RO: Pagina "Contul Meu"

en: My Address
ro_RO: Adresa Mea

en: My account
ro_RO: Contul Meu

en: N/A
ro_RO: N / A

en: Name
ro_RO: Nume

en: Name for the attribute (shown on the front-end).
ro_RO: Nume atribut (este afișat pe pagina de prezentare produs - alături de Dimensiuni, Greutate, etc.)

en: Net profit
ro_RO: Profit Net

en: Netherlands
ro_RO: Olanda

en: Netherlands Antilles
ro_RO: Antilele Olandeze

en: Nevada
ro_RO: Nebraska

en: Never
ro_RO: Niciodată

en: Never show stock amount
ro_RO: Nu afișa cantitatea de produse în stoc

en: New
ro_RO: Nou

en: New Caledonia
ro_RO: Noua Caledonie

en: New Coupon
ro_RO: Cupoane Nou

en: New Order
ro_RO: Comandă Nouă

en: New Order status Name
ro_RO: Adaugă nume nou pentru status comandă

en: New Product
ro_RO: Produs Nou

en: New Product Category Name
ro_RO: Adaugă nume nou pentru Categorie de produs

en: New Product Tag Name
ro_RO: Adaugă Etichetă Principală Produs

en: New Products
ro_RO: Produse Noi

en: New Shipping Class Name
ro_RO: Adaugă nume nou pentru Clasă de Expediere

en: New Variation
ro_RO: Variație Nouă

en: New Zealand
ro_RO: Noua Zeelanda

en: New Zealand Dollar (&#36;)
ro_RO: Dolari - Noua Zeelandă (&#36;)

en: New account
ro_RO: Cont Nou

en: New customer order
ro_RO: Comandă client nou

en: New order
ro_RO: Comandă Nouă

en: New order emails are sent when an order is received/paid by a customer.
ro_RO: Emailurile pentru Comandă Nouă sunt trimise atunci când o comandă este primită de la client / plătită de către client.

en: New password
ro_RO: Parolă nouă

en: New products
ro_RO: Produse noi

en: New products added to %s
ro_RO: Produse noi adăugate la %s

en: New products tagged %s
ro_RO: Produse noi etichetate %s

en: Next <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ro_RO: Următor <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: No
ro_RO: Nu

en: No Coupons found
ro_RO: Nici un Cupon nu a fost găsit

en: No Coupons found in trash
ro_RO: Nici un Cupon nu a fost găsit la Gunoi

en: No Orders found
ro_RO: Nu a fost găsită nici o comandă

en: No Orders found in trash
ro_RO: Nu a fost găsită nici o comandă la Gunoi

en: No Products found
ro_RO: Nu a fost găsit nici un produs

en: No Products found in trash
ro_RO: Nu a fost găsit nici un produs la Gunoi

en: No Variations found
ro_RO: Nu a fost găsită nici o varianție

en: No Variations found in trash
ro_RO: Nu a fost găsită nici o varianție la Gunoi

en: No attributes currently exist.
ro_RO: Momentan nu există atribute produs.

en: No billing address set.
ro_RO: Adresa de Facturare nu este setată.

en: No categories
ro_RO: Nici o categorie

en: No countries selected
ro_RO: Nici o țară selectată

en: No customer selected
ro_RO: Nu a fost selectat nici un client

en: No default
ro_RO: Fără setare inițială

en: No minimum
ro_RO: Fără sumă minimă

en: No product categories exist.
ro_RO: Nu există nici o categorie de produs.

en: No product to duplicate has been supplied!
ro_RO: Produsul propus pentru a fi copiat nu a fost furnizat!

en: No products are low in stock.
ro_RO: Nu sunt produse cu stoc redus.

en: No products are out in stock.
ro_RO: Toate produsele sunt în stoc.

en: No products found
ro_RO: Nu a fost găsit nici un produs.

en: No products found which match your selection.
ro_RO: Nu a fost găsit nici un produs care să îndeplinească criteriile specificate de dvs.

en: No products in the cart.
ro_RO: Nu este nici un produs în coș.

en: No sales :(
ro_RO: Nici o vânzare :(

en: No shipping address set.
ro_RO: Adresa de Livrare a clientului nu este setată.

en: No shipping class
ro_RO: Nu există nici o Clasă de Expediere

en: No shipping methods were found; please recalculate your shipping and enter your state/county and zip/postcode to ensure there are no other available methods for your location.
ro_RO: Nu au fost găsite Metode de Livrare; vă rugăm recalculați costurile de livrare și reintroduceți orașul / județul și codul poștal pentru a ne asigura că nu există alte metode de livrare pentru locația dvs.

en: No variations added
ro_RO: Nu a fost adăugată nici o variație

en: None
ro_RO: Nici unul

en: Norfolk Island
ro_RO: Insula Norkfold

en: North Korea
ro_RO: Coreea de Nord

en: Northern Mariana Islands
ro_RO: Insula Mariana de Nord

en: Norway
ro_RO: Norvegia

en: Norwegian Krone
ro_RO: Coroane Norvegiene

en: Not that bad
ro_RO: Nu e rău

en: Note
ro_RO: Notiță

en: Note added to your {blogname} order from {order_date}
ro_RO: {blogname} - A fost adăugată o nouă notiță la comanda dvs. din {order_date}

en: Note: Permissions for order items will automatically be granted when the order status changes to processing/completed.
ro_RO: Permisiuni produs descărcabil <i>&ndash; Notă: Permisiunile acordate articolelor comandate vor fi acordate doar în momentul în care statusul comenzii va fi modificat în "În curs de procesare" sau "Complet".</i>

en: Note: Shipping and taxes are estimated%s and will be updated during checkout based on your billing and shipping information.
ro_RO: Notă: Costurile de livrare sunt estimate, %s și vor fi actualizate în timpul Finalizării Comenzii în funcție de informațiile de Facturare și Livrare.

en: Note: The shop page has children - child pages will not work if you enable this option.
ro_RO: Notă: Pagina Magazin are subpagini - subpaginile nu vor funcționa dacă această opțiune este activă.

en: Note: if you edit quantities or remove items from the order you will need to manually update stock levels.
ro_RO: Articole din Comandă <small>&ndash; Notă: Dacă editezi sau ștergi articole din comandă va trebui să modifici manual stocurile articolelor modificate sau șterse.</small>

en: Notifications
ro_RO: Notificări

en: Number of Decimals
ro_RO: Număr Zecimale

en: Number of products to show:
ro_RO: Câte produse se vor afișa:

en: Number of sales
ro_RO: număr de vânzări

en: OR
ro_RO: SAU

en: OR enter path to file:
ro_RO: SAU introduceți calea către fișier:

en: On Sale
ro_RO: Reduceri

en: On-Hold
ro_RO: În așteptarea

en: Only %s left in stock
ro_RO: Doar %s rămase în stoc

en: Only ship to the users billing address
ro_RO: Expediază doar către Adresa de Facturare a clientului

en: Only show children for the current category
ro_RO: Afișează doar subcategoriile din categoria curentă

en: Only show stock when low e.g. "Only 2 left in stock" vs. "In Stock"
ro_RO: Afișează stocul doar când se apropie de epuizare, ex: "Doar 2 produse rămase pe stoc" vs. "În Stoc"

en: Optional extra shipping options with additional costs (one per line). Example: <code>Option Name|Cost|Per-order (yes or no)</code>. Example: <code>Priority Mail|6.95|yes</code>. If per-order is set to no, it will use the "Calculation Type" setting.
ro_RO: Opțiuni adiționale pentru Livrare, cu costuri adiționale (una per linie). Ex.: <code>Nume Opțiune|Cost|Per Comandă (Da sau Nu)</code>. Ex.: <code>Poșta Română|6,95|da</code>. (?)

en: Optionally control which tax class shipping gets, or leave it so shipping tax is based on the cart items themselves.
ro_RO: Opţional controlaţi ce clasă de taxare se aplică pentru livrare, sau lăsaţi implicit, pentru aplicarea taxei de livrare în funcţie de articolele din coş.

en: Optionally enter a description for this coupon for your reference.
ro_RO: Opțional, introduceți o descriere pentru acest cupon - pentru referința dvs.

en: Optionally enter the name of the page style you wish to use. These are defined within your PayPal account.
ro_RO: Opțional, introduceți numele paginii pe care doriți să o folosiți ca șablon. Aceste tipuri de pagină sunt definite în contul dvs. PayPal.

en: Optionally enter your bank details below for customers to pay into.
ro_RO: Opțional, introduceți detaliile bancare mai jos pentru a activa opțiune de Transfer Bancar (?)

en: Optionally, enter a label for this rate - this will appear in the totals table
ro_RO: Opțional introdu o etichetă pentru această cotă - această etichetă va fi afișată în tabelul de totaluri

en: Options concerning stock and stock notices.
ro_RO: Opțiuni de administrare a stocurilor.

en: Options concerning tax, including international and local tax rates.
ro_RO: Opțiuni de configurare a taxelor achitate de client.

en: Options for how things like price, images and weights appear in your product catalog.
ro_RO: Opțiuni ce controlează modalitatea de afișare a prețurilor, imaginilor și a greutății produselor oferite de magazin.

en: Order
ro_RO: Comandă

en: Order %s
ro_RO: Comanda %s

en: Order %s has been marked as refunded - PayPal reason code: %s
ro_RO: Comanda %s a fost marcată ca rambursată - Codul motivului invocat de PayPal: %s

en: Order %s which was made %s has the status &ldquo;%s&rdquo;
ro_RO: Comanda %s a fost efectuată în data de %s are statusul &ldquo;%s&rdquo;

en: Order &ndash; %s
ro_RO: Comanda &ndash; %s

en: Order <mark class="order-number">%s</mark> made on <mark class="order-date">%s</mark>
ro_RO: Comanda <mark class="order-number">%s</mark> creată pe data de: <mark class="order-date">%s</mark>

en: Order Actions
ro_RO: Acțiuni Comandă

en: Order Again
ro_RO: Comandă din Nou

en: Order Data
ro_RO: Date Comandă

en: Order Date:
ro_RO: Data Comenzii:

en: Order Details
ro_RO: Detalii Comandă

en: Order Discount
ro_RO: Reducere Comandă

en: Order Discount:
ro_RO: Reducere Comandă

en: Order ID
ro_RO: Cod Identificare Comandă

en: Order Items
ro_RO: Articole Comandă

en: Order Notes
ro_RO: Mențiuni Comandă

en: Order Received
ro_RO: Comandă Primită

en: Order Statuses
ro_RO: Statusuri Comenzi

en: Order Total
ro_RO: Total Comandă

en: Order Total:
ro_RO: Total Comandă:

en: Order Totals
ro_RO: Total Comenzi

en: Order Updates
ro_RO: Actualizări Comandă

en: Order by
ro_RO: Sortează după

en: Order by:
ro_RO: Sortează după:

en: Order cancelled by customer.
ro_RO: Comandă anulată de către client.

en: Order complete emails are sent to the customer when the order is marked complete and usual indicates that the order has been shipped.
ro_RO: E-mailuri pentru "Comandă completă" sunt trimise către client atunci când comanda este marcată ca completă și de obicei înseamnă că articolele din comandă au fost expediate.

en: Order date: %s
ro_RO: Dată Comandă: %s

en: Order draft updated.
ro_RO: Ciornă Comandă Actualizată.

en: Order item stock reduced successfully.
ro_RO: Stocul produsului comandat a fost redus cu succes.

en: Order notes
ro_RO: Mențiuni Comandă

en: Order number: %s
ro_RO: Număr Comandă: %s

en: Order refunded/reversed
ro_RO: Comandă rambursată / inversată

en: Order restored to revision from %s
ro_RO: Comandă restaurată la revizia %s

en: Order saved.
ro_RO: Comandă Salvată.

en: Order scheduled for: <strong>%1$s</strong>.
ro_RO: Comandă programată pentru: <strong>%1$s</strong>.

en: Order status
ro_RO: Status Comandă

en: Order status changed by bulk edit:
ro_RO: Status comandă modificat prin editare multiplă:

en: Order status changed from %s to %s.
ro_RO: Status comandă modificat de la %s la %s.

en: Order status changed. | %s order statuses changed.
ro_RO[0]: Status comandă modificat.
ro_RO[1]: %s statusuri comenzi modificate.

