WooCommerce v2.0.0 - en to da translation catalogue (1997 entries)

en:  (taxes estimated for %s)
da: (moms anslået for %s )

en:  ago
da: siden

en: "From" Email Address
da: "Fra" e-mail adresse

en: "From" Name
da: "Fra" navn

[ctx: %1$d = first, %2$d = last, %3$d = total]
en: Showing %1$d–%2$d of %3$d results
da: Viser %1$d–%2$d af %3$d resultater

en: %d Transients Rows Cleared
da: %d flygtige rækker slettede

en: %d in stock | %d in stock
da[0]: %d på lager
da[1]: %d på lager

en: %s - We recommend setting memory to at least 64MB. See: <a href="%s">Increasing memory allocated to PHP</a>
da: %s - vi anbefaler at sætte hukommelsesgrænsen til mindst 64 MB. Se <a href="%s">Forøge hukommelse tildelt PHP</>

en: %s WooCommerce %s is more powerful, stable, and secure than ever before. We hope you enjoy it.
da: %s WooCommerce %s er mere kraftig, stabil og sikker end nogensinde før. Vi håber at du kan lide den.

en: %s ago
da: %s siden

en: %s download remaining | %s downloads remaining
da[0]: %s download tilbage
da[1]: %s downloads tilbage

en: %s for %s item | %s for %s items
da[0]: %s for %s ting
da[1]: %s for %s ting

en: %s in stock
da: %s på lager

en: %s review for %s | %s reviews for %s
da[0]: %s anmeldelse af %s
da[1]: %s anmeldelser af %s

en: %s units of %s have been backordered in order #%s.
da: %s enheder af %s er i restordre i bestillingen #%s.

en: &#197;land Islands
da: Øer

en: &larr; Return To Cart
da: &larr; Tilbage til kurv

en: &larr; Return To Shop
da: &larr; Tilbage til butik

en: &nbsp;&ndash; Page %s
da: &nbsp;&ndash; Side %s

en: &quot; and &quot;
da: &quot; og &quot;

en: &quot;%s&quot; was successfully added to your cart.
da: &quot;%s&quot; blev tilføjet til din indkøbskurv.

en: (%s) is not a valid postcode/ZIP.
da: (%s) er ikke et gyldigt postnummer.

en: (Copy)
da: (Kopier)

en: (Includes %s)
da: (Indeholder %s)

en: (backorders allowed)
da: (restordrer tilladt)

en: (ex. VAT)
da: (ekskl. moms)

en: (ex. tax)
da: (ekskl. moms)

en: (incl. VAT)
da: (inkl. moms)

en: (incl. tax)
da: (inkl. moms)

en: + Add Flat Rate
da: + Tilføj fast sats

en: + Add tax row
da: Tilføj momsrække

en: 0.00
da: 0,00

en: 2 letter Country code
da: 2 tegn landekode

en: <a href="%s" class="button">%s</a> You cannot add that amount to the cart &mdash; we have %s in stock and you already have %s in your cart.
da: <a href="%s" class="button">%s</a> Du kan ikke tilføje den mængde til kurven &mdash; Vi har %s på lager, og du har allerede %s i din kurv.

en: <code>WC-API</code> now has real endpoints, and we've optimised the gateways API significantly by only loading gateways when needed.
da: <code>WC-API</code> har rigtigt slutpunkter og vi har optimeret gateway API betydeligt ved at kun indlæse gateways når de skal bruges.

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Previous
da: <span class="meta-nav">&larr;</span> Forrige

en: <strong>Data Update Required</strong> &#8211; We just need to update your install to the latest version
da: <strong>Data opgradering påkærvet</strong> &#8211; vi skal blot lige installere den nyeste udgave

en: <strong>Welcome to WooCommerce</strong> &#8211; You're almost ready to start selling :)
da: <strong>Velkommen til WooCommerce</strong> &#8211; Du er næsten klar til at sælge :)

en: <strong>Your theme does not declare WooCommerce support</strong> &#8211; if you encounter layout issues please read our integration guide or choose a WooCommerce theme :)
da: <strong>

en: A 2 digit country code, e.g. US. Leave blank to apply to all.
da: En landekode på to bogstaver, f. eks. US. Efterlad blank for at anvende på alle.

en: A 2 digit state code, e.g. AL. Leave blank to apply to all.
da: En statskode på to bogstaver, f. eks. AL. Efterlad blank for at anvende på alle.

en: A Search box for products only.
da: Et søgefelt udelukkende for produkter.

en: A Smoother Admin Experience
da: En glattere Admin oplevelse

en: A list or dropdown of product categories.
da: En liste eller dropdown af produktkategorier.

en: A minimum order amount (defined below)
da: Et minimum ordrebeløb (angivet nedenfor)

en: A minimum order amount AND a coupon
da: Et minimums ordrebeløb OG en kupon

en: A minimum order amount OR a coupon
da: Et minimums ordrebeløb ELLER en kupon

en: A note has been added to your order
da: En bemærkning er blevet tilføjet til din ordre

en: A product must be in this category for the coupon to remain valid or, for "Product Discounts", products in these categories will be discounted.
da: Et produkt skal være i denne kategori for at kuponen forbliver gyldig eller, for "Produktrabatter", produkter i disse kategorier vil blive nedsatte.

en: A valid free shipping coupon
da: En gyldig fri fragt kupon

en: AND
da: OG

en: API Improvements
da: API forbedringer

en: Access Expires
da: Adgang udløber

en: Access Key
da: Adgangsnøgle

en: Access Restriction
da: Adgangsbegrænsning

en: Account Details
da: Kontodetaljer

en: Account Name
da: Kontonavn

en: Account Number
da: Kontonummer

en: Account password
da: Konto adgangskode

en: Account username
da: Konto brugernavn

en: Action failed. Please refresh the page and retry.
da: Handling mislykkedes. Opdater siden og prøv venligst igen.

en: Actions
da: Handlinger

en: Active filters
da: Aktive filtre

en: Add
da: Tilføj

en: Add Attribute
da: Tilføj egenskab

en: Add Coupon
da: Tilføj kupon

en: Add Images to Product Gallery
da: Tilføj billeder til produktgalleri

en: Add New
da: Tilføj ny

en: Add New Attribute
da: Tilføj ny egenskab

en: Add New Coupon
da: Tilføj ny kupon

en: Add New Order
da: Tilføj ny ordre

en: Add New Product
da: Tilføj nyt produkt

en: Add New Product Category
da: Tilføj ny produktkategori

en: Add New Product Tag
da: Tilføj nyt produkt nøgleord

en: Add New Shipping Class
da: Tilføj ny forsendelsesklasse

en: Add New Variation
da: Tilføj ny variant

en: Add Order
da: Tilføj ordre

en: Add Product
da: Tilføj produkt

en: Add Review
da: Tilføj anmeldelse

en: Add Variation
da: Tilføj variant

en: Add Your Review
da: Tilføj din anmeldelse

en: Add a note for your reference, or add a customer note (the user will be notified).
da: Tilføj en bemærkning til din orientering eller tilføj en kundebemærkning (kunden vil blive orienteret).

en: Add a review
da: Tilføj en anmeldelse

en: Add eCommerce tracking code to the thankyou page
da: Tilføj eCommerce sporingskode til takkesiden

en: Add event tracking code for add to cart actions
da: Tilføj hændelsessporingskode for tilføj til kurv handlinger

en: Add fee
da: Tilføj gebyr

en: Add item(s)
da: Tilføj vare(r)

en: Add new
da: Tilføj ny

en: Add note
da: Tilføj bemærkning

en: Add product gallery images
da: Tilføj produkt galleri billeder

en: Add rates for shipping classes here &mdash; they will override the default costs defined above.
da: Tilføj satser for forsendelsesklasser her &mdash; disse vil overskrive standard omkostningerne defineret ovenfor.

en: Add to Cart
da: Tilføj til kurv

en: Add to cart
da: Tilføj til kurv

en: Add to gallery
da: Tilføj til galleri

en: Add tracking code to your site's footer. You don't need to enable this if using a 3rd party analytics plugin.
da: Tilføj sporingskode til bunden af din side. Du behøver ikke aktivere dette, hvis du bruger et tredjeparts Analytics plugin.

en: Add&nbsp;meta
da: Tilføj&nbsp;meta

en: Added &quot;%s&quot; to your cart.
da: Tilføjet &quot;%s&quot; til din kurv.

en: Additional Information
da: Yderligere Information

en: Additional Tax Classes
da: Yderligere momssatser

en: Address
da: Adresse

en: Address 1
da: Adresse 1

en: Address 2
da: Adresse 2

en: Address changed successfully.
da: Adresse ændret.

en: Address override
da: Overskriv adresse

[ctx: Admin menu name]
en: Categories
da: Kategorier

[ctx: Admin menu name]
en: Coupons
da: Kuponer

[ctx: Admin menu name]
en: Orders
da: Ordrer

[ctx: Admin menu name]
en: Products
da: Produkter

[ctx: Admin menu name]
en: Shipping Classes
da: Forsendelsesklasser

[ctx: Admin menu name]
en: Tags
da: Nøgleord

en: Advanced
da: Avanceret

en: Albania
da: Albanien

en: Algeria
da: Algeriet

en: All
da: Alle

en: All Countries
da: Alle lande

en: All Product Categories
da: Alle produktkategorier

en: All Product Tags
da: Alle produkt nøgleord

en: All Shipping Classes
da: Alle forsendelsesklasser

en: All allowed countries
da: Alle tilladte lande

en: All done!
da: Alt gjort!

en: All graphics within WC have been optimised for HiDPI displays.
da: Al grafik i WC er blevet optimeret til HiDPI skærme.

en: Allow
da: Tillad

en: Allow <a href="%s" target="_blank">trackbacks and pingbacks</a> on this page.
da: Tillad <a href="%s" target="_blank">trackbacks og pingbacks</a> på denne side.

en: Allow Backorders?
da: Tillad restordrer?

en: Allow customers to repurchase orders from their account page
da: Tillad kunder at genkøbe ordre fra deres kontoside

en: Allow registration on the "My Account" page
da: Tillad registrering på "Min konto" siden

en: Allow registration on the checkout page
da: Tillad registrering ved kassen

en: Allow reviews.
da: Tillad anmeldelser.

en: Allow, but notify customer
da: Tillad, but orientér kunde

en: Allowed Countries
da: Tilladte lande

en: Allows cheque payments. Why would you take cheques in this day and age? Well you probably wouldn't but it does allow you to make test purchases for testing order emails and the 'success' pages etc.
da: Tillad checkbetaling. Hvorfor vil du modtage checks i dag? Det vil du nok heller ikke, men det tillader dig at lave testbestillinger for at teste ordre e-mails og 'succes' sider osv.

en: Allows payments by BACS (Bank Account Clearing System), more commonly known as direct bank/wire transfer.
da: Tillad betalinger via BACS (Bank Account Clearing System), bedre kendt som direkte bank/wire overførsel.

en: Always show stock e.g. "12 in stock"
da: Altid vis lagerbeholdning, f. eks. "12 på lager"

en: American Samoa
da: Amerikansk Samoa

en: An account is already registered with that username. Please choose another.
da: En konto er allerede registreret med dette brugernavn. Vælg venligst et andet.

en: An account is already registered with your email address. Please login.
da: En konto er allerede registreret med din e-mail adresse. Log venligst ind.

en: An e-commerce toolkit that helps you sell anything. Beautifully.
da: Et e-commerce værktøj der hjælper dig til at sælge hvad som helst. Smukt.

en: An order has been created for you on %s. To pay for this order please use the following link: %s
da: En ordre er blevet oprettet for dig på %s. For at betale for denne ordre, brug venligst følgende link: %s

en: Andaman and Nicobar Islands
da: Andaman og Nicobar øerne

en: Antarctica
da: Antarktis

en: Anti-spam field was filled in.
da: Anti-spam felt blev udfyldt.

en: Antigua and Barbuda
da: Antigua og Barbuda

en: Any
da: Alle

en: Any %s
da: Vilkårlig %s

en: Any category
da: Enhver kategori

en: Any customer
da: Enhver kunde

en: Apply
da: Anvend

en: Apply Coupon
da: Anvend kupon

en: Apply base tax rate
da: Anvend grundlæggende moms sats

en: Apply before tax
da: Anvend før moms

en: Are you sure you want to delete all variations? This cannot be undone.
da: Er du sikker på, at du vil slette alle varianter? Dette kan ikke fortrydes.

en: Are you sure you want to delete this attribute?
da: Er du sikker på at du vil slette denne egenskab?