en: Order status:
ro_RO: Status Comandă:

en: Order status: <mark class="order-status">%s</mark>
ro_RO: Status comandă: <mark class="order-status">%s</mark>

en: Order statuses
ro_RO: Statusuri Comandă

en: Order submitted.
ro_RO: Comandă Trimisă.

en: Order total:
ro_RO: Total Comandă:

en: Order tracking
ro_RO: Umărește Comanda

en: Order updated.
ro_RO: Comandă Actualizată.

en: Order {order_number} details
ro_RO: Detalii Comandă {order_number}

en: Order:
ro_RO: Comandă:

en: Order: %s
ro_RO: Comanda: %s

en: Orders
ro_RO: Comenzi

en: Orders can also be added from this section if you want to set them up for a customer manually.
ro_RO: Pot fi adăugate și comenzi manuale din această secțiune

en: Other
ro_RO: Altele

en: Our Details
ro_RO: Detaliile noastre

en: Out Of Stock Threshold
ro_RO: Pragul de Stoc Epuizat

en: Out Of Stock Visibility
ro_RO: Vizibilitate Produse cu Stoc Epuizat

en: Out of stock
ro_RO: Stoc epuizat

en: Output ShareDaddy button?
ro_RO: Afișează butonul ShareDaddy?

en: Overview
ro_RO: Prezentare Generală

en: PHP Version
ro_RO: Versiune PHP

en: Page
ro_RO: Pagină

en: Page Setup
ro_RO: Setări Pagină

en: Page Style
ro_RO: Stil pagină

en: Page contents: [woocommerce_cart]
ro_RO: Conținut pagină: [woocommerce_cart]

en: Page contents: [woocommerce_change_password] Parent: "My Account"
ro_RO: Conținut pagină: [woocommerce_change_password] | Părinte Pagină: "Contul Meu"

en: Page contents: [woocommerce_checkout]
ro_RO: Conținut pagină: [woocommerce_checkout]

en: Page contents: [woocommerce_edit_address] Parent: "My Account"
ro_RO: Conținut pagină: [woocommerce_edit_address] | Părinte Pagină: "Contul Meu"

en: Page contents: [woocommerce_lost_password] Parent: "My Account"
ro_RO: Conținut pagină: [woocommerce_change_password] | Părinte Pagină: "Contul Meu"

en: Page contents: [woocommerce_my_account]
ro_RO: Conținut pagină: [woocommerce_my_account]

en: Page contents: [woocommerce_pay] Parent: "Checkout"
ro_RO: Conținut pagină: [woocommerce_pay] | Părinte Pagină: "Finalizare Comandă"

en: Page contents: [woocommerce_thankyou] Parent: "Checkout"
ro_RO: Conținut pagină: [woocommerce_thankyou] | Părinte Pagină: "Finalizare Comandă"

en: Page contents: [woocommerce_view_order] Parent: "My Account"
ro_RO: Conținut pagină: [woocommerce_view_order] | Părinte Pagină: "Contul Meu"

en: Page does not contain the shortcode: %s
ro_RO: Pagina nu conține codul scurt: %s

en: Page not set
ro_RO: Pagină nesetată

en: Pages
ro_RO: Pagini

en: Palestinian Territory
ro_RO: Teritoriile Palestiniene

en: Papua New Guinea
ro_RO: Papua Noua Guinee

en: Parent
ro_RO: Părinte

en: Parent Coupon
ro_RO: Părinte Cupon

en: Parent Order status
ro_RO: Status Comandă Principală

en: Parent Order status:
ro_RO: Status Comandă Principală:

en: Parent Orders
ro_RO: Părinte Comandă

en: Parent Product
ro_RO: Produs mamă

en: Parent Product Category
ro_RO: Categorie Principală de Produs

en: Parent Product Category:
ro_RO: Categorie Principală de Produs:

en: Parent Product Tag
ro_RO: Etichetă Principală Produs

en: Parent Product Tag:
ro_RO: Etichetă Principală Produs:

en: Parent Shipping Class
ro_RO: Clasă Principală de Expediere

en: Parent Shipping Class:
ro_RO: Clasă Principală de Expediere:

en: Parent Variation
ro_RO: Variație mamă

en: Password
ro_RO: Parola

en: Password Reset Instructions
ro_RO: Instrucțiuni pentru Resetarea Parolei

en: Password Reset for {blogname}
ro_RO: Resetează Parola pentru {blogname}

en: Password is required.
ro_RO: Parola este necesară.

en: Password reset is not allowed for this user
ro_RO: Ne pare rău,dar din păcate, resetarea parolei nu este permisă pentru acest utilizator.

en: Passwords do not match.
ro_RO: Parolele nu se potrivesc.

en: Pay
ro_RO: Plătește

en: Pay Page
ro_RO: Pagina "Plată Comandă"

en: Pay for order
ro_RO: Plătește pentru comandă

en: Pay securely with you credit card.
ro_RO: Plătește în siguranță folosind cardul tău de credit.

en: Pay via PayPal
ro_RO: Plătește prin PayPal

en: Pay via PayPal; you can pay with your credit card if you don't have a PayPal account
ro_RO: Plătește prin PayPal. Poți plăti cu cardul de credit chiar dacă nu ai cont de PayPal

en: PayPal Email
ro_RO: Adresa contului de PayPal

en: PayPal allows us to send 1 address. If you are using PayPal for shipping labels you may prefer to send the shipping address rather than billing.
ro_RO: PayPal ne permite să trimitem către serverele o singură adresă. Dacă folosești PayPal pentru a tipări Adresele de Livrare, ar fi indicat să trimiți Adresa de Livrare în locul Adresei de Facturare.

en: PayPal does not support your store currency.
ro_RO: PayPal nu suportă moneda setată implicit pentru magazinul tău.

en: PayPal sandbox
ro_RO: Modul Testare PayPal

en: PayPal sandbox can be used to test payments. Sign up for a developer account <a href="%s">here</a>.
ro_RO: Modul de Testare PayPal poate fi utilizat pentru verificarea stării de funcționare a magazinului. Pentru a putea utiliza acest mod trebuie să vă înregistrați creați un cont dezvoltator <a href="%s">de aici</a>.

en: PayPal standard works by sending the user to PayPal to enter their payment information.
ro_RO: Modulul <strong>PayPal Standard</strong> redirecționează clientul către site-ul PayPal pentru a introduce informațiile necesare efectuării plății.

en: PayPal verifies addresses therefore this setting can cause errors (we recommend keeping it disabled).
ro_RO: PayPal verifică adresele, de aceea aceasă setare poate cauza erori, recomandăm să o păstrați dezactivată.

en: Paying Customer?
ro_RO: Client plătitor?

en: Payment %s via IPN.
ro_RO: Plata %s prin IPN

en: Payment Gateways
ro_RO: Metode de Plată

en: Payment Method:
ro_RO: Metodă de Plată:

en: Payment Methods
ro_RO: Metode de Plată

en: Payment for order %s refunded/reversed
ro_RO: Plata pentru comanda %s a fost rambursată / inversată

en: Payment method description that the customer will see on your website.
ro_RO: Descrierea metodei de plată pe care clientul o vede pe site.

en: Payment method title that the customer will see on your website.
ro_RO: Titlul metodei de plată pe care clientul o vede pe site.

en: Payment method:
ro_RO: Modalitate de Plată:

en: Payment to be made upon delivery.
ro_RO: Plata va fi efectuată la livrarea comenzii.

en: Pending
ro_RO: În așteptare

en: Per Class - charge shipping for each shipping class in an order
ro_RO: Per Clasă - charge shipping for each shipping class in an order

en: Per Item - charge shipping for each item individually
ro_RO: Per Articol - charge shipping for each item individually

en: Per Order - charge shipping for the entire order as a whole
ro_RO: Per Comandă - charge shipping for the entire order as a whole

en: Percentage of cart total
ro_RO: Procent din totalul Coșului

en: Philippine Pesos
ro_RO: Peso - Filipine

en: Philippines
ro_RO: Filipine

en: Phone
ro_RO: Telefon

en: Pipe separate terms
ro_RO: Separă termenii prin "|"

en: Place order
ro_RO: Plasează Comanda

en: Plain text
ro_RO: Text Simplu

en: Plain text template
ro_RO: Șablon - format text simplu

en: Please attempt your purchase again or go to your account page.
ro_RO: Încercați să efectuați comanda din nou sau mergeți la pagina dvs. de cont.

en: Please attempt your purchase again.
ro_RO: Vă rugăm să efectuați comanda din nou.

en: Please choose a product to add to your cart&hellip;
ro_RO: Vă rugăm selectați un produs pentru a-l adăuga în coș &hellip;

en: Please choose product options&hellip;
ro_RO: Vă rugăm selectați opțiunile produsului &hellip;

en: Please choose the quantity of items you wish to add to your cart&hellip;
ro_RO: Vă rugăm să alegeţi cantitatea de produse pe care doriți să le adăugați în coş&hellip;

en: Please enter a coupon code.
ro_RO: Vă rugăm introduceți un cod de promoție.

en: Please enter a prefix for your invoice numbers. If you use your PayPal account for multiple stores ensure this prefix is unqiue as PayPal will not allow orders with the same invoice number.
ro_RO: Introdu un prefix pentru numărul facturii. Dacă folosești același cont de PayPal pe mai multe magazine, asigură-te că acest prefix este unic pentru fiecare magazin în parte. PayPal nu permite procesarea comenzilor ce au același număr de factură.

en: Please enter a username.
ro_RO: Vă rugăm introduceți un nume de utilizator.

en: Please enter a valid order ID
ro_RO: Vă rugăm introduceți un ID (Cod Identificare) comandă valid

en: Please enter a valid order email
ro_RO: Vă rugă introduceți o adresă de email validă pentru comandă.

en: Please enter a valid postcode/ZIP.
ro_RO: Vă rugăm introduceți un cod poștal valid.

en: Please enter an account password.
ro_RO: Vă rugăm introduceți o parolă pentru cont.

en: Please enter an account username.
ro_RO: Vă rugăm introduceți un nume de utilizator.

en: Please enter your PayPal email address; this is needed in order to take payment.
ro_RO: Adresa de email cu care a fost creat contul de PayPal; Această adresă de email este necesară pentru ca plățile să fie procesate direct în contul tău de PayPal.

en: Please enter your password.
ro_RO: Vă rugăm introduceți parola.

en: Please enter your username and password to login.
ro_RO: Vă rugăm să introduceți numele de utilizator și parola pentru a vă autentifica.

en: Please fill in your details above to see available payment methods.
ro_RO: Vă rugăm să vă introduceți datele mai sus pentru a vedea modalitățile de plată.

en: Please fill in your details to see available shipping methods.
ro_RO: Vă rugăm introduceți datele mai sus pentru a vedea modalitățile de livrare.

en: Please rate the product.
ro_RO: Vă rugăm evaluați produsul.

en: Please send your cheque to Store Name, Store Street, Store Town, Store State / County, Store Postcode.
ro_RO: Vă rugăm să trimiteți cecu-ul dvs. către Nume Magazin, strada Magazin, oraș Magazin, județ Magazin, cod poștal Magazin

en: Please type your e-mail address.
ro_RO: Vă rugăm introduceți adresa dvs. de email.

en: Poland
ro_RO: Polonia

en: Polish Zloty
ro_RO: Zlot - Polonia

en: Portugal
ro_RO: Portugalia

en: Postcode
ro_RO: Cod poștal

en: Postcode/Zip
ro_RO: Cod Poștal

en: Postcodes/zips
ro_RO: Coduri Poștale

en: Posts tagged &ldquo;
ro_RO: Articole etichetate &ldquo;

en: Pounds Sterling (&pound;)
ro_RO: Lire Sterline (&pound;)

en: Powered by WooCommerce
ro_RO: Realizat de WooCommerce

en: Prevent customers from accessing WordPress admin
ro_RO: Împiedică accesul clienților în zona de administrare Wordpress (Paginile vizualizate în momentul de față)

en: Preview
ro_RO: Previzualizare

en: Preview &#8220;%s&#8221;
ro_RO: Previzualizare &#8220;%s&#8221;

en: Price
ro_RO: Preț

en: Price labels and Sale Flashes
ro_RO: Etichete preț și vânzări fulger

en: Price:
ro_RO: Preț

en: Prices
ro_RO: Prețuri

en: Prices include tax
ro_RO: Prețurile includ taxele

en: Pricing Options
ro_RO: Afișarea Prețurilor

en: Primary
ro_RO: Prinicipal

en: Private note
ro_RO: Notiță Privată

en: Proceed to Checkout &rarr;
ro_RO: Finalizare Comandă &rarr;

en: Processing
ro_RO: În curs de procesare

en: Processing order
ro_RO: Comanda în curs de procesare

en: Product | Products
ro_RO[0]: Produs
ro_RO[1]: Produse

en: Product #%s - %s
ro_RO: Produs #%s - %s

en: Product % Discount
ro_RO: Reducere % Produs

en: Product Backorder
ro_RO: Produs pe Lista de Așteptare

en: Product Categories
ro_RO: Categorii de Produse

en: Product Category | Product Categories
ro_RO[0]: Categorie Produs
ro_RO[1]: Categorii Produs

en: Product Data
ro_RO: Informații Produs

en: Product Description
ro_RO: Descriere Produs

en: Product Discount
ro_RO: Reducere Produs

en: Product Fields
ro_RO: Câmpuri Produs

en: Product ID:
ro_RO: ID Produs:

en: Product IDs
ro_RO: ID Produs

en: Product Images
ro_RO: Imagini Produs

en: Product Ratings
ro_RO: Calificative Produse

en: Product SKU must be unique.
ro_RO: Codul de Produs trebuie să fie unic.

en: Product SKU:
ro_RO: Cod Produs:

en: Product Sales
ro_RO: Vânzări Produs

en: Product Short Description
ro_RO: Scurtă Descriere a produsului

en: Product Tag | Product Tags
ro_RO[0]: Etichetă Produs
ro_RO[1]: Etichete Produs

en: Product Tags
ro_RO: Etichete Produs

en: Product Thumbnails
ro_RO: Miniaturi Imagini

en: Product Transients Cleared
ro_RO: Elementele Tranzitorii ale produsului au fost reinițializate.

en: Product Type
ro_RO: Tip Produs

en: Product URL
ro_RO: URL (Link) Produs

en: Product attribute base
ro_RO: Bază - Atribute Produs

en: Product by SKU/ID
ro_RO: Produs după Cod Produs

en: Product categories
ro_RO: Categorii de Produse

en: Product categories for your store can be managed here. To change the order of categories on the front-end you can drag and drop to sort them. To see more categories listed click the "screen options" link at the top of the page.
ro_RO: Categoriile de Produs pentru magazinul dvs. pot fi administrate din această secțiune. Puteți modifica ordinea de sortare a categoriilor pentru afișarea în cadrul magazinului prin tragere și plasare. Pentru a vedea mai multe categorii afișate aici dați click pe "Screen Options  Opțiuni Ecran" în partea dreatpă superioară a ecranului, sub bara închisă la culoare.

en: Product category base
ro_RO: Bază - Categorie produs

en: Product creation failed, could not find original product:
ro_RO: Creearea produsului a eșuat, nu găsim produsul original:

en: Product does not exist
ro_RO: Produsul nu există

en: Product draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview Product</a>
ro_RO: Ciornă produs actualizată. <a target="_blank" href="%s">Vizualizează Produs</a>

en: Product low in stock
ro_RO: Produs cu stoc redus

en: Product must not be in this category for the coupon to remain valid or, for "Product Discounts", products in these categories will not be discounted.
ro_RO: Produsul nu trebuie să aparțină acestei categorii pentru a păstra validitatea cuponului sau pentru "Reduceri Produs", produsele din aceste categorii nu vor fi reduse. (?)

en: Product name
ro_RO: Nume produs

en: Product no longer exists
ro_RO: Produsul nu mai există

en: Product no longer exists.
ro_RO: Produsul nu mai există.

en: Product out of stock
ro_RO: Produsul nu mai este pe stoc

en: Product permalink base
ro_RO: Structură - Legătura permanentă Produs

en: Product price/cart button
ro_RO: Buton preț / coș produs

en: Product published. <a href="%s">View Product</a>
ro_RO: Produs publicat. <a href="%s">Vezi Produs</a>

en: Product restored to revision from %s
ro_RO: Produsul a fost restaurat la versiunea din %s

en: Product saved.
ro_RO: Produs Salvat.

en: Product scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview Product</a>
ro_RO: Produs programat pentru a fi publicat pe data: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Previzualizează Produs</a>

en: Product submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview Product</a>
ro_RO: Produs prezentat. <a target="_blank" href="%s">Previzualizează Produs</a>

en: Product tag base
ro_RO: Bază - Etichetă produs

en: Product updated.
ro_RO: Produs Actualizat.

en: Product updated. <a href="%s">View Product</a>
ro_RO: Produs Actualizat. <a href="%s">Vezi Produs</a>

en: Products
ro_RO: Produse

en: Products by SKU/ID
ro_RO: Produse după Cod Produs

en: Products by category slug
ro_RO: Produse după numele scurt al Categoriei

en: Products tagged &ldquo;
ro_RO: Produse etichetate &ldquo;

en: Products which must not be in the cart to use this coupon or, for "Product Discounts", which products are not discounted.
ro_RO: Produse care nu ar trebui să se afle în Coș pentru a utiliza acest cupon sau pentru "Reduceri Produs", dintre produsele care nu beneficiază de reduceri. (?)

en: Products which need to be in the cart to use this coupon or, for "Product Discounts", which products are discounted.
ro_RO: Produse care trebuie să fie în Coș pentru a utiliza acest cupon, "Produse cu Reducere", ce produse sunt reduse.

en: Province
ro_RO: Provincie

en: Puerto Rico
ro_RO: Porto Rico

en: Purchase Note
ro_RO: Notiță Achiziționare

en: Qty
ro_RO: Cantitate

en: Quantity
ro_RO: Cantitate

en: Quantity: %s
ro_RO: Cantitate: %s

en: Query Type:
ro_RO: Tip Interogare:

en: Quick&nbsp;Edit
ro_RO: Editare&nbsp;rapidă

en: Radio buttons
ro_RO: Buton radio

en: Random Products
ro_RO: Produse Aleatoare

en: Rate
ro_RO: Rată (Cotă)

en: Rate&hellip;
ro_RO: Rată&hellip;

en: Rated %s out of 5
ro_RO: Evaluat la %s stele din 5

en: Rating
ro_RO: Notă

en: Ratings are required to leave a review
ro_RO: Acordarea de calificative este necesară pentru a lăsa un comentariu / opinie asupra produsului

en: Re-enter new password
ro_RO: Introdu noua parolă încă o dată

en: Re-enter password
ro_RO: Introdu parola din nou

en: Re-enter your password.
ro_RO: Reintroduceți parola.

en: Read More
ro_RO: Citește mai mult

en: Recent Orders
ro_RO: Comenzi Recente

en: Recent Reviews
ro_RO: Recenzii Recente

en: Recent products
ro_RO: Produse Noi

en: Recently viewed
ro_RO: Ultimele produse vizitate:

en: Recipient(s)
ro_RO: Destinatar(i)

en: Redirect only
ro_RO: Doar redirecțisonare

en: Redirect to cart after adding a product to the cart (on single product pages)
ro_RO: După adăugarea unui produs în Coș - de pe pagina unui produs - redirecționează clientul pe pagina Coșul Meu

en: Redirect to the product page on a single matching search result
ro_RO: Dacă în urma unei căutări este găsit un singur produs, redirecționează vizitatorul automat către pagina produsului

en: Redirects
ro_RO: Redirecționări

en: Reduce Line Stock
ro_RO: Redu Stocul

en: Reduced Rate%sZero Rate
ro_RO: Rată Redusă%sRată Zero

en: Refund Lines
ro_RO: Rambursează Liniile

en: Region
ro_RO: Regiune

en: Register
ro_RO: Înregistrează

en: Register using the email address for the username
ro_RO: Înregistrează-te cu adresa de email ca și nume de utilizator

en: Registration
ro_RO: Înregistrare

en: Regular Price
ro_RO: Preț Normal

en: Regular price
ro_RO: Preț Normal

en: Related Products
ro_RO: Produse similare

en: Remote Posting/IPN
ro_RO: Postare de la distanță / IPN

en: Remove
ro_RO: Eliminină

en: Remove filter
ro_RO: Șterge filtru

en: Remove image
ro_RO: Șterge Imagine

en: Remove this attribute?
ro_RO: Șterge acest atribut?

en: Remove this item
ro_RO: Șterge Acest articol

en: Remove this item meta?
ro_RO: Șterge meta pentru acest articol?

en: Remove zeros after the decimal point. e.g. <code>$10.00</code> becomes <code>$10</code>
ro_RO: Elimină zero-urile aflate după decimale în următoarele cazuri:  <code>$10.00</code> devine <code>$10</code>

en: Reports
ro_RO: Rapoarte

en: Reports for sales based on date, top sellers and top earners.
ro_RO: Rapoarte de vânzări pe date calendaristice, pentru cele mai vândute produse.

en: Republic of Ireland
ro_RO: Irlanda

en: Reset Capabilities
ro_RO: Resetează Capabilități

en: Reset Password
ro_RO: Resetează Parola

en: Reset password
ro_RO: Resetează parola

en: Restore
ro_RO: Restaurează

en: Restore this item from the Trash
ro_RO: Restaurează acest element din Gunoi

en: Return to homepage &rarr;
ro_RO: Înapoi la Pagina Principală &rarr;

en: Reviews
ro_RO: Opinii

en: Revoke Access
ro_RO: Revocă Accesul

en: Right
ro_RO: În Dreapta monedei

en: Right (with space)
ro_RO: În Dreapta monedei plus un spațiu între preț și simbol

en: Roles successfully reset
ro_RO: Roluri resetate cu succes.

en: Romania
ro_RO: România

en: Romanian Leu (RON)
ro_RO: Leu (RON)

en: Round tax at subtotal level, instead of rounding per line
ro_RO: Rotunjește taxele la nivel de subtotal, în schimbul rotunjirii la nivel de linie

en: Run the updater
ro_RO: Porneşte Actualizarea

en: Russia
ro_RO: Rusia

en: S&atilde;o Tom&eacute; and Pr&iacute;ncipe
ro_RO: S&atilde;o Tom&eacute; și Pr&iacute;ncipe

en: SKU
ro_RO: Cod Produs

en: SKU refers to a Stock-keeping unit, a unique identifier for each distinct product and service that can be purchased.
ro_RO: SKU se referă la Unitatea de Stoc, un cod unic pentru fiecare produs sau serviciu ce poate fi achiziționat prin intermediul magazinului.

en: SKU:
ro_RO: Cod Produs:

en: Saint Helena
ro_RO: Sfânta Elena

en: Saint Kitts and Nevis
ro_RO: Saint Kitts și Nevis

en: Saint Lucia
ro_RO: Sfânta Lucia

en: Saint Martin (French part)
ro_RO: Saint Martin

en: Saint Pierre and Miquelon
ro_RO: Saint Pierre și Miquelon

en: Saint Vincent and the Grenadines
ro_RO: Sfântul Vincențiu și Grenadine

en: Sale
ro_RO: Reducere

en: Sale Price
ro_RO: Preț Redus

en: Sale Price Dates
ro_RO: Perioada

en: Sale Price:
ro_RO: Prețul Redus:

en: Sale end date:
ro_RO: Data de încheiere a reducerii:

en: Sale price
ro_RO: Preț Reducere

en: Sale prices
ro_RO: Prețuri reduse de vânzare

en: Sale start date:
ro_RO: Data de început a reducerii:

en: Sale!
ro_RO: Reducere!

en: Sales
ro_RO: Vânzări

en: Sales Tax:
ro_RO: Taxe Vânzări:

en: Sales amount
ro_RO: Suma Vânzărilor

en: Sales by category
ro_RO: Vânzări per categorii

en: Sales by coupon
ro_RO: Vânzări per Cupon

en: Sales by day
ro_RO: Vânzări Zilnice

en: Sales by month
ro_RO: Vânzări Lunare

en: Sales for %s:
ro_RO: Vânzări pentru %s:

en: Sales in range
ro_RO: Vânzări pentru perioada selectată

en: Same as parent
ro_RO: La fel ca părintele

en: Saudi Arabia
ro_RO: Arabia Saudită

en: Save
ro_RO: Salvează

en: Save Address
ro_RO: Salvează Adresa

en: Save Order
ro_RO: Salvează Comanda

en: Save attributes
ro_RO: Salvează Atributele

en: Save changes
ro_RO: Salvează modificări

en: Save/update the order
ro_RO: Salvează / Modifică Comanda

en: Schedule
ro_RO: Program

en: Scripts
ro_RO: Script-uri

en: Search
ro_RO: Caută

en: Search Coupons
ro_RO: Caută prin Cupoane

en: Search Order statuses
ro_RO: Caută prin statusurile comenzilor

en: Search Orders
ro_RO: Caută prin Comenzi

en: Search Product Categories
ro_RO: Caută prin Categoriile de Produs

en: Search Product Tags
ro_RO: Caută prin Etichetele de Produs

en: Search Products
ro_RO: Caută Produse

en: Search Results: &ldquo;%s&rdquo;
ro_RO: Rezultatele Căutării &ldquo;%s&rdquo;

en: Search Shipping Classes
ro_RO: Caută în Clasele de Expediere

en: Search Variations
ro_RO: Caută prin varianțiile unui produs

en: Search for a product&hellip;
ro_RO: Caută un produs&hellip;

en: Search for a product…
ro_RO: Caută un produs...