en: Are you sure you want to delete this template file?
da: Er du sikker på, at du vil slette denne templatefil?

en: Are you sure you want to link all variations? This will create a new variation for each and every possible combination of variation attributes (max 50 per run).
da: Er du sikker på, at du vil

en: Are you sure you want to remove the selected items? If you have previously reduced this item's stock, or this order was submitted by a customer, you will need to manually restore the item's stock.
da: Er du sikker på at du vil fjerne de valgte ting? Hvis du tidligere har formindsket denne vares lagerbeholdning eller denne ordre blev afgivet af en kunde, må du manuelt genskabe varens lagerbeholdning.

en: Are you sure you want to remove this variation?
da: Er du sikker på at du vil fjerne denne variant?

en: Are you sure you want to revoke access to this download?
da: Er du sikker på, at du ønsker at tilbagetrække adgang til denne download?

en: Armed Forces (AA)
da: USAs Væbnede Styrker (AA)

en: Armed Forces (AE)
da: USAs Væbnede Styrker (AE)

en: Armed Forces (AP)
da: USAs Væbnede Styrker (AP)

en: Armenia
da: Armenien

en: As requested by some users, we now support taxing the billing address instead of shipping (optional), and we allow you to choose which tax class applies to shipping.
da: Som ønsket af nogle brugere understøtter vi nu at udregne moms på basis af fakturaadressen i stedet for leveringsadressen (valgfrit) og vi tillader dig at vælge hvilken momssats der gælder for porto.

en: Attribute | Attributes
da[0]: Egenskab
da[1]: Egenskaber

en: Attribute:
da: Egenskab:

en: Attributes
da: Egenskaber

en: Attributes let you define extra product data, such as size or colour. You can use these attributes in the shop sidebar using the "layered nav" widgets. Please note: you cannot rename an attribute later on.
da: Egenskaber lader dig definere ekstra produkt data, såsom en størrelse eller en farve. Du kan bruge disse egenskaber i butiksbjælken vha. "lagdelt nav" widgets. Bemærk venligst: du kan ikke omdøbe en egenskab bagefter.

en: Australia
da: Australien

en: Australian Capital Territory
da: Australsk kapital territorium (ACT)

en: Australian Dollars
da: Australske dollars

en: Austria
da: Østrig

en: Author:
da: Forfatter:

en: Availability
da: Tilgængelighed

en: Available downloads
da: Tilgængelige downloads

en: Available on backorder
da: Findes på restordre

en: Average
da: Middel

en: Average Rating
da: Gennemsnitlig rang

en: Average order items
da: Gennemsnit ordredele

en: Average order items for year
da: Gennemsnitlige ordredele for år

en: Average order items in range
da: Gennemsnitlige ordredele i interval

en: Average order total
da: Gennemsnitlige ordretotal

en: Average order total for year
da: Gennemsnitlig ordretotal for år

en: Average order total in range
da: Gennemsnitlig ordretotal i interval

en: Average orders per customer
da: Gennemsnitlige ordrer pr. kunde

en: Awaiting BACS payment
da: Afventer BACS betaling

en: Awaiting cheque payment
da: Afventer checkbetaling

en: Azerbaijan
da: Aserbajdsjan

en: BACS Payment
da: BACS betaling

en: BIC (formerly Swift)
da: BIC (tidligere Swift)

en: Background Colour
da: Baggrundsfarve

en: Backordered
da: I restordre

en: Bank Name
da: Banknavn

en: Base Colour
da: Grundfarve

en: Base Location
da: Hjemsted

en: Base Page Title
da: Grundsidetitel

en: Be the first to review
da: Bliv den første til at give en anmeldelse af

en: Before adding variations, add and save some attributes on the <strong>Attributes</strong> tab.
da: Før du tilføjer variationer, tilføj og gem nogle egenskaber på <strong>Egenskaber</strong> fanebladet.

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
da: Før du kan overføre din fil må du rette følgende fejl:

en: Belarus
da: Hviderusland

en: Belgium
da: Belgien

en: Best Sellers
da: Mest populære

en: Better Pagination and Result Counts
da: Bedre sideinddeling og resultattal

en: Better stock handling
da: Bedre lagerstyring

en: Billing
da: Fakturering

en: Billing &amp; Shipping
da: Fakturering og forsendelse

en: Billing Address
da: Faktureringsadresse

en: Billing Details
da: Betalingsoplysninger

en: Billing Email
da: fakturerings e-mail

en: Billing address
da: Faktureringsadresse

en: Bonaire, Saint Eustatius and Saba
da: Bonaire, Saint Eustatius og Saba

en: Bosnia and Herzegovina
da: Bosnien og Hercegovina

en: Both
da: Begge

en: Bouvet Island
da: Bouvet øen

en: Brazil
da: Brasilien

en: Brazilian Real
da: Brasilianske real

en: British Columbia
da: Britisk Columbia

en: British Indian Ocean Territory
da: Britisk Indisk Ocean Territorium

en: British Virgin Islands
da: Britiske Jomfruøer

en: Bulgaria
da: Bulgarien

en: Bulk edit:
da: Redigér flere

en: Button
da: Knap

en: Button style
da: Knaps stil

en: Button text
da: Knap tekst

en: Buttons and tabs
da: Knapper og faner

en: Buy product
da: Køb produkt

en: Cache-friendly cart widgets
da: Cache-venlige kurve widgets

en: Calc taxes
da: Beregn moms

en: Calc totals
da: Beregn summe.

en: Calculate Shipping
da: Beregn forsendelse

en: Calculate Tax Based On:
da: Beregn moms baseret på:

en: Calculate line taxes? This will calculate taxes based on the customers country. If no billing/shipping is set it will use the store base country.
da: Beregn momslinjer? Dette vil beregne momser baseret på kundens land. Hvis ingen betalings- eller forsendelsesadresse er angivet, bruges butikkens hjemland.

en: Calculate totals based on order items, discounts, and shipping?
da: Beregn totaler baseret på ordredele, rabatter og forsendelse?

en: Calculation Type
da: Beregningstype

en: California
da: Californien

en: Call to action buttons/price slider/layered nav UI
da: Kald til handlingsknapper/prisindikator/lagdelt nav UI

en: Cambodia
da: Cambodja

en: Cameroon
da: Cameroun

en: Can't access your account?
da: Kan ikke tilgå din konto?

en: Canadian Dollars
da: Canadiske dollars

en: Cancel
da: Annullér

en: Cancel order &amp; restore cart
da: Annuler ordre og gendan kurv

en: Cancel schedule
da: Annuller tidsplan

en: Capabilities
da: Funktioner

en: Capability overhaul
da: Funktion/ændring

en: Cape Verde
da: Kap Verde

en: Cart
da: Kurv

en: Cart % Discount
da: Indkøbskurv % rabat

en: Cart Discount
da: Indkøbskurv rabat

en: Cart Discount:
da: Kurv rabat:

en: Cart Page
da: Kurvside

en: Cart Subtotal
da: Indkøbskurv subtotal

en: Cart Subtotal:
da: Indkøbskurv subtotal:

en: Cart Totals
da: Indkøbskurv totaler

en: Cart updated.
da: Indkøbskurv opdateret.

en: Cart widgets and other "fragments" are now pulled in via AJAX - this works wonders with static page caching.
da: Kurve widgets og andre "fragmenter" hentes nu via AJAX - dette medfører mirakler for caching af statiske sider.

en: Cart, Checkout and Accounts
da: Kurv, kasse og konti

en: Cash on Delivery
da: Efterkrav

en: Catalog
da: Katalog

en: Catalog &amp; search
da: Katalog og søg

en: Catalog Images
da: Katalogbilleder

en: Catalog Options
da: Katalog indstillinger

en: Catalog visibility:
da: Synlighed af katalog

en: Catalog/search
da: Katalog/søg

en: Categories
da: Kategorier

en: Category
da: Kategori

en: Category Order
da: Kategorisortering

en: Category sales average
da: Gennemsnitligt salg af kategori

en: Category sales median
da: Median salg af kategori

en: Category: | Categories:
da[0]: Kategori:
da[1]: Kategorier:

en: Cayman Islands
da: Caymanøerne

en: Central African Republic
da: Centralafrikanske Republik

en: Chad
da: Tchad

en: Change Password
da: Skift adgangskode

en: Change Password Page
da: Ret adgangskode side

en: Change my password
da: Skift min adgangskode

en: Change to:
da: Ændr til:

en: Check this box if the coupon cannot be used in conjunction with other coupons.
da: Afkryds dette felt hvis kuponen ikke kan bruges sammen med andre kuponer.

en: Check this box if the coupon grants free shipping. The <a href="%s">free shipping method</a> must be enabled with the "must use coupon" setting checked.
da: Afkryds dette felt hvis kuponen giver gratis forsendelse.  <a href="%s">gratis forsendelse</a> skal være aktiveret med "skal bruge kupon" felt afkrydset.

en: Check this box if the coupon should be applied before calculating cart tax.
da: Afkryds dette felt hvis kuponen skal anvendes før der beregnes moms af kurven.

en: Check this box if the coupon should not apply to items on sale. Per-item coupons will only work if the item is not on sale. Per-cart coupons will only work if there are no sale items in the cart.
da: Afkryds dette felt hvis kuponen ikke gælder ting på udsalg. Vare-orienterede kuponer kan kun indløses hvis varen ikke er på udsalg. Kurv-orienterede kuponer kan kun indløses hvis kurven ikke indeholder varer der er på udsalg.

en: Check your e-mail for the confirmation link.
da: Tjek din indbakke for bekræftelses e-mail.

en: Checkout
da: Kasse

en: Checkout &rarr;
da: Kasse &rarr;

en: Checkout &rarr; Pay
da: Kasse &rarr; betal

en: Checkout Page
da: Kasseside

en: Cheque
da: Check

en: Cheque Payment
da: Checkbetaling

en: China
da: Kina

en: Chinese Yuan
da: Kinesiske yuan

en: Choose a country&hellip;
da: Vælg et land&hellip;

en: Choose a downloadable product&hellip;
da: Vælg et produkt der kan downloades&hellip;

en: Choose a file
da: Vælg en fil

en: Choose a file from your computer:
da: Vælg en fil fra din computer:

en: Choose a grouped product&hellip;
da: Vælg et grupperet produkt&hellip;

en: Choose a priority for this tax rate. Only 1 matching rate per priority will be used. To define multiple tax rates for a single area you need to specify a different priority per rate.
da: Vælg en prioritet for denne momssats. Kun en matchende sats pr. prioritet vil blive brugt. For at definere flere momssatser for et enkelt område må du angive en anden prioritet pr. sats.

en: Choose an image
da: Vælg et billede

en: Choose an option
da: Vælg en mulighed

en: Choose countries&hellip;
da: Vælg lande&hellip;

en: Choose whether or not this is a compound rate. Compound tax rates are applied on top of other tax rates.
da: Vælg hvorvidt dette er en sammensat sats. Sammensatte sats bliver anvendt ovenpå andre momssatser.

en: Choose whether or not this tax rate also gets applied to shipping.
da: Vælg hvorvidt denne momssats også gælder for forsendelse.

en: Choose which format of email to send.
da: Vælg hvilket format til afsendelse af mail.

en: Christmas Island
da: Juleøen

en: Cities for this rule. Semi-colon (;) separate multiple values. Leave blank to apply to all cities.
da: Byer for denne regel. Semikolon (;) adskiller flere værdier. Efterlad blank for at anvende på alle byer.

en: City
da: By

en: Clear cart when logging out
da: Tøm kurv når kunden logger ud

en: Clear expired transients
da: Slet udløbne flygtige

en: Clear selection
da: Ryd valg

en: Clear transients
da: Slet flygtige

en: Click here to enter your code
da: Klik her for at indtaste din kode

en: Click here to login
da: Klik her for at logge ind

en: Click here to reset your password
da: Klik her for at nulstille din adgangskode

en: Click to toggle
da: Klik for at vende

en: Close all
da: Luk alle

en: Cocos (Keeling) Islands
da: Cocosøerne (Keelingøerne)

en: Code
da: Kode

en: Collect shipping address even when not required
da: Indsaml forsendelsesadresse selv når ikke behøvet

en: Comma separate email addresses to restrict this coupon to specific billing and user emails.
da: Kommasepareret e-mail addreser som begrænser denne kupon til specifikke betalings eller bruger e-mails.