en: Search for products
ro_RO: Caută produse:

en: Search for:
ro_RO: Caută:

en: Search results for &ldquo;
ro_RO: Rezultate căutări &ldquo;

en: Secondary
ro_RO: Secundar

en: Security
ro_RO: Securitate

en: Select
ro_RO: Selectează

en: Select a category
ro_RO: Selectează o categorie

en: Select a class&hellip;
ro_RO: Selectați o clasă&hellip;

en: Select a country&hellip;
ro_RO: Selectează țara&hellip;

en: Select a country/state&hellip;
ro_RO: Selectează o țară sau un stat&hellip;

en: Select a page&hellip;
ro_RO: Selectează o pagină&hellip;

en: Select a state&hellip;
ro_RO: Selectează Stat&hellip;

en: Select all
ro_RO: Selectează tot

en: Select an option&hellip;
ro_RO: Selectează opțiune &hellip;

en: Select box
ro_RO: Căsuță selecție

en: Select countries/states&hellip;
ro_RO: Selectează țarile / statele &hellip;

en: Select none
ro_RO: Nu selecta nimic

en: Select options
ro_RO: Selectează opțiuni

en: Select terms
ro_RO: Selectează termeni

en: Selected countries
ro_RO: Țări selectate

en: Send selected emails
ro_RO: Trimite Emailurile Selectate

en: Send shipping details to PayPal instead of billing.
ro_RO: În locul informațiilor de facturare, trimite informațiile de livrare.

en: Server Environment
ro_RO: Mediu Server

en: Server Software
ro_RO: Program instalat pe Server

en: Server upload_max_filesize
ro_RO: Dimensiune maximă fișier încărcat (upload_max_filesize)

en: Set this option to make this product part of a grouped product.
ro_RO: Activează pentru a face acest produs parte a unui produs grupat.

en: Set up core WooCommerce pages here, for example the base page. The base page can also be used in your %sproduct permalinks%s.
ro_RO: Configurați paginile de bază WooCommerce aici, de exemplu, pagina de bază.Pagina de bază poate fi utilizat și în %s Legături permanente pentru Produs %s.

en: Settings
ro_RO: Setări

en: Setup your ShareYourCart account
ro_RO: Configurare cont ShareYourCart

en: Share your cart settings
ro_RO: Setări "Share your cart"

en: ShareDaddy is a sharing plugin bundled with JetPack.
ro_RO: ShareDaddy este un plugin de partajare ce vine la pachet cu JetPack

en: ShareThis Code
ro_RO: Cod ShareThis

en: ShareThis Publisher ID
ro_RO: ID ShareThis

en: ShareThis offers a sharing widget which will allow customers to share links to products with their friends.
ro_RO: ShareThis oferă un widget de partajare ce va permite clienților dvs. să distribuie link-uri cu produsele magazinului către prietenii lor.

en: Ship to
ro_RO: Livrează către

en: Ship to billing address by default
ro_RO: Expediază către Adresa de Facturare a clientului în mod implicit

en: Ship to billing address?
ro_RO: Livrează la Adresa de Facturare?

en: Shipping
ro_RO: Livrare

en: Shipping Address
ro_RO: Adresă de Livrare

en: Shipping Calculations
ro_RO: Calcule Costuri Livrare

en: Shipping Class
ro_RO: Clasă de Expediere

en: Shipping Classes
ro_RO: Clase de Expediere

en: Shipping Destination
ro_RO: Destinație de Livrare

en: Shipping Details
ro_RO: Detalii Livrare

en: Shipping Method
ro_RO: Metode de Expediere

en: Shipping Method Display
ro_RO: Afișare Metoda de Livrare

en: Shipping Methods
ro_RO: Metode de Expediere

en: Shipping Options
ro_RO: Opțiuni Expediere

en: Shipping Tax Class
ro_RO: Clasă de Taxare pentru Expediere

en: Shipping Tax:
ro_RO: Taxă Expediere:

en: Shipping address
ro_RO: Adresa de Livrare

en: Shipping class
ro_RO: Clase de Expediere

en: Shipping class:
ro_RO: Clasă de expediere:

en: Shipping classes are used by certain shipping methods to group similar products.
ro_RO: Clasele de expediere sunt utilizate de anumite Metode de Expediere prin gruparea produselor similare.

en: Shipping classes can be used to group products of similar type. These groups can then be used by certain shipping methods to provide different rates to different products.
ro_RO: Clasele de Expediere pot fi utilizate pentru a grupa produse similare. Aceste grupuri pot fi utilizate apoi de către anumite Metode de Livrare pentru a afișa costuri diferite de livrare pentru produse diferite.

en: Shipping costs updated.
ro_RO: Costuri de livrare actualizate.

en: Shipping details
ro_RO: Detalii Livrare

en: Shipping only
ro_RO: Doar Transport

en: Shipping options
ro_RO: Opțiuni Livrare

en: Shipping via
ro_RO: Livrare prin

en: Shipping:
ro_RO: Transport:

en: Shop
ro_RO: Magazin

en: Shop Base Page
ro_RO: Pagina de bază a Magazinului

en: Shop Content
ro_RO: Conținut Magazin

en: Shop Manager
ro_RO: Manager Magazin

en: Shop Messages
ro_RO: Mesajele Magazinului

en: Shop Page Display
ro_RO: Afișare pe Pagina Magazinului

en: Shop Pages
ro_RO: Paginile Magazinului

en: Shop base
ro_RO: Pagina de bază - Magazin

en: Shop base page
ro_RO: Pagina de bază pentru Magazin

en: Shop base with category
ro_RO: Pagina de bază - Magazin și Categorie

en: Show
ro_RO: Arată

en: Show "verified owner" label for customer reviews
ro_RO: Afișează simbol de "Proprietar Verificat" pentru recenziile de produs

en: Show all customers
ro_RO: Afișează toți clienții

en: Show all product types
ro_RO: Afișează toate tipurile de produs

en: Show all statuses
ro_RO: Afișează toate statusurile

en: Show all sub-types
ro_RO: Afișează toate subtipurile

en: Show as dropdown
ro_RO: Afișează ca selectție

en: Show both
ro_RO: Afișează ambele

en: Show hidden product variations
ro_RO: Afișează variațiunile de produs ascunse

en: Show hierarchy
ro_RO: Afișează ierarhie

en: Show order comments section
ro_RO: Afișează secțiunea "Notițe / Mențiuni Comandă" pe pagina "Finalizare Comandă"

en: Show order emails
ro_RO: Afișează Emailurile de Comandă

en: Show post counts
ro_RO: Afișează numărul de mesaje

en: Show products
ro_RO: Afișează produse

en: Show subcategories
ro_RO: Afișează subcategorii

en: Show weight and dimension fields in product attributes tab
ro_RO: Afișează câmpurile de greutate și dimensiune în tab-ul de atribute a produsului

en: Show:
ro_RO: Afișează:

en: Showing %s - %s of %s results
ro_RO: Se afișează %s - %s din %s rezultate

en: Shows a custom attribute in a widget which lets you narrow down the list of products when viewing product categories.
ro_RO: Afișează un widget cu atribute ce permite filtrarea produsele atunci când este vizualizată o pagină de categorie.

en: Shows a price filter slider in a widget which lets you narrow down the list of shown products when viewing product categories.
ro_RO: Afișează un filtru de preț într-un widget ce permite micșorarea listei de produse afișate, în funcție de minimul și maximul ales.

en: Shows active layered nav filters so users can see and deactivate them.
ro_RO: Afişează filtrele active, astfel încât utilizatorii le pot vede şi dezactiva.

en: Signups per day
ro_RO: Înscrieri pe zi

en: Simple
ro_RO: Simplu

en: Simple product
ro_RO: Produs Simplu

en: Since your browser does not support JavaScript, or it is disabled, please ensure you click the <em>Update Totals</em> button before placing your order. You may be charged more than the amount stated above if you fail to do so.
ro_RO: Având în vedere că browser-ul dvs. nu suportă JavaScript sau cel mai probabil JavaScript-ul este dezactivat, vă rugăm să apăsați butonul <em>Actualizare Totaluri</em> înainte de plasa comanda. Există riscul să vi se factureze mai mult decât ar trebui dacă uitați să apăsați butonul <em>Actualizare Totaluri</em>.

en: Singapore Dollar (&#36;)
ro_RO: Dolari - Singapore (&#36;)

en: Single Product Image
ro_RO: Imagini afișate pe pagina de produs

en: Site URL
ro_RO: Adresă site

en: Skip setup
ro_RO: Sări peste configurare

en: Slovakia
ro_RO: Slovacia

en: Slug
ro_RO: Nume scurt

en: Sold
ro_RO: Vândut

en: Sold Individually
ro_RO: Vânzare Individuală

en: Solomon Islands
ro_RO: Insulele Solomon

en: Someone requested that the password be reset for the following account:
ro_RO: Cineva a cerut ca parola să fie resetată pentru următorul cont:

en: Sorry, &quot;%s&quot; cannot be purchased.
ro_RO: Ne pare rău dar acest produs ( &quot;%s&quot; ) nu poate fi achiziționat.

en: Sorry, it seems that there are no available payment methods for your location. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
ro_RO: Ne pare rău dar se pare că nu există metode de acceptare a plății în locația dvs. Vă rugăm să ne contactați dacă aveți nevoie de mai multe informații.

en: Sorry, it seems that there are no available payment methods for your state. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
ro_RO: Ne pare rău dar se pare că nu există metode de plată activate pentru statul dvs. Vă rugăm să ne contactați dacă aveți nevoie de mai multe informații

en: Sorry, it seems that there are no available shipping methods for your location (%s).
ro_RO: Ne pare rău, dar se pare că nu există metode de livrare către adresa dvs. (%s).

en: Sorry, it seems that there are no available shipping methods for your state. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
ro_RO: Ne pare rău, se pare că nu există modalități de livrare pentru statul dvs. Vă rugăm să ne contactați pentru mai multe informații.

en: Sorry, it seems the coupon "%s" is invalid - it has now been removed from your order.
ro_RO: Ne pare rău, cuponul "%s" este invalid - a fost eliminat din comanda dvs.

en: Sorry, it seems the coupon "%s" is not yours - it has now been removed from your order.
ro_RO: Ne pare rău, cuponul "%s" nu vă aparține - a fost eliminat din comanda dvs.

en: Sorry, there has been an error.
ro_RO: Ne pare rău, dar a apărut o eroare.

en: Sorry, this coupon is not applicable to your cart contents.
ro_RO: Ne pare rău dar acest cupon nu se aplică pentru produsele aflate în Coș în momentul de față.

en: Sorry, this download has expired
ro_RO: Ne pare rău acest fișier descărcabil nu mai este disponibil

en: Sorry, we could not find that order id in our database.
ro_RO: Ne pare rău dar nu găsim codul de identificare a comenzii în baza noastră de date.

en: Sorry, we do not have enough "%s" in stock to fulfill your order (%s in stock). Please edit your cart and try again. We apologise for any inconvenience caused.
ro_RO: Ne pare rău însă nu avem suficiente produse "%s" în stoc pentru a vă onora comanda. Doar %s produse sunt în stoc. Vă rugăm editați Coșul de Cumpărături și încercați din nou. Ne pare rău pentru orice neplăcere creată.

en: Sorry, we do not have enough "%s" in stock to fulfill your order. Please edit your cart and try again. We apologise for any inconvenience caused.
ro_RO: Ne pare rău însă nu avem suficiente produse "%s" în stoc pentru a vă onora comanda. Vă rugăm editați Coșul de Cumpărături și încercați din nou. Ne pare rău pentru orice neplăcere creată.

en: Sorry, you have reached your download limit for this file
ro_RO: Ne pare rău ai atins limita permisă de descărcări pentru acest fișier.

en: Sorry, your session has expired.
ro_RO: Ne pare rău, sesiunea dvs. a expirat.

en: Sorry, your session has expired. <a href="%s">Return to homepage &rarr;</a>
ro_RO: Ne pare rău, sesiunea a expirat. <a href="%s">Înapoi la pagina principală &rarr;</a>

en: Sort Code
ro_RO: Cod Sortare

en: Sort Products
ro_RO: Sortează Produse

en: Sort alphabetically
ro_RO: Afișează de la A la Z

en: Sort by most recent
ro_RO: Cele mai recente produse

en: Sort by price
ro_RO: Preț Ascendent

en: Sort by price - high to low
ro_RO: Sortează după preț - Descendent

en: Sort by price - low to high
ro_RO: Sortează după preț - Ascendent

en: South Africa
ro_RO: Africa de Sud

en: South African rand (R)
ro_RO: Rand - Africa de Sud (R)

en: South Georgia/Sandwich Islands
ro_RO: Georgia de Sud / Insulele Sandwich

en: South Korea
ro_RO: Coreea de Sud

en: South Sudan
ro_RO: Sudanul de Sud

en: Spain
ro_RO: Spania

en: Specific Countries
ro_RO: Anumite țări

en: Standard Rate
ro_RO: Tarif Standard

en: State
ro_RO: Stat

en: State/County
ro_RO: Stat / Județ

en: State/County or state code
ro_RO: Cod Poștal

en: Stock
ro_RO: Stoc

en: Stock Actions
ro_RO: Acțiuni Stoc

en: Stock Display Format
ro_RO: Format afișare stocuri

en: Stock Keeping Unit
ro_RO: Cod Produs

en: Stock Qty
ro_RO: Cantitate Stoc

en: Stock Qty:
ro_RO: Cantitate în stoc:

en: Stock quantity. If this is a variable product this value will be used to control stock for all variations, unless you define stock at variation level.
ro_RO: Cantitate Stoc. Dacă acest produs are variații, valoarea introdusă aici va controla numărul disponibil de produse la nivel global sau poți defini numărul de produse disponibil pentru fiecare variație de produs.

en: Stock reports for low stock and out of stock items.
ro_RO: Rapoarte stocuri pentru produsele cu stoc redus și produsele cu stoc 0.

en: Stock status
ro_RO: Status stoc

en: Store Notice
ro_RO: Anunț Magazin

en: Store Notice Text
ro_RO: Text pentru Anunț Magazin

en: Styles
ro_RO: Stiluri

en: Styles and Scripts
ro_RO: Stiluri și Script-uri

en: Styling
ro_RO: Opțiuni afișare

en: Subcategories
ro_RO: Subcategorii

en: Subject
ro_RO: Subiect

en: Subject (downloadable)
ro_RO: Subiect (Descărcabil)

en: Submission method
ro_RO: Metodă de trimitere a informațiilor

en: Submit Review
ro_RO: Trimite Comentariu

en: Suriname
ro_RO: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen
ro_RO: Svalbard și Jan Mayen

en: Sweden
ro_RO: Suedia

en: Swedish Krona
ro_RO: Coroane Suedeze

en: Swiss Franc
ro_RO: Franci Elvețieni

en: Switzerland
ro_RO: Elveția

en: System Status
ro_RO: Stare Sistem

en: Tag: | Tags:
ro_RO[0]: Etichetă:
ro_RO[1]: Etichete:

en: Tags
ro_RO: Etichete

en: Taiwan New Dollars
ro_RO: Dolari Noi - Taiwan

en: Tajikistan
ro_RO: Tajdikistan

en: Tasmania
ro_RO: Tazmania

en: Tax
ro_RO: Taxe

en: Tax Calculations
ro_RO: Calcularea Taxelor

en: Tax Class
ro_RO: Clasă Taxă

en: Tax Label:
ro_RO: Etichetă Taxă:

en: Tax Options
ro_RO: Opțiuni Administrare Taxe

en: Tax Rates
ro_RO: Cote de impozitare

en: Tax Rows
ro_RO: Rânduri Taxe

en: Tax Status
ro_RO: Status Taxe

en: Tax Totals
ro_RO: Totaluri Taxe

en: Tax class
ro_RO: Clasă Taxă

en: Tax class for the line item
ro_RO: Clasă taxe pentru linia de articol

en: Tax class:
ro_RO: Clasă taxe:

en: Tax rates need to be defined with columns in a specific order (6 columns). <a href="%s">Click here to download a sample</a>.
ro_RO: Cotele de impozitare trebuie să fie definite pe coloane, într-o ordine specifică (6 coloane). <a href="%s">Click aici pentru a descărca un fişier exemplu </a>.

en: Taxable
ro_RO: Taxabil

en: Taxes by month
ro_RO: Taxe per lună

en: Taxonomy exists - please change the slug
ro_RO: Numele există deja - modifică numele scurt (?)

en: Telephone
ro_RO: Telefon

en: Telephone:
ro_RO: Telefon:

en: Template file copied to theme.
ro_RO: Fișier șablon copiat în directorul temei.

en: Template file deleted from theme.
ro_RO: Fișier șablon șters din temă.

en: Term ID
ro_RO: ID - Termen

en: Terms
ro_RO: Termeni

en: Terms Page ID
ro_RO: Pagina de Termeni și Condiții

en: Thai Baht
ro_RO: Baht - Thailanda

en: Thailand
ro_RO: Thailanda

en: Thank you for using WooCommerce :) Should you need help using or extending WooCommerce please <a href="%s">read the documentation</a>. For further assistance you can use the <a href="%s">community forum</a> or if you have access, <a href="%s">the members forum</a>.
ro_RO: Vă mulțumim că utilizați WooCommerce :) Dacă aveți nevoie de ajutor pentru a utiliza sau modifica WooCommerce <a href="%s">citiți documentația</a>. Pentru modificări sau probleme neprevăzute puteți utiliza <a href="%s">Forum-ul de Comunitate</a> sau dacă aveți acces <a href="%s">Forum-ul Membrilor</a>.

en: Thank you for your order
ro_RO: Mulțumim pentru comanda dvs.

en: Thank you for your order, please click the button below to pay with PayPal.
ro_RO: Vă mulțumim pentru comanda dvs. Vă rugăm apăsați butonul de mai jos pentru a achita comanda prin PayPal.

en: Thank you for your order. We are now redirecting you to PayPal to make payment.
ro_RO: Vă mulțumim pentru comanda dvs. Vă vom redirecționa către site-ul PayPal pentru a efectua plata comenzii.

en: Thank you, we are now processing your order. Your order's details are below.
ro_RO: Vă mulțumim! Comanda dvs. este în curs de procesare. Detaliile sunt afișate mai jos.

en: Thank you. Your order has been received.
ro_RO: Vă mulțumim! Comanda dvs. a fost recepționată.

en: Thanks Page
ro_RO: Pagina "Comandă Primită"

en: Thanks for creating an account on %s. Your username is <strong>%s</strong>.
ro_RO: Vă mulțumim pentru creeare unui cont la magazinul %s. Numele de utilizator este: <strong>%s</strong>

en: Thankyou
ro_RO: Mulțumim

en: The CSV is invalid.
ro_RO: Fișierul CSV este invalid.

en: The Mijireh access key for your store.
ro_RO: Cheia de acces a procesatorului de plăți online Mijireh, validă pentru magazinul tău.

en: The background colour for WooCommerce email templates. Default <code>#f5f5f5</code>.
ro_RO: Culoare fundal pentru șabloanele de email utilizate de WooCommerce. Culoare originală <code>#f5f5f5</code>.

en: The base colour for WooCommerce email templates. Default <code>#557da1</code>.
ro_RO: Culoare de bază pentru șabloanelor de email utilizate de WooCoommerce. Culoare originală <code>#557da1</code>.

en: The cart has been filled with the items from your previous order.
ro_RO: Coșul de Cumpărături a fost umplut cu produse comandate anterior.

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
ro_RO: Modificările efectuate până acum vor fi pierdute dcă părăsiți pagina fără să salvați.

en: The date this coupon will expire, <code>YYYY-MM-DD</code>.
ro_RO: Data la care acest cupon va expira (ex.: <code>AAAA-LL-ZZ (2015-12-30)</code>)

en: The email address isn&#8217;t correct.
ro_RO: Adresa de email nu este corectă.

en: The file does not exist, please try again.
ro_RO: Fișierul nu există, vă rugăm încercați din nou.

en: The file you selected exceeds the maximum filesize specified in this installation.
ro_RO: Fișierul selectat depășește mărimea maximă permisă.

en: The following addresses will be used on the checkout page by default.
ro_RO: Următoarea adresă va fi utilizată pe pagina Finalizare Comandă.

en: The following options affect how prices are displayed on the frontend.
ro_RO: Următoarele opțiuni stabilesc modalitatea de afișar a prețurilor.

en: The following options affect the fields available on the edit product page.
ro_RO: Următoarele opțiuni controlează câmpurile disponibile pe pagina de editare produs.

en: The following options affect the sender (email address and name) used in WooCommerce emails.
ro_RO: Următoarele opțiuni contolează modalitatea de afișare a datelor de contact ce sunt vizualizate în emailul primit de la sistemul WooCommerce (Nume și Adresă de Email).

en: The following options affect the styling of your store, as well as how certain features behave.
ro_RO: Opțiunile de mai jos controlează o parte din culorile de prezentare a magazinului și încărcarea script-urilor WooCommerce.

en: The following options are specific to downloadable products.
ro_RO: Următoare opțiuni controlează produsele descărcabile (virtuale).

en: The following options control the behaviour of the checkout process and customer accounts.
ro_RO: Următoarele opțiuni controlează setările paginilor de Finalizare Comandă și paginile de administrare a contului (de către clienți)

en: The following pages need selecting so that WooCommerce knows where they are. These pages should have been created upon installation of the plugin, if not you will need to create them.
ro_RO: Paginile enumerate mai jos trebuie definite pentru ca WooCommerce să le cunoască locația. Aceste pagini se creează automat la instalarea / inițializarea plugin-ului WooCoommerce. În cazul în care nu au fost create automat, ele trebuiesc create manul: Codul ce trebuie introdus în pagină îl găsești dacă pui mouse-ul deasupra iconiței cu semnul întrebării din dreptul fiecărui câmp de selecție.

en: The integration section contains options for third party services which integrate with WooCommerce.
ro_RO: Secțiunea "Integrare" conține opțiuni de implementare a serviciilor unor terțe părți

en: The main body background colour. Default <code>#fdfdfd</code>.
ro_RO: Culoare principală de fundal. Original <code>#fdfdfd</code>.

en: The main body text colour. Default <code>#505050</code>.
ro_RO: Culoarea principală a textului. Original <code>#505050</code>.

en: The minimum spend for this coupon is %s.
ro_RO: Valoarea minimă a facturii pentru a utiliza acest cupon este de %s.

en: The order totals have been updated. Please confirm your order by pressing the Place Order button at the bottom of the page.
ro_RO: Totalul comenzii a fost actualizat. Vă rugăm confirmați comanda dvs. prin apăsarea butonului "Plasare Comandă" de la sfârșitul paginii.

en: The orders section can be accessed from the left-hand navigation menu. Here you can view and manage customer orders.
ro_RO: Secțiunea "Comenzi" poate fi accesată din meniul principal stânga. De aici pot fi vizualizate și administrate toate comenzile.

en: The reports section can be accessed from the left-hand navigation menu. Here you can generate reports for sales and customers.
ro_RO: Secțiunea de Rapoarte poate fi accesată din meniul stânga, unde pot fi vizualizate diferite rapoarte de vânzări.

en: The shipping title the customer sees
ro_RO: Metoda de livrare afișată clientului

en: The text to appear in the footer of WooCommerce emails.
ro_RO: Acest text va apărea în partea de subsol a emailurilor trimise de WooCommerce.

en: There are no notes for this order yet.
ro_RO: Încă nu există comentarii adiționale pentru această comandă.

en: There are no product orders yet.
ro_RO: Încă nu există comenzi.

en: There are no product reviews yet.
ro_RO: Încă nu există comentarii pentru nici un produs.