en: Comoros
da: Comorerne

en: Company
da: Virksomhed

en: Company Name
da: Firmanavn

en: Complete
da: Gennemført

en: Completed
da: Gennemført

en: Completed Orders
da: Gennemførte ordrer

en: Completed order
da: Ordre fuldført

en: Compound
da: Sammensat

en: Configure
da: Sæt op

en: Configure shipping class
da: Opsæt forsendelsesklasse

en: Configure&nbsp;terms
da: Konfigurer&nbsp;udtryk

en: Content
da: Indhold

en: Continue Shopping &rarr;
da: Fortsæt med at handle &rarr;

en: Controls whether or not the product is listed as "in stock" or "out of stock" on the frontend.
da: Kontrollerer hvorvidt produktet bliver vist som "på lager" eller som "ikke på lager" i forenden.

en: Cook Islands
da: Cookøerne

en: Copy billing information to shipping information? This will remove any currently entered shipping information.
da: Kopier betalingsoplysninger til forsendelsoplysninger? Dette vil fjerne en evt. indtastet forsendelsesadresse.

en: Copy file to theme
da: Kopier fil til tema

en: Copy from billing
da: Kopier fra betalingsadresse

en: Copy to a new draft
da: Kopier til en ny kladde

en: Cost
da: Omkostninger

en: Cost excluding tax. Enter an amount, e.g. 2.50.
da: Omkostninger ekskl. moms. Angiv et beløb, fx 2,50.

en: Cost per order
da: Kost pr. ordre

en: Cost, excluding tax.
da: Omkostning ekskl. moms

en: Cost:
da: Udgift:

en: Cost: %s
da: Omkostninger: %s

en: Could not compile woocommerce.less:
da: Kunne ikke oversætte woocommerce.less:

en: Could not grant access - the user may already have permission for this file or billing email is not set. Ensure the billing email is set, and the order has been saved.
da: Kunne ikke give adgang - brugeren har måske allerede tilladelse til denne fil eller betalingsmail er ikke oplyst. Sikr dig at betalingsmail er oplyst og at ordren er blevet gemt.

en: Could not write to template file.
da: Kunne ikke skrive til skabelon-fil.

en: Couldn&#8217;t register you&hellip; please contact us if you continue to have problems.
da: Kunne ikke registrere dig&hellip; Kontakt os venligst hvis du fortsat har dette problem.

en: Countries
da: Lande

en: Country
da: Land

en: Country Code
da: Landekode

en: Country or state code
da: Land eller stat

en: Country&nbsp;Code
da: Land&nbsp;Kode

en: County
da: Land

en: Coupon
da: Kupon

en: Coupon Data
da: Kupondata

en: Coupon amount
da: Kupon beløb

en: Coupon code
da: Kuponkode

en: Coupon code already applied!
da: Kuponkode allerede anvendt!

en: Coupon code already exists - customers will use the latest coupon with this code.
da: Kuponkoden findes allerede - kunderne vil bruge den nyeste kupon med denne kode.

en: Coupon code applied successfully.
da: Kuponkode anvendt.

en: Coupon description
da: Kuponbeskrivelse

en: Coupon does not exist!
da: Kupon eksisterer ikke!

en: Coupon draft updated.
da: Udkast til kupon opdateret.

en: Coupon is not valid.
da: Kupon er ikke gyldig.

en: Coupon restored to revision from %s
da: Kupon genskab til revision fra %s

en: Coupon saved.
da: Kupon gemt.

en: Coupon scheduled for: <strong>%1$s</strong>.
da: Kupon planlagt til: <strong>%1$s</strong>.

en: Coupon submitted.
da: Kupon indsendt.

en: Coupon type
da: Kupon type

en: Coupon updated.
da: Kupon opdateret.

en: Coupon usage limit has been reached.
da: Begrænsning for brug af kupon er nået.

en: Coupon usage reports.
da: Rapport over brug af kuponer

en: Coupons
da: Kuponer

en: Coupons can be applied from the cart and checkout pages.
da: Kuponer kan bruges fra kurven og fra kassen

en: Coupons can be managed from this section. Once added, customers will be able to enter coupon codes on the cart/checkout page. If a customer uses a coupon code they will be viewable when viewing orders.
da: Kuponer kan styres i dette afsnit. Når tilføjet, kunder vil kunne indtaste kuponkoder i kurven og ved kassen. Hvis en kunde bruger en kuponkode vil den være synlig når ordren vises.

en: Create an account
da: Opret en konto

en: Create an account by entering the information below. If you are a returning customer please login at the top of the page.
da: Opret en konto ved at udfylde informationerne nedenfor. Hvis du er en tilbagevendende kunde, log da venligst ind med dit brugernavn i toppen af siden.

en: Create an account?
da: Opret en konto?

en: Credit Card
da: Kreditkort

en: Credits
da: Tak til

en: Croatia
da: Kroatien

en: Cross-sells are products which you promote in the cart, based on the current product.
da: Cross-sells er produkter som du anbefaler i kurven, baseret på det nuværende produkt.

en: Currency
da: Valuta

en: Currency Position
da: Valuta position

en: Custom Base
da: Tilpasset hjemsted

en: Custom field deleted.
da: Tilpasset felt slettet.

en: Custom field updated.
da: Tilpasset felt opdateret.

en: Custom ordering
da: Tilpasset sortering

en: Custom ordering position.
da: Angivet placering.

en: Custom product attribute
da: Brugerdefineret produkt egenskab

en: Customer
da: Kunde

en: Customer Accounts
da: Kundekonti

en: Customer Billing Address
da: Kunde betalingsadresse

en: Customer IP:
da: Kunde IP:

en: Customer Login
da: Kunde log ind

en: Customer Message
da: Kunde besked

en: Customer Note:
da: Kundebemærkning:

en: Customer Notes
da: Kundebemærkninger

en: Customer Shipping Address
da: Kunde leveringsadresse

en: Customer billing address
da: Kundens betalingsadresse

en: Customer details
da: Kundeoplysninger

en: Customer emails
da: Kunde emails

en: Customer invoice
da: Kundefaktura

en: Customer invoice emails can be sent to the user containing order info and payment links.
da: Kundefakturaer kan sendes til brugeren og indeholder ordre information og betalingslink.

en: Customer new account emails are sent when a customer signs up via the checkout or My Account page.
da: Ny kundekonto mails bliver sendt når en kunde tilmelder sig via kassen eller Min Konto siden.

en: Customer note
da: Kundebemærkning

en: Customer note emails are sent when you add a note to an order.
da: Kundebemærkning mails bliver sendt når du tilføjer en bemærkning til en ordre.

en: Customer reports, such as signups per day.
da: Kunderapporter såsom antal nye medlemmer pr. dag.

en: Customer reset password emails are sent when a customer resets their password.
da: Kunde nulstil adgangskode mails bliver sent når en kunde nulstiller deres kodeord.

en: Customer shipping address
da: Kundens leveringsadresse

en: Customer's notes about the order
da: Kundes bemærkninger om ordren

en: Customer:
da: Kunde:

en: Customers
da: Kunder

en: Customers can now sort products by popularity and ratings.
da: Kunder kan nu sortere produkter efter popularitet og rang.

en: Customize Button
da: Tilpas knap

en: Cyprus
da: Cypern

en: Czech Koruna
da: Tjekkiske koruna

en: Czech Republic
da: Den Tjekkiske Republik

en: Danish Krone
da: Dansk kroner

en: Date
da: Dato

en: Date:
da: Dato:

en: Debug Log
da: Fejlfindingslog

en: Decimal Separator
da: Decimaladskiller

en: Decrease by (fixed amount or %):
da: Formindsk med (antal eller %):

en: Decrease regular price by (fixed amount or %):
da: Formindsk almindelig pris med (antal eller %):

en: Default
da: Standard

en: Default Category Display
da: Standard kategorivisning

en: Default Cost
da: Standardomkostninger

en: Default Customer Address:
da: Standard kundeadresse:

en: Default Handling Fee
da: Standard ekspeditionsgebyr

en: Default Product Sorting
da: Standard produktsortering

en: Default selections:
da: Standard valg:

en: Default sort order
da: Standard sortingsmåde

en: Default sorting
da: Standard sortering

en: Default sorting (custom ordering + name)
da: Standard sortering (angivet orden + navn)

en: Defaults to <code>%s</code>
da: Standard til <code>%s</code>

en: Define tax rates for countries and states below. <a href="%s">See here</a> for available alpha-2 country codes.
da: Angiv momssatser for lande og stater nedenfor. <a href="%s">Se her</a> for tilrådighedværende alpha-2 landekoder.

en: Define the loops this product should be visible in. The product will still be accessible directly.
da: Angiv de løkker som dette produkt skal være synligt i. Produktet vil stadigvæk være direkte tilgængeligt.

en: Delete
da: Slet

en: Delete Lines
da: Slet linjer

en: Delete Permanently
da: Slet permanent

en: Delete all variations
da: Slet alle varianter

en: Delete image
da: Slet billede

en: Delete note
da: Slet bemærkning

en: Delete selected rates
da: Slet valgte satser?

en: Delete template file
da: Slet templatefil

en: Delete the selected rates?
da: Slet valgte satser?

en: Delete this item permanently
da: Slet denne ting permanent

en: Delimiter
da: Adskiller

en: Delivery Fee
da: Leveringsgebyr

en: Denmark
da: Danmark

en: Description
da: Beskrivelse

en: Determines how you select attributes for products. <strong>Text</strong> allows manual entry via the product page, whereas <strong>select</strong> attribute terms can be defined from this section. If you plan on using an attribute for variations use <strong>select</strong>.
da: Bestemmer hvordan du vælger egenskaber for produkter. <strong>Tekst</strong> tillader manuel indtastning via produktsiden, hvor <strong>vælg</strong> egenskabsudtryk kan blive defineret her. Hvis du planlægger at bruge en egenskab for varianter, brug <strong>vælg</strong>.

en: Determines the sort order on the frontend for this attribute. If using custom ordering, you can drag and drop the terms in this attribute
da: Bestemmer forendens måde at sortere denne egenskab. Hvis tilpasset sortering, kan du trække og slippe udtryk i denne egenskab.

en: Dimensions
da: Dimensioner

en: Dimensions (L&times;W&times;H)
da: Dimensioner (L&times;B&times;H)

en: Dimensions Unit
da: Enheder for dimension

en: Direct Bank Transfer
da: Direkte bankoverførsel

en: Discount average
da: Gennemsnitlig rabat

en: Discount median
da: Rabat median

en: Discount type
da: Type rabat

en: Discounted %s
da: Rabat %s

en: Discounts
da: Rabatter

en: Discounts after tax - user defined.
da: Rabatter efter moms - brugerdefineret.

en: Discounts before tax - calculated by comparing subtotals to totals.
da: Rabatter før moms - beregnet ved at sammenligne subtotaler med totaler.

en: Discounts by coupon
da: Rabatter pr. kupon

en: Discounts used
da: Rabatter brugt

en: Display Type:
da: Visningstype:

en: Display a list of featured products on your site.
da: Vis en liste med udvalgte produkter på din side.

en: Display a list of random products on your site.
da: Vis en liste med tilfældige produkter på din side.

en: Display a list of recently viewed products.
da: Vis en liste med seneste viste produkter.

en: Display a list of top rated products on your site.
da: Vis en liste med de bedst bedømte produkter på din side.

en: Display a list of your best selling products on your site.
da: Vis en liste med dine bedst sælgende produkter på din side.

en: Display a list of your most recent products on your site.
da: Vis en liste med dine seneste produkter på din side.

en: Display a list of your most recent reviews on your site.
da: Vis en liste med de seneste anmeldelser på din side.

en: Display a list of your on-sale products on your site.
da: Vis en liste med varer på tilbud på din side.

en: Display a login area and "My Account" links in the sidebar.
da: Vis et "log ind"-område og "Min konto" links i sidepanel.

en: Display prices during cart/checkout:
da: Vis priser i kurv og ved kassen:

en: Display the user's Cart in the sidebar.
da: Vis brugerens kurv i sidebjælken.

en: Display type
da: Vis type

en: District Of Columbia
da: Colombia

en: Do not allow
da: Tillad ikke

en: Docs
da: Dok.

en: Documentation
da: Dokumentation

en: Dominican Republic
da: Den Dominikanske Republik

en: Download %d:
da: Download: %d

en: Download Expiry
da: Download udløb

en: Download Expiry:
da: Downloads tidsgrænse:

en: Download Limit
da: Download begrænsning

en: Download Limit:
da: Download grænse:

en: Download Permissions Granted
da: Downloadtilladelse givet

en: Download System Report File
da: Download fil med system rapport

en: Download file %s &rarr;
da: Download fil %s &rarr;

en: Download limit
da: Download begrænsning

en: Downloadable
da: Downloadbar

en: Downloadable Product Permissions
da: Tilladelser for produkt der kan downloades

en: Downloadable Products
da: Produkter der kan downloades

en: Downloadable products give access to a file upon purchase.
da: Produkter der kan downloades giver adgang til en fil når betalt.

en: Downloaded %s time | Downloaded %s times
da[0]: Downloaded %s gang
da[1]: Downloaded %s gange

en: Downloads Remaining
da: Downloads tilbage

en: Downloads require login
da: Downloads kræver login

en: Drag and drop methods to control their display order.
da: Træk og slip måder for at kontrollere hvilken orden de vises i.

en: Duplicate
da: Kopier

en: ERROR
da: FEJL

en: Earned
da: Tjent

en: Edit
da: Rediger

en: Edit Address
da: Rediger adresse

en: Edit Address Page
da: Rediger adresse side

en: Edit Attribute
da: Ret egenskab

en: Edit Coupon
da: Rediger kupon

en: Edit My Address
da: Ret min adresse

en: Edit Order
da: Rediger ordre

en: Edit Product
da: Rediger produkt

en: Edit Product Category
da: Rediger produktkategori

en: Edit Product Tag
da: Rediger produkt nøgleord

en: Edit Shipping Class
da: Rediger forsendelsesklasse

en: Edit Variation
da: Rediger variant

en: Edit coupon
da: Redigér kupon

en: Edit this item
da: Redigér denne del

en: Edit this item inline
da: Redigér denne del inlejret

en: Egypt
da: Egypten

en: Email
da: E-mail

en: Email Address
da: E-mailadresse

en: Email Body Background Colour
da: Email baggrundsfarve af indhold

en: Email Body Text Colour
da: Email tekstfarve for indhold

en: Email Footer Text
da: Email bundtekst

en: Email Heading
da: E-mail overskrift

en: Email Heading (downloadable)
da: Email Top (kan hentes)

en: Email Options
da: Email indstillinger

en: Email Sender Options
da: E-mail afsender indstillinger

en: Email Template
da: E-mail skabelon

en: Email heading
da: E-mail overskrift

en: Email heading (paid)
da: Email overskrift (betalt)

en: Email subject
da: E-mail emne

en: Email subject (paid)
da: Email emne (betalt)

en: Email type
da: E-mail type

en: Email you used during checkout.
da: E-mail du brugte ved kassen.

en: Email:
da: E-mail:

en: Enable
da: Aktiver

en: Enable "address_override" to prevent address information from being changed.
da: Aktiver "adresse_overskrivning" for at forhindre at adresseinformation bliver ændret.

en: Enable AJAX add to cart buttons on archives
da: Aktiver AJAX for at tilføje kurvknapper til arkiver

en: Enable Bank Transfer
da: Tillad bankoverførsel

en: Enable COD
da: Aktiver efterkrav

en: Enable Cash on Delivery
da: Aktivér betaling via efterkrav

en: Enable Cheque Payment
da: Aktiver checkbetaling

en: Enable Free Shipping
da: Aktiver Fri fragt

en: Enable Lightbox
da: Aktiver Lightbox

en: Enable Mijireh Checkout
da: Aktivér Mijireh betaling

en: Enable PayPal sandbox
da: Aktiver PayPal sandbox

en: Enable PayPal standard
da: Aktiver PayPal standard

en: Enable Taxes
da: Aktiver moms

en: Enable WooCommerce CSS
da: Aktiver WooCommerce CSS

en: Enable customer note field on checkout
da: Aktiver kundebemærkningsfelt ved kassen

en: Enable enhanced country select boxes
da: Aktiver forbedrede landevalgsbokse

en: Enable for shipping methods
da: Aktivér for forsendelsesmetoder

en: Enable free shipping
da: Aktivér gratis forsendelse

en: Enable guest checkout (no account required)
da: Aktiver gæst betaling (ingen konto krævet)

en: Enable local delivery
da: Aktiver lokal levering

en: Enable local pickup
da: Aktiver lokal afhentning

en: Enable logging
da: Aktiver logning

en: Enable low stock notifications
da: Aktiver få varer orienteringer

en: Enable out of stock notifications
da: Aktiver ikke flere varer orienteringer

en: Enable ratings on reviews
da: Aktiver rang på anmeldelser

en: Enable reviews
da: Aktiver anmeldelser

en: Enable shipping
da: Aktiver forsendelse

en: Enable site-wide store notice text
da: Akvtiver butikskommentar for hele butikken

en: Enable stock management
da: Aktiver lagerstyring

en: Enable stock management at product level
da: Aktiver lagerstyring på produktniveau

en: Enable taxes and tax calculations
da: Aktiver moms og momsberegninger

en: Enable the <strong>SKU</strong> field for products
da: Aktiver <strong>varenummer</strong> feltet for produkter

en: Enable the <strong>dimension</strong> fields for products (some shipping methods may require this)
da: Aktiver <strong>dimension</strong> felter for produkter (nogle forsendelsesmetoder kan behøve dette)

en: Enable the <strong>weight</strong> field for products (some shipping methods may require this)
da: Aktiver <strong>vægt</strong> feltet for produkter (nogle forsendelsesmetoder kan behøve dette)

en: Enable the shipping calculator on the cart page
da: Aktiver forsendelsesberegner på kurv siden

en: Enable the use of coupons
da: Aktiver brugen af kuponer

en: Enable this email notification
da: Aktiver kun på lager meddelelser

en: Enable this option if a product is not shipped or there is no shipping cost
da: Aktivér denne indstilling hvis et produkt ikke fremsendes eller der ikke er nogen forsendelsesomkostninger

en: Enable this option if access is given to a downloadable file upon purchase of a product
da: Aktivér denne indstilling hvis adgang gives til en fil der kan downloades ved køb af et produkt

en: Enable this option to feature this product.
da: Aktiver denne indstilling for at fremhæve dette produkt.

en: Enable this option to grant access to downloads when orders are "processing", rather than "completed".
da: Aktiver denne indstilling for at give adgang til at downloade når ordre er under "behandling" i stedet for "gennemført".

en: Enable this option to show the ShareDaddy button on the product page.
da: Aktivér denne indstilling for at vise ShareDaddy knappen på produktsiden.

en: Enable this shipping method
da: Aktiver denne forsendelsesmetode

en: Enable this to only allow one of this item to be bought in a single order
da: Aktiver denne for at kun tillade en enkelt af denne vare at blive købt i en enkelt ordre.

en: Enable this to post order data to PayPal via a form instead of using a redirect/querystring.
da: Aktiver denne for at sende ordredata til PayPal via en formular i stedet for brug af omdirigering/querystring.

en: Enable/Disable
da: Aktiver/Deaktiver

en: Enabled
da: Aktiv

en: Enter a SKU for this variation or leave blank to use the parent product SKU.
da: Indtast et varenummer for denne variant eller lad være blank for at bruge

en: Enter a URL to an image you want to show in the email's header. Upload your image using the <a href="%s">media uploader</a>.
da: Indtast en URL til et billede du ønsker vist i mailens overskrift. Upload dit billede ved hjælp af <a href="%s">media uploader</a>.

en: Enter a cost (excluding tax) per order, e.g. 5.00. Leave blank to disable.
da: Gebyr ekskl. moms. Angiv et beløb, f. eks. 5,00. Efterlad blank for at deaktivere.

en: Enter a custom base to use. A base <strong>must</strong> be set or WordPress will use default instead.
da: Indtast et tilpasset hjemsted. Et hjemsted <strong>skal</strong> angives eller WordPress vil bruge sin standardværdi i stedet.

en: Enter a minimum fee amount. Fee's less than this will be increased. Leave blank to disable.
da: Angiv et minimums gebyrbeløb. Gebyr mindre end denne vil blive øget. Efterlad blank for at deaktivere.

en: Enter a name for the new attribute term:
da: Indtast et navn for det nye egenskabsudtryk:

en: Enter a name for this tax rate.
da: Indtast et navn for denne momssats.

en: Enter a new password below.
da: Indtast en ny adgangskode nedenfor.

en: Enter a quantity to enable stock management at variation level, or leave blank to use the parent product's options.
da: Tilføj et antal for at aktivere lagerstyring på variationsniveau eller lad være blank for at bruge forældreproduktets indstillinger.

en: Enter a tax rate (percentage) to 4 decimal places.
da: Indtast en momssats (procent) på fire decimaler.

en: Enter a username or e-mail address.
da: Angiv et brugernavn eller din e-mail adresse

en: Enter a value
da: Indtast en værdi

en: Enter a weight for this variation or leave blank to use the parent product weight.
da: Indtast en vægt for denne variant eller efterlad blank for at bruge forælderproduktets vægt.

en: Enter an amount or percentage e.g. 2.99 or 15%
da: Indtast et beløb eller en procentsats, f. eks. 2,99 eller 15%

en: Enter an optional note to send the customer after purchase.
da: Indtast en valgfri bemærkning som sendes til kunden efter køb.

en: Enter one or more File Paths, one per line, to make this variation a downloadable product, or leave blank.
da: Indtast en eller flere filstier, en pr. linje, for at gøre denne variant til et produkt der kan downloades, eller efterlad blank.

en: Enter price
da: Indtast pris

en: Enter recipients (comma separated) for this email. Defaults to <code>%s</code>.
da: Indtast modtagere (adskilt af komma) af denne mail.  Standarden er <code>%s</code>.

en: Enter some text, or some attributes by pipe (|) separating values.
da: Indtast noget tekst, eller nogle egenskaber ved at sammenkæde (|) adskilte værdier.

en: Enter the external URL to the product.
da: Indtast den eksterne URL til produktet.

en: Enter the number of days before a download link expires, or leave blank.
da: Indtast antallet af dage førend et download link udløber, eller efterlad blank.

en: Enter your %1$sShareThis publisher ID%2$s to show social sharing buttons on product pages.
da: Angiv dit %1$sShareThis udgiver ID%2$s for at vise delingsknapper på produktsider.

en: Environment
da: Miljø

en: Equatorial Guinea
da: Ækvatorial Guinea

en: Error 404
da: Fejl 404

en: Estonia
da: Estland

en: Ethiopia
da: Etiopien

en: Euros
da: Euro

en: Exclude categories
da: Udelad kategorie

en: Exclude products
da: Udelad produkter

en: Exclude sale items
da: Udelad ting på udsalg

en: Excluding selected countries
da: Eksklusive valgte lande

en: Excluding tax
da: Ekslusive moms

en: Expand all
da: Udvid alle

en: Expired Transients
da: Udløbne flygtige

en: Expiry date
da: Udløbsdato

en: Export CSV
da: Eksporter CSV

en: External/Affiliate
da: Ekstern/anden

en: External/Affiliate product
da: Eksternt/andet produkt

en: Falkland Islands
da: Falklandsøerne

en: Faroe Islands
da: Færøerne

en: Featured
da: Udvalgt

en: Featured Product
da: Fremhævet produkt

en: Featured Products
da: Udvalgte produkter

en: Featured products
da: Udvalgte produkter

en: Fee Name
da: Gebyr navn

en: Fee Type
da: Gebyr type

en: Fee excluding tax. Enter an amount, e.g. 2.50, or a percentage, e.g. 5%.
da: Gebyr ekskl. moms. Angiv et beløb, fx 2,50, eller en procentdel, fx 5%.

en: Fee excluding tax. Enter an amount, e.g. 2.50, or a percentage, e.g. 5%. Leave blank to disable.
da: Gebyr ekskl. moms. Angiv et beløb, fx 2,50, eller en procentdel, fx 5%. Efterlad blank for at deaktivere.

en: File %d
da: Fil %d

en: File %d: %s
da: Fil %d: %s

en: File Download Method
da: Fil download metode

en: File Path
da: Filsti

en: File not found
da: Filen blev ikke fundet

en: File paths (one per line)
da: Filstier (en pr. linje)

en: File paths/URLs, one per line
da: Filstier/URLs, en pr. linje

en: File paths:
da: Filstier:

en: File was not found.
da: Filen blev ikke fundet.

en: Filter
da: Sorter

en: Filter by price
da: Sorter efter pris

en: First Name
da: Fornavn

en: First name
da: Fornavn

en: Fixed amount
da: Fast beløb

en: Fixed amount per product
da: Fast beløb pr. produkt

en: Flat Rate
da: Fast sats

en: Flat Rates
da: Faste satser

en: Flat rate
da: Fast sats

en: Flat rates let you define a standard rate per item, or per order.
da: Faste satser lader dig definere en standard sats pr. produkt eller pr ordre.