en: There are no reviews yet, would you like to <a href="#review_form" class="inline show_review_form">submit yours</a>?
ro_RO: Nu există nici un comentariu, vrei să fii primul care comentează? <a href="#review_form" class="inline show_review_form">Click Aici</a>?

en: There are some issues with the items in your cart (shown above). Please go back to the cart page and resolve these issues before checking out.
ro_RO: Au fost semnalate câteva probleme cu produsele din coșul dvs. - Vedeți informații mai sus. Vă rugăm să vă întoarceți la pagina de Coș și să remediați aceste probleme înainte de Finaliza Comanda.

en: There is no user registered with that email address.
ro_RO: Nu există nici un cont de utilizator înregistrat cu această adresă de email.

en: There was an error calling %s
ro_RO: A apărut o eroare la inițializarea %s

en: There was an error calling %s::%s
ro_RO: A apărut o eroare la inițializarea %s::%s

en: These are countries that you are willing to ship to.
ro_RO: Acestea sunt țările în care ești dispus să livrezi comenzi.

en: These rows contain taxes for this order. This allows you to display multiple or compound taxes rather than a single total.
ro_RO: Aceste rânduri conțin taxele pentru această comandă. Această metodă îți permite să afișezi taxe multiple sau compuse în locul unui total de taxe.

en: These settings affect the actual dimensions of images in your catalog - the display on the front-end will still be affected by CSS styles. After changing these settings you may need to <a href="%s">regenerate your thumbnails</a>.
ro_RO: Aceste opțiuni controlează dimensiunile imaginilor din catalog - dimensiunile de afișare a imaginilor în magazin va fi controlat în continuare de stilurile definite în CSS. După modificarea acestor dimensiuni ar putea fi necesară regenerarea imaginilor. Pentru regenerarea imaginilor folosește <a href="%s">acest plugin</a>.

en: These settings control the permalinks used for products. These settings only apply when <strong>not using "default" permalinks above</strong>.
ro_RO: Aceste setări controlează legăturile permanente folosite pentru produse. Aceste setări se aplică numai când <strong>nu sunt folosite "implicit" legăturile permanente mai sus</strong>.

en: This controls how multiple shipping methods are displayed on the frontend.
ro_RO: Această opțiune controlează afișarea Metodelor de Livrare pentru clienți.

en: This controls how stock is displayed on the frontend.
ro_RO: Această opțiune controlează modul de afișare pe pagina de produs a informațiilor legate de stocul produsului.

en: This controls the default sort order of the catalog.
ro_RO: Această opțiune controlează modul de sortare a produselor.

en: This controls the description which the user sees during checkout.
ro_RO: Aceasta opțiune controlează ceea ce utilizator va vedea în timpul plasării comenzii.

en: This controls the email subject line. Leave blank to use the default subject: <code>%s</code>.
ro_RO: Această setare controlează Subiectul Emailului.Lasă cîmpul gol pentru a utiliza forma setată implicit: <code>%s</code>.

en: This controls the main heading contained within the email notification. Leave blank to use the default heading: <code>%s</code>.
ro_RO: Aceasta controlează Antetul principal conținut în notificările prin email. Lăsaţi liber pentru a utiliza Antetul implicit: <code>%s</code>.

en: This controls the position of the currency symbol.
ro_RO: Această opțiune controlează poziția de afișare a monedei - în stânga sau în dreapta prețului

en: This controls the title which the user sees during checkout.
ro_RO: Această opțiune controlează titlul pe care utilizatorul îl vede în timpul procesării comenzii.

en: This controls what currency prices are listed at in the catalog and which currency gateways will take payments in.
ro_RO: Această opțiune controlează moneda în care sunt afișate prețurile dar și ce monedă este folosită pentru plata produselor.

en: This controls what is shown on category archives.
ro_RO: Această opțiune controlează ce este afișat pe Arhivele Categorie

en: This controls what is shown on the product archive.
ro_RO: Această opțiune controlează modul de afișare pe pagina de Arhive Produse (Pagina Magazinului).

en: This controls what unit you will define lengths in.
ro_RO: Această opțiune afișează unitatea de măsură ce definește lungimea, lățimea, adâncimea unui produs.

en: This controls what unit you will define weights in.
ro_RO: Această opțiune afișează unitatea de măsură ce definește greutatea produsului

en: This coupon has expired.
ro_RO: Acest cupon a expirat.

en: This email is already registered, please choose another one.
ro_RO: Această adresă de email este deja utilizată. Folosiți o altă adresă de email.

en: This field allows you to set the minimum subtotal needed to use the coupon.
ro_RO: Acest câmp permite introducerea unei sume minime pentru a activa utilizarea cuponului.

en: This function needs to be overridden by your payment gateway class.
ro_RO: Această funcție trebuie înlocuită de către clasa dumneavoastră de plată (Procesatorul plății)

en: This is a demo store for testing purposes &mdash; no orders shall be fulfilled.
ro_RO: Acesta magazin demo pentru testare &mdash; nici o comandă nu va fi onorată.

en: This is an order notification sent to the customer after payment containing order details.
ro_RO: Aceasta este o notificare care este trimisă la client după efectuarea plății. Această notificare conține detaliile comenzii.

en: This is not your download link.
ro_RO: Acesta nu este link-ul tău pentru descărcări.

en: This is the base country for your business. Tax rates will be based on this country.
ro_RO: Această este țara de bază pentru magazinul dvs. Taxele și ratele de impozitare se vor baza pe această țară.

en: This is the size used by the main image on the product page.
ro_RO: Această dimensiune este utilizată de obicei pe pagina produsului.

en: This is the sum of the 'Cart Tax' and 'Shipping Tax' fields within your orders.
ro_RO: Suma câmpurilor 'Taxe Coș' și 'Taxă Livrări' per comenzi.

en: This is the sum of the 'Cart Tax' field within your orders.
ro_RO: Suma câmpurilor 'Taxe Coș' per comenzi.

en: This is the sum of the 'Order Total' field within your orders.
ro_RO: Suma câmpurilor 'Total Comandă' per comenzi.

en: This is the sum of the 'Shipping Tax' field within your orders.
ro_RO: Suma câmpurilor 'Taxe Livrări' per comenzi.

en: This is the sum of the 'Shipping Total' field within your orders.
ro_RO: Suma câmpurilor 'Total Livrări' per comenzi.

en: This is where important store page are defined. You can also set up other pages (such as a Terms page) here.
ro_RO: Aici sunt definite paginile importatante ale magazinului, tot aici pot fi setate și alte pagini (precum Termeni și Condiții)

en: This is where payment gateway options are defined, and individual payment gateways are set up.
ro_RO: Aici sunt definite opțiunile prin care clientul poate achita valoarea comenzilor efectuate.

en: This is where shipping options are defined, and shipping methods are set up.
ro_RO: Aici sunt definite opțiunile de expediere a produselor.

en: This is where store orders are stored.
ro_RO: Aici sunt stocate Comenzile Magazinului

en: This is where you can add new coupons that customers can use in your store.
ro_RO: De aici se pot adăuga cupoane ce pot fi utilizate de clienții magazinului.

en: This is where you can add new products to your store.
ro_RO: De aici poți adăuga produse noi pentru magazin.

en: This month's sales
ro_RO: Vânzări pentru luna în curs

en: This section lets you customise the WooCommerce emails. <a href="%s" target="_blank">Click here to preview your email template</a>. For more advanced control copy <code>woocommerce/templates/emails/</code> to <code>yourtheme/woocommerce/emails/</code>.
ro_RO: Această secțiune îți permite să modifici emailurile trimise de WooCommerce. <a href="%s" target="_blank">Click aici pentru a vizualiza șablonul standard</a>. <br/>Pentru a modifica șablonul standard copiază fișierele din directorul <code>woocommerce/templates/emails/</code> în directorul<code>tema-Ta/woocommerce/emails/</code>.

en: This sets the base page of your shop - this is where your product archive will be.
ro_RO: Această opțiune setează pagina de bază a magazinului - aici va fi prezentă arhiva cu toate produsele.

en: This sets the decimal separator of displayed prices.
ro_RO: Această opțiuni controlează caracterul care delimitează decimalele (Pentru România: 1,25 - unu virgulă douăzeci și cinci; Pentru Statele Unite: 1.25 - unu punct douăzeci și cinci)

en: This sets the number of decimal points shown in displayed prices.
ro_RO: Câte cifre vor fi afișate in cazul prețurilor cu decimală după "virgulă" respectiv "punct".

en: This sets the thousand separator of displayed prices.
ro_RO: Această opțiuni controlează caracterul care delimitează miile (Pentru România: 200.000 - două sute de mii; Pentru Statele Unite: 200,000 - două sute de mii)

en: This setting does not apply to guest downloads.
ro_RO: Această opțiune nu se aplică pentru descărcările oaspeților (descărcări făcute cadou)

en: This size is usually used for the gallery of images on the product page.
ro_RO: Această dimensiune este utilizată pentru medalioanele prezente într-o galerie de imagini pe pagina produsului.

en: This size is usually used in product listings
ro_RO: Această dimensiune este utilizată de obicei în lista de produse.

en: This template has been overridden by your theme and can be found in: <code>%s</code>.
ro_RO: Acest șablon a fost înlocuit de tema dvs. și poate fi găsit la în: <code>%s</code>.

en: This text will be shown on the button linking to the external product.
ro_RO: Acest text va fi afișat pe butonul care face legătura către produsul extern.

en: This title to show on the shop base page. Leave blank to use the page title.
ro_RO: Acest titlu va fi afișat pe pagina de bază a magazinului. Lasă acest câmp gol pentru a utiliza titlu inițial al paginii (Setat din Meniul "Pagini").

en: This tool will clear the product/shop transients cache.
ro_RO: Această unealtă va elimina elementele tranzitorii salvate pentru reutilizare.

en: This tool will reset the admin, customer and shop_manager roles to default. Use this if your users cannot access all of the WooCommerce admin pages.
ro_RO: Dacă nu se vor mai putea accesa paginile de administrare WooCommerce, această unealtă va reseta toate modificările efectuate.

en: This username is already registered, please choose another one.
ro_RO: Acest nume de utilizator există deja. Vă rugăm introduceți un alt nume de utilizator.

en: This username is invalid because it uses illegal characters. Please enter a valid username.
ro_RO: Acest nume de utilizator este invalid deoarece conține caractere nepermise. Vă rugăm introduceți un nume de utilizator corespunzător.

en: Thousand Separator
ro_RO: Separator Mii

en: Thumbnail
ro_RO: Imagine Medalion

en: Title
ro_RO: Titlu

en: Title:
ro_RO: Titlu:

en: To edit colours <code>woocommerce/assets/css/woocommerce-base.less</code> and <code>woocommerce.css</code> need to be writable. See <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">the Codex</a> for more information.
ro_RO: Pentru a putea edita culori următoarele fișiere trebuie să fie editabile:<code>woocommerce/assets/css/woocommerce-base.less</code> și <code>woocommerce.css</code>. Pentru mai multe informații vezi: <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">Codex-ul</a>

en: To override and edit this email template copy <code>%s</code> to your theme folder: <code>%s</code>.
ro_RO: Pentru a înlocui şi edita acest şablon de e-mail, copiază <code>%s</code> în directorul: <code>%s</code> din interiorul temei active.

en: To reset your password, visit the following address:
ro_RO: Pentru a vă reseta parola, vă rugăm să vizitaţi următoarea adresă:

en: To track your order please enter your Order ID in the box below and press return. This was given to you on your receipt and in the confirmation email you should have received.
ro_RO: Pentru a urmări comanda dvs. vă rugăm introduceți codul de identificare a comenzii în căsuța de mai jos și apăsați "Enter". Codul de Identificare a comenzii a fost trimis odată cu factura și emailul de confirmare a plasării comenzii.

en: To:
ro_RO: La:

en: Toggle tax rows
ro_RO: Comută rînduri taxe

en: Tools
ro_RO: Unelte

en: Top Rated Products
ro_RO: Cele mai bine cotate produse

en: Top category
ro_RO: Top Categorie

en: Top coupon
ro_RO: Cel mai bun Cupon

en: Top earners
ro_RO: Cele mai profitabile produse (?)