en: For more information:
da: For mere information:

en: For your reference, your order details are shown below.
da: Dine ordre detaljer vist nedenfor til din orientering.

en: Force Downloads
da: Tving downloads

en: Force SSL
da: Tving SSL

en: Force SSL (HTTPS) on the checkout pages (an SSL Certificate is required).
da: Tving SSL (HTTPS) ved kassen (kræver et SSL certifikat).

en: Force secure checkout
da: Gennemtving sikker kasse

en: Forcing downloads will keep URLs hidden, but some servers may serve large files unreliably. If supported, <code>X-Accel-Redirect</code>/ <code>X-Sendfile</code> can be used to serve downloads instead (server requires <code>mod_xsendfile</code>).
da: At tvinge downloads vil holde URLs skjulte men nogle servere leverer store filer upålideligt. Hvis understøttet, <code>X-Accel-Redirect</code> / <code>X-Sendfile</code> kan blive brugt til at levere store downloads i stedet (serveren kræver <code>mod_xsendfile</code>).

en: Found in your order confirmation email.
da: Findes i din bekræftelses e-mail.

en: France
da: Frankrig

en: Free
da: Gratis

en: Free Shipping
da: Fri fragt

en: Free Shipping Requires...
da: Fri fragt kræver...

en: Free State
da: Fri stat

en: Free!
da: Gratis!

en: French Guiana
da: Fransk Guiana

en: French Polynesia
da: Fransk Polynesien

en: French Southern Territories
da: Franske sydlige territorier

en: From:
da: Fra:

en: Gateway Disabled
da: Gateway deaktiveret

en: Gateway Testing
da: Gateway test

en: General
da: Generelt

en: General Details
da: Generelle oplysninger

en: General Options
da: Generelle indstillinger

en: General settings such as your shop base, currency, and script/styling options which affect features used in your store.
da: Generelle indstillinger såsom din butiksgrundværdier, valuata og script/design indstillinger som påvirker funktioner der bruges i din butik.

en: Georgia
da: Georgien

en: Germany
da: Tyskland

en: Get started with Mijireh Checkout
da: Begynd med Mijireh betaling

en: Give the customer instructions for paying via BACS, and let them know that their order won't be shipping until the money is received.
da: Giv kunden instruktioner for betaling via BACS og underret dem om, at deres ordre ikke vil blive sendt, før betalingen er modtaget.

en: Go
da: Gå

en: Go to WooCommerce Settings
da: Gå til WooCommerce indstillinger

en: Go to homepage &rarr;
da: Gå til forsiden &rarr;

en: Good
da: God

en: Google Analytics is a free service offered by Google that generates detailed statistics about the visitors to a website.
da: Google Analytics er en gratis service leveret af Google, som genererer detaljeret statistik omkring besøg på en hjemmeside..

en: Grant Access
da: Giv adgang

en: Grant access to downloadable products after payment
da: Giv adgang til produkter der kan downloades efter betaling

en: Greatest discount amount
da: Største rabatbeløb

en: Greece
da: Grækenland

en: Greenland
da: Grønland

en: Grouped
da: Grupperet

en: Grouped product
da: Grupperet produkt

en: Grouping
da: Gruppering

en: Guest
da: Gæst

en: Handling Fee
da: Ekspeditionsgebyr

en: Hard Crop
da: Beskær

en: Have a coupon?
da: Har du en kupon?

en: Have your customers pay with cash (or by other means) upon delivery.
da: Få dine kunder til at betale kontant (eller på anden måde) ved levering.

en: Header Image
da: Overskriftsbillede

en: Heard Island and McDonald Islands
da: Heard Island og McDonald Islands

en: Height
da: Højde

en: Hello, <strong>%s</strong>. From your account dashboard you can view your recent orders, manage your shipping and billing addresses and <a href="%s">change your password</a>.
da: Hej, <strong>%s</strong>. På Min konto kan du se dine seneste ordrer, administrere dine fakturerings- og leveringsadresser og <a href="%s">ændre din adgangskode</a>.

en: Hello, a note has just been added to your order:
da: Hej, en bemærkning blev tilføjet til din ordre:

en: Here you can customise the way WooCommerce emails appear.
da: Her kan du tilpasse hvordan WooCommerce mails ser ud.

en: Here you can set up your store and customise it to fit your needs. The sections available from the settings page include:
da: Her kan du opsætte din butik og tilpasse den til at passe til dine behov. Afsnittene der er tilrådige fra opsætningssiden inkluderer:

en: Hi there! Upload a CSV file containing tax rates to import the contents into your shop. Choose a .csv file to upload, then click "Upload file and import".
da: Hej! Overfør en CSV fil der indeholder MOMS satser for at importeretil din butik. Vælg en .csv fil at overføre, klik så "Overfør fil og importér".

en: Hi there. Your recent order on %s has been completed. Your order details are shown below for your reference:
da: Hej med dig.  Din nylige ordre på %s er gennemført. Dine ordredetaljer følger nedenfor til din orientering:

en: Hidden
da: Skjult

en: Hide free products
da: Skjul gratis produkter

en: Hide if cart is empty
da: Skjul hvis kurven er tom

en: Hide out of stock items from the catalog
da: Skjul varer der ikke er på lager fra kataloget

en: Hide shipping costs until an address is entered
da: Skjul forsendelsesomkostninger indtil en adresse er indtastet

en: Hide template
da: Skjul template

en: Hide this notice
da: Skjul dette mærkat

en: Highlight
da: Fremhæv

en: Hold Stock (minutes)
da: Hold på varer (minutter)

en: Hold stock (for unpaid orders) for x minutes. When this limit is reached, the pending order will be cancelled. Leave blank to disable.
da: Hold på varer (for ubetalte ordre) i x minutter. Når denne tidsgrænse nås, bliver den udestående ordre annulleret. Efterlad blank for at deaktivere.

en: Home URL
da: HjemmeURL

en: Hong Kong Dollar
da: Hong Kong dollars

en: Hong Kong Island
da: Hong Kong Øen

en: How many times this coupon can be used before it is void.
da: Hvor mange gange denne kupon kan bruges førend den bliver ugyldig.

en: How to calculate delivery charges
da: Hvordan forsendelsesomkostninger beregnes

en: Hungarian Forint
da: Ungarske forint

en: Hungary
da: Ungarn

en: I have read and accept the
da: Jeg har læst og accepteret

en: IPN payment completed
da: IPN betaling gennemført

en: Iceland
da: Island

en: If COD is only available for certain methods, set it up here. Leave blank to enable for all methods.
da: Hvis efterkrav kun er tilgængeligt for visse methoder, sæt det op her. Efterlad blank for at aktivere for alle metoder.

en: If managing stock, this controls whether or not backorders are allowed for this product and variations. If enabled, stock quantity can go below 0.
da: Hvis du bruger lagerstyring, kontrollerer dette hvorvidt restordre er tilladt for dette produkt og dets varianter. Hvis aktiveret kan lagerantal gå under 0.

en: If this was a mistake, just ignore this email and nothing will happen.
da: Hvis dette var en fejl, ignorér da venligst denne mail og intet vil blive ændret.

en: If you are having problems, or to assist us with support, please check the status page to identify any problems with your configuration:
da: Hvis du har problemer eller vil hjælpe us med at hjælpe dig, tjek venligst status siden for at opdage problemer med din konfiguration:

en: If you come across a bug, or wish to contribute to the project you can also <a href="%s">get involved on GitHub</a>.
da: Hvis du støder på en fejl eller ønsker at bidrage til projektet, kan du også <a href="%s">involvere dig på GitHub</a>.

en: If you define a "Terms" page the customer will be asked if they accept them when checking out.
da: Hvis du definerer en "Betingelser" side vil kunden blive spurgt om de accepterer dem når de betaler.

en: If you have shopped with us before, please enter your details in the boxes below. If you are a new customer please proceed to the Billing &amp; Shipping section.
da: Hvis du har handlet hos os før, indtast da dit brugernavn og adgangskode i boksene nedenfor. Hvis du er ny kunde skal du fortsætte til fakturerings- og forsendelsessektionen.

en: If you require assistance or wish to make alternate arrangements please contact us.
da: Kontakt os venligst hvis du behøver assistance eller ønsker at lave en alternativ aftale.

en: Image
da: Billede

en: Image Options
da: Billedindstillinger

en: Import <strong>tax rates</strong> to your store via a csv file.
da: Importér <strong>moms satser</strong> til dit depot vha. en CSV fil.

en: Import CSV
da: Importer CSV

en: Import Tax Rates
da: Importér MOMS satser

en: Import complete - imported <strong>%s</strong> tax rates and skipped <strong>%s</strong>.
da: Import fuldført - importerede <strong>%s</strong> MOMS satser og udelod <strong>%s</strong>.

en: Improved Line-item storage
da: Forbedret linje-dele lager

en: Improved Tax Options
da: Forbedrede moms indstillinger

en: In stock
da: På lager

en: In stock?
da: På lager

en: Include WooCommerce's lightbox. Product gallery images and the add review form will open in a lightbox.
da: Inkluder WooCommerces lightbox. Produktgalleri billeder og tilføj anmeldelse formularen vil åbne som en lightbox.

en: Including tax
da: Inklusive moms

en: Increase Line Stock
da: Forøg lagerlinje

en: Increase by (fixed amount or %):
da: Forøg med (antal eller %):

en: Increase your social media exposure by 10 percent! ShareYourCart helps you get more customers by motivating satisfied customers to talk with their friends about your products. For help with ShareYourCart view the <a href="http://docs.woothemes.com/document/shareyourcart/" target="__blank">documentation</a>.
da: Forøg din synlighed i sociale medier med 10 procent! ShareYourCart hjælper dig til at få flere kunder ved at motivere tilfredse kunder til at tale med deres venner om dine produkter. For hjælp med ShareYourCart, se <a href="http://docs.woothemes.com/document/shareyourcart/" target="__blank">dokumentationen</a>.

en: India
da: Indien

en: Individual use
da: Personlig brug

en: Indonesia
da: Indonesien

en: Indonesia Rupiah
da: Indonesiske rupier

en: Inline Star Rating Display
da: Indlejret visning af stjernemarkeringer

en: Insert Shortcode
da: Indsæt shortcode

en: Insert file URL
da: Indsæt fil URL

en: Insert into product
da: Indsæt i produkter

en: Insert row
da: Indsæt række

en: Install WooCommerce Pages
da: Installér WooCommerce sider

en: Installed Plugins
da: Installerede plugins

en: Installed payment gateways are displayed below. Drag and drop payment gateways to control their display order on the checkout.
da: Installerede betalingsgateways vises nedenfor. Træk og slip betalingsgateways for at kontrollere den rækkefølgen de vises i ved kassen.

en: Instructions
da: Instruktioner

en: Instructions that will be added to the thank you page.
da: Instruktioner som vil blive tilføjet takkesiden.

en: Integration
da: Integrering

en: International Delivery
da: International levering

en: International delivery based on flat rate shipping.
da: International levering baseret på faste satser.

en: Invalid download.
da: Ugyldig download.

en: Invalid email address.
da: Ugyldig e-mail adresse.

en: Invalid email/username.
da: Ugyldig e-mail/brugernavn.

en: Invalid key
da: Ugyldig nøgle.

en: Invalid order.
da: Ugyldig ordre.

en: Invalid payment method.
da: Ugyldig betalingsmetode.

en: Invalid shipping method.
da: Ugyldig forsendelsesmetode.

en: Invalid username or e-mail.
da: Ugyldig brugernavn eller e-mail.

en: Inventory
da: Lager

en: Inventory Options
da: Lagerindstillinger

en: Invoice Prefix
da: Fakturapræfiks

en: Invoice for order {order_number}
da: Faktura for ordre {order_number}

en: Invoice for order {order_number} from {order_date}
da: Faktura for ordre  {order_number} fra {order_date}

en: Iraq
da: Irak

en: Isle of Man
da: Øen Man

en: Israeli Shekel
da: Israeli shekel

en: It is strongly recommended that you backup your database before proceeding. Are you sure you wish to run the updater now?
da: Det anbefales på det kraftigste at du laver en sikkerhedskopi af din database førend du fortsætter.  Er du sikker på at du vil opgradere nu?

en: Italy
da: Italien

en: Item
da: Vare

en: Item #%s stock increased from %s to %s.
da: Produkt #%s lager øget fra %s til %s.

en: Item #%s stock reduced from %s to %s.
da: Produkt #%s lager reduceret fra %s til %s.

en: Ivory Coast
da: Elfenbenskysten

en: Japanese Yen
da: Japanske yen

en: Join for free
da: Meld dig gratis ind

en: Kazakhstan
da: Kasakhstan

en: Kyrgyzstan
da: Kirgisistan

en: L/W/H
da: L/B/H

en: Label:
da: Etiket:

en: Last Name
da: Efternavn

en: Last name
da: Efternavn

en: Last warning, are you sure?
da: Sidste advarsel, er du sikker?

en: Latvia
da: Letland

en: Learn more
da: Lær mere

en: Learn more about WooCommerce and Mijireh
da: Lær mere om WooCommerce og Mijireh

en: Leave blank for unlimited re-downloads.
da: Efterlad blank for ubegrænsede downloads.

en: Lebanon
da: Libanon

en: Left
da: Venstre

en: Left (with space)
da: Venstre (med mellemrum)

en: Length
da: Længde

en: Less Taxing Taxes
da: Mindre stressende momssatser

en: Let the customer know the payee and where they should be sending the cheque to and that their order won't be shipping until you receive it.
da: Lad kunden kende betalingsmodtageren og hvor de skal sende checks til, og at deres ordre ikke vil blive sendt, før du modtager betalingen.

en: Libya
da: Libyen

en: Line subtotals are before pre-tax discounts, totals are after.
da: Line subtotaler indeholder er før-moms rabatter, totaler er efter.

en: Link all variations
da: Sammenkæg alle varianter.

en: Linked Products
da: Sammenkædede produkter

en: List
da: Liste

en: List additonal tax classes below (1 per line). This is in addition to the default <code>Standard Rate</code>. Tax classes can be assigned to products.
da: Angiv yderligere momssatser nedenfor (en pr. linje). Dette er udover standard <code>Almindelig rate</code>. Momssatser kan blive tildelt til produkter.

en: Lithuania
da: Litauen

en: Load billing address
da: Hent betalingsadresse

en: Load shipping address
da: Hent leveringsadresse

en: Load the customer's billing information? This will remove any currently entered billing information.
da: Hent kundens betalingsoplysninger? Dette vil fjerne en evt. indtastet betalingsadresse.

en: Load the customer's shipping information? This will remove any currently entered shipping information.
da: Hent kundens forsendelsesoplysninger? Dette vil fjerne en evt. indtastet forsendelsesadresse.

en: Local Delivery
da: Lokal levering

en: Local Pickup
da: Lokal afhentning

en: Local delivery is a simple shipping method for delivering orders locally.
da: Lokal levering er en simpel forsendelsesmetode til at levere ordre lokalt.

en: Local pickup is a simple method which allows the customer to pick up their order themselves.
da: Lokal afhentning er en simpel metode som tillader kunder selv at afhente deres ordre.

en: Localisation
da: Lokalisering

en: Log PayPal events, such as IPN requests, inside <code>woocommerce/logs/paypal.txt</code>
da: Log PayPal hændelser, såsom IPN forespørgsler, i <code>woocommerce/logs/paypal.txt</code>

en: Log directory (<code>woocommerce/logs/</code>) is not writable. Logging will not be possible.
da: Logbibliotek (<code>woocommerce/logs/</code>) er ikke skrivbart. Logging vil ikke være muligt.

en: Log directory is writable.
da: Logbibliotek er skrivbart.

en: Log in
da: Log ind

en: Log into your google analytics account to find your ID. e.g. <code>UA-XXXXX-X</code>
da: Log ind på din Google Analytics konto for at finde dit ID. Fx <code>UA-XXXXX-X</code>

en: Logged in title:
da: Logget ind titel:

en: Logged out title:
da: Logget ud titel:

en: Login
da: Log ind

en: Login &rarr;
da: Log ind &rarr;

en: Logout
da: Log af

en: Logout Page
da: Logout side

en: Lost Password
da: Mistet kodeord

en: Lost Password Page
da: Mistet adgangskode side

en: Lost Password?
da: Glemt adgangskode?

en: Lost password?
da: Glemt adgangskode?

en: Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
da: Har du glemt dit kodeord? Indtast venligst dit brugernavn eller din e-mail. Derefter vil du via email modtage et link til at oprette et nyt kodeord.

en: Low Stock Threshold
da: Få varer grænse

en: Low stock
da: Få varer på lager

en: Luxembourg
da: Luxemborg

en: LxWxH in decimal form
da: LxBxH som decimaltal

en: Macao S.A.R., China
da: Macao S.A.R., Kina

en: Macedonia
da: Makedonien

en: Madagascar
da: Madagaskar

en: Make a duplicate from this product
da: Lav en kopi af dette produkt

en: Make your payment directly into our bank account. Please use your Order ID as the payment reference. Your order wont be shipped until the funds have cleared in our account.
da: Betal direkte til vores bankkonto. Benyt venligst dit ordre ID som betalingsreference. Din ordre vil ikke blive sendt, før betalingen er modtaget på vores konto.

en: Malaysian Ringgits
da: Malaysiske ringgits

en: Maldives
da: Maldiverne

en: Manage Stock
da: Lagerstyring

en: Manage stock?
da: Redigere lager?

en: Mark completed
da: Mærke gennemført

en: Mark processing
da: Mærke behandles

en: Marked out of stock
da: Mærkede er ikke på lager.

en: Marshall Islands
da: Marshalløerne

en: Mauritania
da: Mauretanien

en: Max
da: Max.

en: Max price
da: Maks. pris

en: Maximum size: %s
da: Maksimum størrelse: %s

en: Menu order
da: Menuplacering

en: Method ID
da: Forsendelsesmåde ID

en: Method Title
da: Metodetitel

en: Method availability
da: Metodetilgængelighed

en: Method:
da: Metode:

en: Mexican Peso
da: Meksikanske peso

en: Micronesia
da: Mikronesien

en: Mijireh Checkout
da: Mijireh betaling

en: Mijireh error:
da: Mijireh fejl:

en: Min
da: Min.

en: Min price
da: Mindstepris

en: Minimum Fee
da: Minimumsgebyr

en: Minimum Order Amount
da: Minimums ordrebeløb

en: Minimum amount
da: Mindste beløb

en: Mongolia
da: Mongoliet

en: Month
da: Måned

en: Monthly Sales
da: Månedlige salg

en: Monthly discounts by coupon
da: Månedlige rabatter pr. kupon

en: Monthly sales by category
da: Månedlig salg pr. kategori

en: Monthly sales for year
da: Månedlige salg for år

en: More functionality and gateway options available via <a href="%s" target="_blank">WC official extensions</a>.
da: Flere funktioner og gateway indstillinger er tilgængelige via <a href="%s" target="_blank">WC officielle udvidelser</a>.

en: More granular capabilities for admin/shop manager roles covering products, orders and coupons.
da: Mere trinvise funktioner for admin/butiksejer roller som dækker produkter, ordre og kuponer.

en: Morocco
da: Marokko

en: Most popular coupons
da: Mest populære kuponer

en: Move this item to the Trash
da: Flyt denne ting til papirkurven

en: Move to Trash
da: Flyt til papirkurv

en: Multi-Download Support
da: Multi-download understøttelse

en: Multipart
da: Multidel

en: Municipality
da: Kommune

en: My Account
da: Min konto

en: My Account &rarr;
da: Min konto &rarr;

en: My Account Page
da: Min konto side

en: My Address
da: Min adresse

en: My Addresses
da: Mine adresser

en: My account
da: Min konto

en: MySQL Version
da: MySQL version

en: Name
da: Navn

en: Name for the attribute (shown on the front-end).
da: Navn for egenskaben (vist i forenden).

en: Net profit
da: Netto overskud

en: Netherlands
da: Holland

en: Netherlands Antilles
da: De Nederlandske Antiller

en: Never
da: Aldrig

en: Never show stock amount
da: Vis aldrig lagerbeholdning

en: New
da: Ny

en: New Caledonia
da: Ny Kaledonien

en: New Coupon
da: Ny kupon

en: New Order
da: Ny ordre

en: New Product
da: Nyt produkt

en: New Product Category Name
da: Nyt produktkategori navn

en: New Product Panel
da: Nyt produktpanel

en: New Product Tag Name
da: Nyt produkt nøgleord navn

en: New Products
da: Nye produkter

en: New Shipping Class Name
da: Nyt forsendelsesklasse navn

en: New Sorting Options
da: Nye sorteringsmuligheder

en: New Tax Input Panel
da: Nyt moms panel

en: New Territories
da: Nye Territorier

en: New Variation
da: Ny variant

en: New Zealand Dollar
da: New Zealandske dollars

en: New account
da: Ny konto

en: New customer order
da: Ny kundeordre

en: New order
da: Ny ordre

en: New order emails are sent when an order is received/paid by a customer.
da: Ny ordre mails bliver sendt når en ordre bliver modtaget/betalt af en kunde.

en: New password
da: Ny adgangskode

en: New product classes
da: Nye produktklasser

en: New products
da: Nye produkter

en: New products added to %s
da: Nye produkter tilføjet til %s

en: New products tagged %s
da: Nye produkter tagged %s

en: Next <span class="meta-nav">&rarr;</span>
da: Næste <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Nicer Order Screens
da: Pænere ordresider

en: No
da: Nej

en: No Coupons found
da: Ingen kuponer findet

en: No Coupons found in trash
da: Ingen kuponer fundet i papirkurven

en: No Orders found
da: Ingen ordre fundet

en: No Orders found in trash
da: Ingen ordre fundet i papirkurven

en: No Products found
da: Ingen produkter fundet

en: No Products found in trash
da: Ingen produkter fundet i papirkurven

en: No Variations found
da: Ingen varianter fundet

en: No Variations found in trash
da: Ingen varianter fundet i papirkurven

en: No address
da: Ingen adresse

en: No attributes currently exist.
da: Ingen egenskaber findes.

en: No billing address set.
da: Ingen betalingsadresse oplyst.

en: No categories
da: Ingen kategorier

en: No core overrides present in theme.
da: Ingen kerneoverskrivninger tilstede i tema.

en: No coupons found
da: Ingen kuponer fundet

en: No customer selected
da: Ingen kunde valgt

en: No default
da: Ingen standard

en: No file defined
da: Ingen fil defineret

en: No minimum
da: Intet mindste beløb

en: No product categories exist.
da: Der eksisterer ingen produktkategorier.

en: No product to duplicate has been supplied!
da: Intet produkt angivet til at kopiere!

en: No products are low in stock.
da: Der er ikke nogle varer med kun få på lager.

en: No products are out in stock.
da: Alle produkter er på lager.

en: No products found which match your selection.
da: Ingen produkter matchede dine valg.

en: No products had their stock increased - they may not have stock management enabled.
da: Ingen produkter fik forøget deres lagerbeholdning - de har måske ikke lagerstyring aktiveret.

en: No products had their stock reduced - they may not have stock management enabled.
da: Ingen produkter fik formindsket deres lagerbeholdning - de har måske ikke lagerstyring aktiveret.

en: No products in the cart.
da: Ingen produkter i kurven.

en: No row(s) selected
da: Ingen række(r) valgte

en: No sales :(
da: Ingen salg :(

en: No shipping address set.
da: Ingen leveringsadresse oplyst.

en: No shipping class
da: Ingen forsendelsesklasse

en: No shipping methods were found; please recalculate your shipping and enter your state/county and zip/postcode to ensure there are no other available methods for your location.
da: Ingen forsendelsesmetode blev fundet; lav venligst en beregning på forsendelsen igen og angiv dit land/din stat og postnummer igen for at sikre at der ikke er andre tilgængelige metoder til din location.

en: No variations added
da: Ingen varianter tilføjet

en: No, I will enter prices exclusive of tax
da: Nej, jeg vil indtaste priser eksklusive moms

en: None
da: Ingen

en: Norfolk Island
da: Norfolk Øen

en: North Korea
da: Nordkorea

en: Northern Mariana Islands
da: Nordmarianerne

en: Northern Territory
da: Nordlige territorium

en: Northwest Territories
da: Nordvest Territorierne (NWT)

en: Norway
da: Norge

en: Norwegian Krone
da: Norske kroner

en: Not that bad
da: Ikke så god

en: Note
da: Bemærkning

en: Note added to your {blogname} order from {order_date}
da: Bemærkning tilføjet til din {blogname} ordre fra {order_date}

en: Note: Permissions for order items will automatically be granted when the order status changes to processing/completed.
da: Bemærk: adgang til ordredele vil automatisk blive tildelt når ordrestatus skifter til under behandling/gennemført.