en: Top sellers
ro_RO: Cele mai bine vândute

en: Total Product Taxes
ro_RO: Total Taxe Produs

en: Total Sales
ro_RO: Vânzări Totale

en: Total Shipping
ro_RO: Total Livrări

en: Total Shipping Taxes
ro_RO: Total Taxe Livrări

en: Total Taxes
ro_RO: Total Taxe

en: Total customer orders
ro_RO: Total comenzi clienți

en: Total customer sales
ro_RO: Total comenzi clienți

en: Total customers
ro_RO: Total Clienți

en: Total guest orders
ro_RO: Total comenzi utilizatori neînregistrați

en: Total guest sales
ro_RO: Total comenzi utilizatori neînregistrați

en: Total orders
ro_RO: Total comenzi

en: Total orders for year
ro_RO: Total comenzi pentru anul

en: Total orders in range
ro_RO: Comenzi totale pentru perioada selectată

en: Total product taxes for year
ro_RO: Total taxe produs per an

en: Total sales
ro_RO: Total vânzări

en: Total sales for year
ro_RO: Total vânzări pentru anul

en: Total sales in range
ro_RO: Vânzări totale pentru perioada selectată

en: Total sales minus shipping and tax.
ro_RO: Total vânzări, minus costuri livrări și taxe.

en: Total shipping costs
ro_RO: Costuri totale cu expedierea

en: Total shipping tax for year
ro_RO: Total taxe de livrare per an

en: Total tax for line items + fees.
ro_RO: Total taxe taxe pentru linia de articol + comision.

en: Total taxes for year
ro_RO: Total taxe per an

en: Totals
ro_RO: Totaluri

en: Town/City
ro_RO: Oraș

en: Town/District
ro_RO: Oraș / Sector

en: Track your order
ro_RO: Urmărește-ți comanda

en: Track"
ro_RO: Urmărește

en: Tracking code
ro_RO: Cod de urmărire

en: Trailing Zeros
ro_RO: Zero-uri afișate la Sfârșit

en: Transients
ro_RO: Elemente Tranzitorii

en: Trash
ro_RO: Gunoi

en: Trinidad and Tobago
ro_RO: Trinidad și Tobago

en: Turkey
ro_RO: Turcia

en: Turkish Lira (TL)
ro_RO: Liră Turcească (TL)

en: Turks and Caicos Islands
ro_RO: Insulele Turk și Caicos

en: Turn this option off to only grant access when an order is "complete", rather than "processing"
ro_RO: Dezactivează această opțiune pentru a oferi acces la fișiere doar după ce o comandă este marcată "Completată", în loc de "În procesare"

en: Type
ro_RO: Tip

en: U.S. Virgin Islands
ro_RO: Insulele Virgine S.U.A.

en: US Dollars (&#36;)
ro_RO: Dolari USD (&#36;)

en: US Minor Outlying Islands
ro_RO: SUA, Insulele Minore Îndepărtate

en: US States
ro_RO: State Americane (SUA)

en: Ukraine
ro_RO: Ukraina

en: Un-force HTTPS when leaving the checkout
ro_RO: Dezactivează protcolul HTTPS după părăsirea paginii de Finalizare Comandă

en: Uncategorized
ro_RO: Fără Categorie

en: Unfortunately your order cannot be processed as the originating bank/merchant has declined your transaction.
ro_RO: Din păcate comanda dvs. nu poate fi procesată deoarece banca de origine sau comerciantul a refuzat tranzacția.

en: Unique slug/reference for the attribute; must be shorter than 28 characters.
ro_RO: Acest nume scurt trebuie să fie unicat și mai scurt de 28 de caractere. Este utilizat asemenea unui link, în general corespunde cu numele atributului <br />ex.: Nume Atribut: Sistem de Prindere » Nume Scurt: sistem-de-prindere.

en: United Arab Emirates
ro_RO: Emiratele Arabe Unite

en: United Kingdom
ro_RO: Marea Britanie

en: United States
ro_RO: Statele Unite ale Americii

en: Unlimited
ro_RO: Nelimitat

en: Unpublished
ro_RO: Nepublicat

en: Up-Sells
ro_RO: Produse Recomandate

en: Up-sell
ro_RO: Produse Recomandate

en: Up-sells are products which you recommend instead of the currently viewed product, for example, products that are more profitable or better quality or more expensive.
ro_RO: Produse Recomandate sunt alte produse, prezente pe pagina unui produs cu titlul de recomandare - produse care pot fi o alternativă mai scumpă, mai profitabilă pentru magazin, produse superioare calitativ sau produse înrudite.

en: Update
ro_RO: Actualizează

en: Update Cart
ro_RO: Actualizează Coș

en: Update Order status
ro_RO: Actualizează Status Comandă

en: Update Product Category
ro_RO: Actualizează Categorie Produs

en: Update Product Tag
ro_RO: Actualizează Etichetă de Produs

en: Update Shipping Class
ro_RO: Actualizează Clasă de Expediere

en: Update Totals
ro_RO: Actualizează Totaluri

en: Update country
ro_RO: Actualizează țara

en: Update totals
ro_RO: Actualizează Totaluri

en: Upload
ro_RO: Încarcă

en: Upload a file
ro_RO: Încarcă un fișier

en: Upload/Add image
ro_RO: Încarcă / Adaugă imagine

[ctx: Uploader: Drop files here - or - Select Files]
en: or
ro_RO: sau

en: Usage / Limit
ro_RO: Limită de utilizare

en: Usage limit
ro_RO: Limită utilizare

en: Use form submission method.
ro_RO: Utilizează metoda de execuție prin formular

en: Use informal localisation file if it exists
ro_RO: Dacă există utilizaţi fişierul de localizare informală.

en: Use this file
ro_RO: Utilizează acest fișier

en: Used for certain text and asides - breadcrumbs, small text etc.
ro_RO: Utilizat pentru anumite texte - navigație liniară, text mic, etc.

en: Used for variations
ro_RO: Utilizat pentru Variații de Produs

en: Username
ro_RO: Nume Utilizator

en: Username is required.
ro_RO: Numele de utilizator este necesar.

en: Username or email
ro_RO: Nume Utilizator sau Email

en: Username: %s
ro_RO: Nume Utilizator: %s

en: Users will need to enter a valid free shipping coupon code to use this method. If a coupon is used, the minimum order amount will be ignored.
ro_RO: Utilizatorii vor trebui să introducă un cupon valid pentru Livrare Gratuită pentru a utiliza acestă metodă. Dacă este utilizat un cupon va fi ignorată suma minimă pentru care o comandă poate beneficia de Livrare Gratuită.

en: Users will need to spend this amount to get free shipping. Leave blank to disable.
ro_RO: Pentru a beneficia de Livrare Gratuită, vizitatorii trebuie să aibă o comandă în valoare de minim. Lasă gol pentru a dezactiva opțiunea.

en: VAT
ro_RO: TVA

en: Validation error: PayPal amounts do not match (gross %s).
ro_RO: Eroare în timpul Validării: Sumele PayPal nu se potrivesc (brut %s ).

en: Value
ro_RO: Valoare

en: Value(s)
ro_RO: Valoare(i)

en: Variable
ro_RO: Variabil

en: Variable product
ro_RO: Produs Variabil

en: Variation
ro_RO: Variație

en: Variation #%s of %s
ro_RO: Variația nr. %s din %s

en: Variation ID:
ro_RO: ID Variație:

en: Variations
ro_RO: Variații

en: Variations for variable products are defined here.
ro_RO: Variațiile produselor variabile sunt definite aici.

en: Versions
ro_RO: Versiuni

en: Very Poor
ro_RO: Foarte slab

en: Via
ro_RO: prin

en: View
ro_RO: Vizualizare

en: View &#8220;%s&#8221;
ro_RO: Vizualizare &#8220;%s&#8221;

en: View Cart &rarr;
ro_RO: Vezi Coș &rarr;

en: View Coupon
ro_RO: Vezi Cupoane

en: View Coupons
ro_RO: Vezi Cupoane

en: View Order
ro_RO: Vezi Comandă

en: View Order Page
ro_RO: Pagina "Vizualizare Comandă"

en: View Product
ro_RO: Vizualizează Produs

en: View Tax Rates
ro_RO: Vezi Cotele de impozitare

en: View Variation
ro_RO: Vezi Variație

en: View options
ro_RO: Vezi opțiuni

en: View template
ro_RO: Vizualizează șablon

en: Virtual products are intangible and aren't shipped.
ro_RO: Produsele virtuale nu există fizic și nu pot fi livrate (prin poștă / curier)

en: Visibility
ro_RO: Vizibilittate

en: Visible on the product page
ro_RO: Vizibil pe Pagina Produsului

en: WC Logging
ro_RO: Înregistrare Elemente WooCommerce

en: WP Max Upload Size
ro_RO: Dimensiune maximă fișier încărcabil în WP

en: WP Memory Limit
ro_RO: Limita de memorie WP

en: WP Remote Post Check
ro_RO: Verificare publicare de la distanță (?)

en: Wallis and Futuna
ro_RO: Wallis și Futuna

en: Weight
ro_RO: Greutate

en: Weight Unit
ro_RO: Unitate de măsură a greutății

en: Weight in decimal form
ro_RO: Greutate, ex.: 10,2 sau 10.2

en: Welcome %s
ro_RO: Bine ai venit %s

en: Welcome to {blogname}
ro_RO: Bine ai venit la {blogname}

en: Western Sahara
ro_RO: Sahara de Vest

en: What fee do you want to charge for local delivery, disregarded if you choose free. Leave blank to disable.
ro_RO: Cât costă Livrarea Locală? (Suma introdusă este ignorată dacă se alege Gratuit). Lasă câmpul gol pentru a dezactiva.

en: What zip/post codes would you like to offer delivery to? Separate codes with a comma. Accepts wildcards, e.g. P* will match a postcode of PE30.
ro_RO: Pentru ce coduri poștale oferi livrarea produselor? Separă codurile poștale cu o virgulă ( , ). Sunt aceptate metacaractere (ex P* se va potrivi cu codul poștal PE30 și PF25)

en: When this shipping method is chosen, apply the base tax rate rather than for the customer's given address.
ro_RO: Când este aleasă o metodă de livrare, aplicaţi

en: Width
ro_RO: Lățime

en: WooCommerce Best Sellers
ro_RO: WooCommerce Cele mai Vândute

en: WooCommerce Cart
ro_RO: WooCommerce Coş

en: WooCommerce DB version
ro_RO: Versiune Bază de Date - WooCommerce

en: WooCommerce Featured Products
ro_RO: WooCommerce Produse Recomandate

en: WooCommerce On-sale
ro_RO: WooCommerce Reduceri

en: WooCommerce Price Filter
ro_RO: WooCommerce Filtrează după Preţ

en: WooCommerce Product Categories
ro_RO: WooCommerce Categorii de Produse

en: WooCommerce Product Search
ro_RO: WooCommerce Caută Produs

en: WooCommerce Product Tags
ro_RO: WooCommerce Etichete Produs

en: WooCommerce Random Products
ro_RO: WooCommerce Produse Aleatoare

en: WooCommerce Recent Orders
ro_RO: WooCommerce Comenzi Recente

en: WooCommerce Recent Products
ro_RO: WooCommerce Produse Recente

en: WooCommerce Recently Viewed Products
ro_RO: WooCommerce Ultimele Produse Vizualizate

en: WooCommerce Right Now
ro_RO: WooCommerce Acum

en: WooCommerce Settings
ro_RO: Setări WooCommerce

en: WooCommerce Status
ro_RO: Status WooCommerce

en: WooCommerce Tax Rates (CSV)
ro_RO: WooCommerce Cote Taxare (CSV)

en: WooCommerce Top Rated Products
ro_RO: WooCommerce Cele mai bine cotate produse

en: WooCommerce version
ro_RO: Versiune WooCommerce

en: WordPress version
ro_RO: Versiune Wordpress

en: Worst category
ro_RO: Cea mai proastă categorie

en: Worst coupon
ro_RO: Cel mai prost Cupon

en: Year:
ro_RO: An:

en: Yes
ro_RO: Da

en: You already have this item in your cart.
ro_RO: Acest produs există deja în Coșul tău.

en: You are using <strong>WooCommerce %s</strong>.
ro_RO: Folosești <strong>WooCommerce </strong> versiunea <strong>%s </strong>.

en: You can access your account area here: %s.
ro_RO: Vă puteți accesa contul aici: %s.

en: You can only have 1 %s in your cart.
ro_RO: Puteți avea în Coș doar 1 %s.

en: You can tweak the ShareThis code by editing this option.
ro_RO: Din casete de mai sus poți modifica codul ShareThis.

en: You cannot add &quot;%s&quot; to the cart because the product is out of stock.
ro_RO: Nu puteți adăuga acest produs (&quot;%s&quot; ) în Coșul dvs., deoarece produsul nu mai este în stoc.

en: You cannot add that amount of &quot;%s&quot; to the cart because there is not enough stock (%s remaining).
ro_RO: Numărul de &quot;%s&quot; introdus nu poate fi adăugat în Coș, deoarce mai avem doar %s produse în stoc.