en: Note: Shipping and taxes are estimated%s and will be updated during checkout based on your billing and shipping information.
da: Bemærk: Forsendelse og moms er estimeret%s og vil blive opdateret ved kassen baseret på din fakturerings- og forsendelsesinformation.

en: Note: The shop page has children - child pages will not work if you enable this option.
da: Bemærk: Denne butiksside har børn - sådanne sider vil ikke virke hvis du aktiverer denne indstilling.

en: Note: if you edit quantities or remove items from the order you will need to manually update stock levels.
da: Bemærk: hvis du redigerer antal eller fjerner dele fra ordren må du manuelt opdatere lagerantallet.

en: Notification Recipient
da: Orienteringsmodtager

en: Notifications
da: Orienteringer

en: Nova Scotia
da: Halifax

en: Number of Decimals
da: Antal decimaler

en: Number of products to show:
da: Antal produkter som skal vises:

en: Number of sales
da: Antal salg

en: Numbered pagination has been added to core, and we show the number of results found above the listings.
da: Nummererede sideinddelinger er blevet tilføjet til kernen og vi viser antallet af resultater fundet ovenover listen.

en: OR
da: ELLER

en: OR enter path to file:
da: ELLER indtast sti til filen:

en: Official Extensions
da: Officielle udvidelser

en: Official Themes
da: Officielle temaer

en: On Sale
da: På tilbud

en: On-Hold
da: Holdt tilbage

en: Only %s left in stock
da: Kun %s tilbage på lager

en: Only ship to the users billing address
da: Send kun til brugerens betalingsadresse

en: Only show children for the current category
da: Vis kun underkateorier af den aktuelle kategori

en: Only show stock when low e.g. "Only 2 left in stock" vs. "In Stock"
da: Vis kun lagerbeholdning når lav, f. eks. "Kun 2 tilbage på lager" versus "På lager"

en: Option Name|Cost|Per-order (yes or no)
da: Indstillingsnavn|Omkostning|Pr.-ordre (ja eller nej)

en: Optional
da: Valgfri

en: Optional extra shipping options with additional costs (one per line). Example: <code>Option Name|Cost|Per-order (yes or no)</code>. Example: <code>Priority Mail|6.95|yes</code>. If per-order is set to no, it will use the "Calculation Type" setting.
da: Valgfri ekstra forsendelsesindstillinger med ekstra omkostninger (én pr linje). Eksempel: <code>Indstillingsnavn|Pris|Pris er pr. ordre (yes eller no)</code>. Eksempel: <code>Prioriteret Post|6,95|yes</code>. Hvis pr. ordre er sat til no, vil "Beregningstype" indstillingen blive anvendt.

en: Optionally control which tax class shipping gets, or leave it so shipping tax is based on the cart items themselves.
da: Valgfrit kontroller hvilken momssats forsendelse får, eller efterlad den blank så forsendelsesmoms er baseret på indholdet af kurven selv.

en: Optionally enter a description for this coupon for your reference.
da: Valgfrit indtast en beskrivelse af denne kupon til dit eget brug.

en: Optionally enter the name of the page style you wish to use. These are defined within your PayPal account.
da: Eventuelt angiv navnet på den sidestil du ønsker at bruge. Disse er defineret i din PayPal konto.

en: Optionally enter your bank details below for customers to pay into.
da: Valgfrit indtast dine bankoplysninger nedenfor hvortil kunderne skal betale.

en: Options concerning stock and stock notices.
da: Indstillinger vedrørende lager og orienteringer om lager.

en: Options concerning tax, including international and local tax rates.
da: Indstillinger vedrørende moms, inklusive international og lokale momssatser.

en: Options for how things like price, images and weights appear in your product catalog.
da: Indstillinger for ting såsom pris, billeder og vægte som optræder i dit produktkatalog.

en: Order
da: Ordre

en: Order %s
da: Ordre %s

en: Order %s has been marked as refunded - PayPal reason code: %s
da: Ordre %s er blevet markeret som refunderet - PayPal årsagskode: %s

en: Order %s which was made %s has the status &ldquo;%s&rdquo;
da: Ordre %s som blev foretaget %s har status  &ldquo;%s&rdquo;

en: Order &ndash; %s
da: Bestil &ndash; %s

en: Order <mark class="order-number">%s</mark> made on <mark class="order-date">%s</mark>
da: Ordre <mark class="order-number">%s</mark> bestilt den <mark class="order-date">%s</mark>

en: Order Actions
da: Odrehandlinger

en: Order Again
da: Bestil igen

en: Order Data
da: Ordredata

en: Order Date:
da: Ordredato:

en: Order Details
da: Ordredetaljer

en: Order Discount
da: Ordrerabat

en: Order Discount:
da: Ordrerabat:

en: Order ID
da: Ordre ID

en: Order Items
da: Ordredele

en: Order Notes
da: Ordrebemærkninger

en: Order Received
da: Ordre modtaget

en: Order Statuses
da: Ordrestatuser

en: Order Total
da: Ordre total

en: Order Total:
da: Ordre total:

en: Order Totals
da: Ordresum

en: Order Updates
da: Ordreopdateringer

en: Order by
da: Sorter efter

en: Order by:
da: Sorter efter:

en: Order cancelled by customer.
da: Ordren blev annulleret af kunden.

en: Order complete emails are sent to the customer when the order is marked complete and usual indicates that the order has been shipped.
da: Ordre gennemført mails er blevet sendt ud til kunden når ordren er markeret som færdiggjort og sædvanligt angiver, at ordren er blevet afsendt.

en: Order date: %s
da: Ordredato: %s

en: Order draft updated.
da: Udkast til ordre opdateret.

en: Order item stock reduced successfully.
da: Ordreprodukters lagerstatus reduceret korrekt.

en: Order notes
da: Ordrebemærkninger

en: Order number
da: Ordrenummer

en: Order number: %s
da: Ordrenummer: %s

en: Order pages have had a cleanup, with a more easily scannable interface. We particularly like the new status icons!
da: Ordresiderne er blevet reorganiseret, med et nyt interface der er lettere at hurtigt gennemse. Vi kan især godt lide de nye status ikoner!

en: Order refunded/reversed
da: Ordre refunderet/taget tilbage

en: Order restored to revision from %s
da: Ordre genskabt til revision fra %s

en: Order saved.
da: Ordre gemt.

en: Order scheduled for: <strong>%1$s</strong>.
da: Ordre planlagt til: <strong>%1$s</strong>.

en: Order status changed by bulk edit:
da: Ordrestatus ændret af masserettelse:

en: Order status changed from %s to %s.
da: Ordrestatus ændret fra %s til %s.

en: Order status changed. | %s order statuses changed.
da[0]: Ordrestatus ændret.
da[1]: Status af %s ordrer ændret.

en: Order status:
da: Ordrestatus:

en: Order status: <mark class="order-status">%s</mark>
da: Ordrestatus: <mark class="order-status">%s</mark>

en: Order submitted.
da: Ordre indsendt.

en: Order total:
da: Ordretotal:

en: Order tracking
da: Ordre sporing

en: Order updated.
da: Ordre opdateret.

en: Order {order_number} details
da: Ordre {order_number} detaljer

en: Order:
da: Ordre:

en: Order: %s
da: Ordre: %s

en: Orders
da: Ordrer

en: Orders can also be added from this section if you want to set them up for a customer manually.
da: Ordre kan også blive tilføjet fra dette afsnit hvis du ønsker at sætte dem op manuelt for en kunde.

en: Other
da: Andet

en: Our Details
da: Vores oplysninger

en: Out Of Stock Threshold
da: Ikke flere varer grænse

en: Out Of Stock Visibility
da: Ikke flere varer synlighed

en: Out of stock
da: Ikke på lager

en: Output ShareDaddy button?
da: Vis ShareDaddy knap?

en: Overview
da: Overblik

en: PHP Post Max Size
da: PHP maks. POST størrelse

en: PHP SESSIONS have been a problem for many users in the past, so we've developed our own handler using cookies and options to make these more reliable.
da: PHP sessioner har været et problem for mange brugere førhen so vi udviklede vores egen metode der bruger cookies og indstillinger til at gøre disse mere pålidelige.

en: PHP Time Limit
da: PHP tidsgrænse

en: PHP Version
da: PHP version

en: Page
da: Side

en: Page Setup
da: Sideopsætning

en: Page Style
da: Sidestil

en: Page contents: [woocommerce_cart]
da: Sideindhold:

en: Page contents: [woocommerce_checkout]
da: Sideindhold:

en: Page contents: [woocommerce_pay] Parent: "Checkout"
da: Sideindhold:

en: Page does not contain the shortcode: %s
da: Side indeholder ikke shortcoden: %s

en: Page does not exist
da: Side findes ikke

en: Page not set
da: Side ikke angivet

en: Pages
da: Sider

en: Palestinian Territory
da: Det Palæstinensiske Selvstyreområde

en: Papua New Guinea
da: Papua Ny Guinea

en: Parent
da: Forælder

en: Parent Coupon
da: Forælder Kupon

en: Parent Orders
da: Forælder ordrer

en: Parent Product
da: Forælder Produkt

en: Parent Product Category
da: Forælder produkt kategori

en: Parent Product Category:
da: Forælder Produkt Kategori:

en: Parent Product Tag
da: Forælder produkt nøgleord

en: Parent Product Tag:
da: Forælder produkt nøgleord:

en: Parent Shipping Class
da: Forælder fragtkategori

en: Parent Shipping Class:
da: Forælder fragtkategori:

en: Parent Variation
da: Forælder Variant

en: Parent: "My Account"
da: Forælder: "Min konto"

en: Password
da: Adgangskode

en: Password Reset Instructions
da: Nulstil kodeord instruktioner

en: Password Reset for {blogname}
da: Nulstil kodeord for {blogname}

en: Password changed successfully.
da: Adgangskode ændret.

en: Password is required.
da: Adgangskode påkrævet.

en: Password reset is not allowed for this user
da: Denne bruger kan ikke nulstille sin adgangskode.

en: Passwords do not match.
da: Adgangskode matchede ikke.

en: Pay
da: Betal

en: Pay Page
da: Betalingsside

en: Pay for order
da: Betal for ordre

en: Pay securely with you credit card.
da: Betal sikkert med dit kreditkort.

en: Pay via PayPal
da: Betal via PayPal

en: Pay via PayPal; you can pay with your credit card if you don't have a PayPal account
da: Betal via PayPal; Du kan betale med dit kreditkort, hvis du ikke har en PayPal konto

en: Pay with cash upon delivery.
da: Betal pr. efterkrav

en: PayPal Email
da: PayPal e-mail

en: PayPal allows us to send 1 address. If you are using PayPal for shipping labels you may prefer to send the shipping address rather than billing.
da: PayPal tillader os at sende 1 adresse. Hvis du anvender PayPal til forsendelsesetiketter foretrækker du måske at sende forsendelsesadressen frem for faktureringsadressen.

en: PayPal does not support your store currency.
da: PayPal understøtter ikke din butiksvaluta.

en: PayPal sandbox can be used to test payments. Sign up for a developer account <a href="%s">here</a>.
da: PayPal sandbox kan anvendes til at teste betalinger. Opret en udviklerkonto <a href="%s">her</a>.

en: PayPal standard works by sending the user to PayPal to enter their payment information.
da: PayPal Standard virker ved at sende kunden til PayPal for at indtaste deres betalingsinformationer.

en: PayPal verifies addresses therefore this setting can cause errors (we recommend keeping it disabled).
da: PayPal verificere adresser, derfor kan denne indstilling forsage fejl (vi anbefaler, at den er deaktiveret).

en: Paying Customer?
da: Betalende kunde?

en: Payment %s via IPN.
da: Betaling %s via IPN.

en: Payment Gateways
da: Betalingsgateways

en: Payment Method:
da: Betalingsmetode:

en: Payment Methods
da: Betalingsindstillinger

en: Payment for order %s refunded/reversed
da: Betaling for ordre %s refunderet/taget tilbage

en: Payment method description that the customer will see on your website.
da: Betalingsmetodebeskrivelse som kunden vil se på din hjemmeside.

en: Payment method title that the customer will see on your website.
da: Betalingsmetode titel som kunden vil se på din hjemmeside.

en: Payment method:
da: Betalingsmetode:

en: Payment to be made upon delivery.
da: Betaling foregår ved levering.