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
ro_RO: Nu aveți drepturi pentru a accesa această pagină.

en: You have no recent orders.
ro_RO: NU aveți nici o comandă recentă.

en: You have not set up a billing address yet.
ro_RO: Nu ai setat nici o Adresă de Facturare.

en: You have not set up a shipping address yet.
ro_RO: Nu ai setat nici o Adresă de Livrare

en: You have received an order from %s. Their order is as follows:
ro_RO: Ai primit o comadă de la  %s. Comanda este următoarea:

en: You have taken too long. Please go back and refresh the page.
ro_RO: A durat prea mult timp. Vă rugăm să vă întoarceți și să reîncărcați pagina.

en: You have taken too long. Please go back and retry.
ro_RO: A durat prea mult timp. Vă rugăm să vă întoarceți și să încercați din nou.

en: You may also like&hellip;
ro_RO: S-ar putea să îți placă și:

en: You may be interested in&hellip;
ro_RO: Ai mai putea fi interesat de:

en: You must accept our Terms &amp; Conditions.
ro_RO: Trebuie să acceptați Termenii și Condițiile noastre.

en: You must be logged in to checkout.
ro_RO: Trebuie să fiți logat pentru a Finaliza Comanda.

en: You must be logged in to download files.
ro_RO: Trebuie să fi autentificat pentru a descărca fișiere.

en: Your Review
ro_RO: Recenzia ta

en: Your account on {blogname}
ro_RO: Contul tău pe  {blogname}

en: Your bank may require this for international payments
ro_RO: Banca dvs. poate solicita acest cod pentru a procesa plăţi internaţionale

en: Your cart is currently empty.
ro_RO: Coșul tău este gol.

en: Your comment is awaiting approval
ro_RO: Comentariul tău este trimis spre aprobare

en: Your details
ro_RO: Detaliile dumneavostră

en: Your most used product tags in cloud format.
ro_RO: Cele mai utilizate produse în format nor.

en: Your order
ro_RO: Comanda dvs.

en: Your order has already been paid for. Please contact us if you need assistance.
ro_RO: Comanda dvs. a fost deja achitată. Vă rugăm să ne contactați dacă aveți nevoie de ajutor.

en: Your order has been received and is now being processed. Your order details are shown below for your reference:
ro_RO: Comanda dvs. a fost primită şi este în curs de procesare. Detaliile dvs. de comandă sunt prezentate mai jos pentru referinţă:

en: Your order is complete
ro_RO: Comanda dvs. a fost completă.

en: Your order is complete - download your files
ro_RO: Comanda dvs. este completă - descărcați fișierele dvs.

en: Your order is no longer pending and could not be cancelled. Please contact us if you need assistance.
ro_RO: Comanda dvs. nu mai poate fi anulată. Vă rugăm să ne contactați dacă aveți nevoie de asistență.

en: Your order was cancelled.
ro_RO: Comanda dvs. a fost anulată.

en: Your password has been reset.
ro_RO: Parola dvs. a fost resetată

en: Your server does not have fsockopen or cURL enabled - PayPal IPN and other scripts which communicate with other servers will not work. Contact your hosting provider.
ro_RO: Serverul folosit nu are fsockopen sau cURL activat - PayPal IPN și alte script-uri ce comunică cu alte servere nu vor funcționa. Contactează furnizorul tău de servicii de găzduire.

en: Your server does not have the <a href="%s">SOAP Client</a> class enabled - some gateway plugins which use SOAP may not work as expected.
ro_RO: Serverul Dvs. nu are clasa <a href="%s">SOAP Client</a> activată - unele plugin-uri care crează conexiuni prin utilizarea SOAP s-ar putea să nu funcţioneze corespunzător.

en: Your server has cURL enabled, fsockopen is disabled.
ro_RO: Serverul folosit are cURL &rarr; activat, fsockopen &rarr; dezactivat.

en: Your server has fsockopen and cURL enabled.
ro_RO: Serverul folosit are fsockopen și cURL activat.

en: Your server has fsockopen enabled, cURL is disabled.
ro_RO: Serverul folosit are fsockopen &rarr; activat, cURL &rarr; dezactivat.

en: Your server has the SOAP Client class enabled.
ro_RO: Serverul folosit are clasa  SOAP Client activată.

en: Your settings have been saved.
ro_RO: Setările dvs. au fost salvate.

en: Your themes page background - used for tab active states
ro_RO: Culoarea de fundal a paginii dvs. - este utilizată pentru a afișa filele active.

en: Your {blogname} order from {order_date}
ro_RO: {blogname} - Comanda din {order_date}

en: Your {blogname} order from {order_date} is complete
ro_RO: {blogname}  - Comanda dvs. din {order_date} este completă

en: Your {blogname} order from {order_date} is complete - download your files
ro_RO: Your {blogname} order from {order_date} is complete - descărcați fișierele dvs.

en: Your {blogname} order receipt from {order_date}
ro_RO: {blogname} - Comandă primită în {order_date}

en: Zip
ro_RO: Cod Poștal

en: Zip/Post Codes
ro_RO: Coduri Poștale

en: [%s with ID of %d]
ro_RO: [%s cu ID de %d]

en: [%s with SKU of %s]
ro_RO: [%s cu Cod Produs de %s]

en: [Remove]
ro_RO: [Șterge]

en: [{blogname}] New customer order ({order_number}) - {order_date}
ro_RO: [{blogname}] - Comandă nouă ({order_number}) - {order_date}

en: added %s ago
ro_RO: adăugat acum %s

en: ago
ro_RO: în urmă

en: and 1 state | and %s states
ro_RO[0]: și 1 stat
ro_RO[1]: și %s state

en: and was completed
ro_RO: și a fost finalizată

[ctx: breadcrumb]
en: Home
ro_RO: Acasă

en: by
ro_RO: de

[ctx: by comment author]
en: by %1$s
ro_RO: de către %1$s

en: cancelled
ro_RO: anulată

en: completed
ro_RO: finalizată

en: countries/states selected
ro_RO: țări / state selectate

[ctx: default-slug]
en: product
ro_RO: produs

[ctx: default-slug]
en: shop
ro_RO: magazin

en: failed
ro_RO: eșuată

en: in
ro_RO: inci

en: is a required field.
ro_RO: este un câmp obligatoriu.

en: is low in stock.
ro_RO: are stoc redus.

en: is not a valid email address.
ro_RO: nu este o adresă de email validă.

en: is not a valid number.
ro_RO: nu este un număr valid.

en: is not valid. Please enter one of the following:
ro_RO: nu este valid. Introdu una dintre următoarele:

en: is out of stock.
ro_RO: nu mai este pe stoc.

en: item | items
ro_RO[0]: articol
ro_RO[1]: articole

en: items
ro_RO: Articole

en: jS F Y
ro_RO: j F Y

en: l jS \of F Y h:i:s A
ro_RO: l, j F Y Ora H:i:s A

en: l jS \of F Y, h:ia
ro_RO: l, j F Y, Ora H:i:s

en: lbs
ro_RO: livre

en: made by
ro_RO: creeat de

[ctx: min_price]
en: From:
ro_RO: De la:

en: n/a
ro_RO: N / A

en: on-hold
ro_RO: în așteptarea

en: out of 5
ro_RO: din 5

en: oz
ro_RO: uncie

[ctx: page_slug]
en: cart
ro_RO: cos

[ctx: page_slug]
en: change-password
ro_RO: modifica-parola

[ctx: page_slug]
en: checkout
ro_RO: finalizare-comanda

[ctx: page_slug]
en: edit-address
ro_RO: modificare-adresa

[ctx: page_slug]
en: lost-password
ro_RO: uitat-parola

[ctx: page_slug]
en: my-account
ro_RO: contul-meu

[ctx: page_slug]
en: order-received
ro_RO: comanda-primita

[ctx: page_slug]
en: order-tracking
ro_RO: urmarire-comanda

[ctx: page_slug]
en: pay
ro_RO: plateste

[ctx: page_slug]
en: shop
ro_RO: magazin

[ctx: page_slug]
en: view-order
ro_RO: vezi-comanda

en: pay
ro_RO: plătește

en: pending
ro_RO: în așteptare

[ctx: placeholder]
en: Address
ro_RO: Adresă (prima linie)

[ctx: placeholder]
en: Address 2 (optional)
ro_RO: Adresă (a doua linie - opțional)

[ctx: placeholder]
en: Buy product
ro_RO: Cumpără produs

[ctx: placeholder]
en: Company (optional)
ro_RO: Nume Companie (opțional)

[ctx: placeholder]
en: Country
ro_RO: Țară

[ctx: placeholder]
en: Email Address
ro_RO: Adresă email

[ctx: placeholder]
en: First Name
ro_RO: Prenume

[ctx: placeholder]
en: From&hellip;
ro_RO: Din data de&hellip;

[ctx: placeholder]
en: Last Name
ro_RO: Nume de Familie

[ctx: placeholder]
en: Never expire
ro_RO: Nu expiră niciodată

[ctx: placeholder]
en: Notes about your order, e.g. special notes for delivery.
ro_RO: Notițe despre comanda ta, ex.: detalii de livrare, etc...

[ctx: placeholder]
en: Password
ro_RO: Parolă

[ctx: placeholder]
en: Phone
ro_RO: Telefon

[ctx: placeholder]
en: Postcode/Zip
ro_RO: Cod Poștal

[ctx: placeholder]
en: State/County
ro_RO: Stat / Județ

[ctx: placeholder]
en: To&hellip;
ro_RO: La data de&hellip;

[ctx: placeholder]
en: Town/City
ro_RO: Oraș

[ctx: placeholder]
en: Unlimited usage
ro_RO: Utilizări nelimitate

[ctx: placeholder]
en: Username
ro_RO: Nume Utilizator

en: processing
ro_RO: în curs de procesare

en: provides a fully PCI Compliant, secure way to collect and transmit credit card data to your payment gateway while keeping you in control of the design of your site.
ro_RO: oferă o metodă sigură și atestată de a colecta și transmite date de credit card către portalul de plată în timp ce tu controlezi design-ul site-ului.

en: provides a fully PCI Compliant, secure way to collect and transmit credit card data to your payment gateway while keeping you in control of the design of your site. Mijireh supports a wide variety of payment gateways: Stripe, Authorize.net, PayPal, eWay, SagePay, Braintree, PayLeap, and more.
ro_RO: oferă o metodă sigură și atestată de a colecta și transmite date de credit card către portalul de plată în timp ce tu controlezi design-ul site-ului. Mijireh suportă o varietate largă de gateway-uri de plată: Stripe, Authorize.net, PayPal, eWay, SagePay, Braintree, PayLeap precum și alții

en: refunded
ro_RO: rambursată

[ctx: slug]
en: product
ro_RO: produs

[ctx: slug]
en: product-category
ro_RO: categorie-produs

[ctx: slug]
en: product-tag
ro_RO: eticheta-produs

[ctx: slug]
en: uncategorized
ro_RO: fara-categorie

en: terms &amp; conditions
ro_RO: Termenii și Condițiile

en: to
ro_RO: la

en: to the
ro_RO: către (?)

en: variation added
ro_RO: variație adăugată

en: variations added
ro_RO: variații adăugate

en: verified owner
ro_RO: proprietar verificat

en: version
ro_RO: versiune

en: via
ro_RO: prin

en: wp_remote_post() failed. PayPal IPN may not work with your server.
ro_RO: Testul wp_remote_post() a eșuat. PayPal IPN s-ar putea să nu funcționeze pe server-ul dvs.

en: wp_remote_post() failed. PayPal IPN won't work with your server. Contact your hosting provider. Error:
ro_RO: Testul wp_remote_post() a eșuat. PayPal IPN nu va funcționa pentre server-ul dvs. Vă rugăm să contactați furnizorul dvs. de gazăduire. Eroare:

en: wp_remote_post() was successful - PayPal IPN is working.
ro_RO: Testul wp_remote_post() a fost completat cu succes - PayPal IPN funcționează.

en: yd
ro_RO: yarzi

en: — No Change —
ro_RO: — Nici o modificare —