en: Pending
da: Afventende

en: Per Class - charge shipping for each shipping class in an order
da: Pr. klasse - opkræv forsendelses for hver forsendelsesklasse i en ordre

en: Per Item - charge shipping for each item individually
da: Pr. produkt - opkræv forsendelse for hvert enkelt produkt individuelt

en: Per Order - charge shipping for the entire order as a whole
da: Pr. ordre - opkræv forsendelse for hele ordren som en helhed

en: Percent of orders containing coupons
da: Procent af ordrer der indeholder kuponer

en: Percentage of cart total
da: Procentdel af kurv total

en: Perfect
da: Perfekt

en: Philippine Pesos
da: Fillippinske pesos

en: Philippines
da: Filippinerne

en: Phone
da: Telefon

en: Pipe separate terms
da: Sammenkæd adskilte udtryk

en: Place order
da: Afgiv ordre

en: Plain text
da: Ren tekst

en: Plain text template
da: Klar tekst template

en: Please attempt your purchase again or go to your account page.
da: Forsøg venligst at gennemføre købet igen eller gå til din kontoside.

en: Please attempt your purchase again.
da: Forsøg venligst at gennemføre købet igen.

en: Please choose a product to add to your cart&hellip;
da: Vælg venligst et produkt at tilføje til din kurv&hellip;

en: Please choose product options&hellip;
da: Vælg venligst produktindstillinger&hellip;

en: Please choose the quantity of items you wish to add to your cart&hellip;
da: Vælg venligst det antal varer du ønsker at tilføje til din kurv&hellip;

en: Please enter a coupon code.
da: Indtast venligst en kuponkode.

en: Please enter a prefix for your invoice numbers. If you use your PayPal account for multiple stores ensure this prefix is unique as PayPal will not allow orders with the same invoice number.
da: Indtast venligst et præfiks for dine fakturanumre. Hvis du bruger din PayPal konto for flere butikker, må du sikre at dette præfiks er unikt eftersom PayPal ikke vil tillade to ordrer med samme fakturanummer.

en: Please enter a username.
da: Indtast venligst et brugernavn.

en: Please enter a valid order ID
da: Indtast venligst et gyldigt ordrenummer

en: Please enter a valid order email
da: Indtast venligst en gyldig ordre e-mail

en: Please enter a valid postcode/ZIP.
da: Angiv venligst et gyldigt postnummer.

en: Please enter an account password.
da: Indtast venligst en konto adgangskode.

en: Please enter an account username.
da: Indtast venligst et konto brugernavn.

en: Please enter your PayPal email address; this is needed in order to take payment.
da: Indtast venligst din PayPal e-mail adresse; dette er nødvendigt for at modtage betaling.

en: Please enter your password.
da: Indtast venligst din adgangskode.

en: Please enter your username and password to login.
da: Indtast venligst dit brugernavn og din adgangskode for at logge ind.

en: Please fill in your details above to see available payment methods.
da: Udfyld venligst oplysningerne ovenfor for at se mulige betalingsmetoder.

en: Please fill in your details to see available shipping methods.
da: Udfyld venligst dine oplysninger for at se mulige forsendelsesmetoder.

en: Please include this information when requesting support:
da: Inkluder venligst denne information når du beder om support:

en: Please rate the product.
da: Bedøm venligst produktet.

en: Please select a rating
da: Vælg venligst en bedømmelse

en: Please select some items.
da: Vælg venligst nogle ting.

en: Please send your cheque to Store Name, Store Street, Store Town, Store State / County, Store Postcode.
da: Send venligst din check til butiksnavn, butiksadresse, butiksby, butiksstat/land, butikspostnummer.

en: Please type your e-mail address.
da: Angiv venligst din e-mail adresse

en: Please, provide an attribute name, slug and type.
da: Angiv venligst et egenskabsnavn, en slug og type.

en: Poland
da: Polen

en: Polish Zloty
da: Polske zloty

en: Popularity (sales)
da: Popularitet (salg)

en: Postcode
da: Postnummer

en: Postcode / Zip
da: Postnummer

en: Postcode for this rule. Semi-colon (;) separate multiple values. Leave blank to apply to all areas. Wildcards (*) can be used. Ranges for numeric postcodes (e.g. 12345-12350) will be expanded into individual postcodes.
da: Postnummer for denne regel. Semikolon (;) adskiller flere værdier. Efterlad blank for at anvende på alle områder. Wildcards (*) kan bruges. Værdiområder for numeriske postnumre (f. eks. 12345-12350) vil blive udvidet til individuelle postnumre.

en: Posts tagged &ldquo;
da: Mærkede poster &ldquo;

en: Pounds Sterling
da: Engelske pund sterling

en: Powered by WooCommerce
da: Drevet af WooCommerce

en: Prevent customers from accessing WordPress admin
da: Forhindrer kunder i at tilgå WordPress admin

en: Preview
da: Gennemse

en: Preview &#8220;%s&#8221;
da: Gennemse &#8220;%s&#8221;

en: Price
da: Pris

en: Price labels and Sale Flashes
da: Prisetiketter og salgsglimt

en: Price:
da: Pris:

en: Prices
da: Priser

en: Prices Entered With Tax
da: Priser er indtastede med moms

en: Pricing Options
da: Prisindstillinger

en: Primary
da: Primær

en: Prince Edward Island
da: Prins Edward Øen

en: Priority
da: Prioritet

en: Private note
da: Privat bemærkning

en: Proceed to Checkout &rarr;
da: Gå til kassen &rarr;

en: Processing
da: Behandler

en: Processing order
da: Behandler ordre

en: Product | Products
da[0]: Produkt
da[1]: Produkter

en: Product #%s - %s
da: Produkt #%s - %s

en: Product % Discount
da: Produkt % rabat

en: Product Backorder
da: Produkt restordre

en: Product Categories
da: Produktkategorier

en: Product Category | Product Categories
da[0]: Produktkategori
da[1]: Produktkategorier

en: Product Data
da: Produktdata

en: Product Description
da: Produktbeskrivelse

en: Product Discount
da: Produktrabat

en: Product Fields
da: Produktfelter

en: Product Gallery
da: Produktgalleri

en: Product ID:
da: Produkt ID

en: Product IDs
da: Produkt ID'er

en: Product Listing Improvements Customers Will Love
da: Produktliste forbedringer kunderne vil elske

en: Product Ratings
da: Produktrang

en: Product SKU must be unique.
da: Varenummer skal være unikt.

en: Product SKU:
da: Produkt varenummer

en: Product Sales
da: Produktsalg

en: Product Short Description
da: Kort produktbeskrivelse

en: Product Tag | Product Tags
da[0]: Produktnøgleord
da[1]: Produktnøgleord

en: Product Tags
da: Produkt nøgleord

en: Product Thumbnails
da: Produktforvisningsbilleder

en: Product Transients Cleared
da: Produkt flygtige slettet

en: Product Type
da: Produkt type

en: Product Types
da: Produkttyper

en: Product URL
da: Produkt URL

en: Product attribute base
da: Produktegenskab udgangspunkt

en: Product by SKU/ID
da: Produkt efter varenummer/ID

en: Product categories
da: Produktkategorier

en: Product categories for your store can be managed here. To change the order of categories on the front-end you can drag and drop to sort them. To see more categories listed click the "screen options" link at the top of the page.
da: Produktkategorier for din butik kan styres her. For at ændre rækkefølgen af kategorier i forenden, kan du trække og slippe dem for at ordne dem. For at se flere kategorier vist, klik på "skærmindstillinger" linket i toppen af siden.

en: Product category base
da: Produktkategori udgangspunkt

en: Product creation failed, could not find original product:
da: Produkt kunne ikke oprettes, kunne ikke finde det originale produkt:

en: Product does not exist
da: Produkt findes ikke

en: Product draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview Product</a>
da: Udkast til produkt opdateret. <a target="_blank" href="%s">Gennemse produkt</a>

en: Product low in stock
da: Kun få produkter tilbage

en: Product must not be in this category for the coupon to remain valid or, for "Product Discounts", products in these categories will not be discounted.
da: Produktet må ikke være i denne kategori for at kuponen forbliver gyldig eller, for "Produktrabatter", produkter i disse kategorier vil ikke blive nedsat.

en: Product name
da: Produktnavn

en: Product no longer exists
da: Produkt findes ikke længere

en: Product no longer exists.
da: Produkt eksisterer ikke længere.

en: Product out of stock
da: produkt ikke på lager

en: Product permalink base
da: Produkt permalink udgangspunkt

en: Product price/cart button
da: Produktpris/kurv knap

en: Product published. <a href="%s">View Product</a>
da: Produkt udgivet. <a href="%s">Vis produkt</a>

[ctx: Product quantity input tooltip]
en: Qty
da: Stk.

en: Product restored to revision from %s
da: Produkt genskabt til revision fra %s

en: Product saved.
da: Produkt gemt.

en: Product scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview Product</a>
da: Produkt planlagt til: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Gennemse produkt</a>

en: Product submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview Product</a>
da: Produkt indsendt. <a target="_blank" href="%s">Gennemse produkt</a>

en: Product tag base
da: Produktmærke udgangspunkt

en: Product updated.
da: Produkt opdateret.

en: Product updated. <a href="%s">View Product</a>
da: Produkt opdateret. <a href="%s">Vis produkt</a>

en: Products
da: Produkter

en: Products by SKU/ID
da: Produkter efter varenummer/ID

en: Products by category slug
da: Produkt kategori slug

en: Products can have multiple downloadable files - purchasers will get access to all the files added.
da: Produkter kan have flere filer der kan downloades - købere vil få adgang til alle de tilføjede filer.

en: Products tagged &ldquo;
da: Mærkede produkter &ldquo;

en: Products which must not be in the cart to use this coupon or, for "Product Discounts", which products are not discounted.
da: Produkter som ikke må være i kurven for at bruge denne kupon eller, for "Produktrabatter", de produkter som ikke er nedsatte.

en: Products which need to be in the cart to use this coupon or, for "Product Discounts", which products are discounted.
da: Produkter som skal være i kurven for at bruge denne kupon eller, for "Produktrabatter", de produker som er nedsatte.

en: Project on Github
da: Projekt på GitHub

en: Project on WordPress.org
da: Projekt på WordPress.org

en: Province
da: Provins

en: Purchase Note
da: Købsbemærkning

en: Qty
da: Stk

en: Quantity
da: Antal

en: Quantity: %s
da: Antal: %s

en: Query Type:
da: Forespørgselstype

en: Quick&nbsp;Edit
da: Hurtig&nbsp;Ret

en: Radio buttons
da: Flervalgsknapper

en: Random Products
da: Tilfældige produkter

en: Rate %
da: Sats %

en: Rate&hellip;
da: Bedøm&hellip;

en: Rate&nbsp;%
da: Sats&nbsp;%

en: Rated %d out of 5
da: Vurderet %d ud af 5

en: Rated %s out of 5
da: Vurderet %s ud af 5

en: Rating
da: Bedømmelse

en: Ratings are required to leave a review
da: Rang kræves for at lave en anmeldelse

en: Re-enter new password
da: Indtast ny adgangskode igen

en: Re-enter password
da: Indtast adgangskode igen

en: Re-enter your password.
da: Indtast din adgangskode igen.

en: Read More
da: Læs videre

en: Recent Orders
da: Seneste ordrer

en: Recent Reviews
da: Seneste anmeldelser

en: Recent products
da: Nye produkter

en: Recently viewed
da: Seneste viste

en: Recipient(s)
da: Modtager(e)

en: Recount terms
da: Gentæl udtryk

en: Redirect only
da: Kun redirect

en: Redirect to the cart page after successful addition
da: Omdiriger til kurvens side efter tilføjelse

en: Reduce Line Stock
da: Fjern lagerlinje

en: Reduced Rate%sZero Rate
da: Reduceret sats%sNulsats

en: Register
da: Registrer

en: Register using the email address for the username
da: Registrer ved hjælp af e-mail adressen for brugernavnet

en: Registration
da: Registrering

en: Regular Price
da: Almindelig pris

en: Regular Price:
da: Almindelig pris:

en: Regular price
da: Almindelig pris

en: Related Products
da: Relaterede produkter

en: Remove
da: Fjern

en: Remove filter
da: Fjern filter

en: Remove image
da: Fjern billede

en: Remove selected row(s)
da: Fjern valgte række(r)

en: Remove this attribute?
da: Fjerne denne egenskab?

en: Remove this item
da: Fjern dette produkt

en: Remove this item meta?
da: Fjerne denne vares meta?

en: Remove zeros after the decimal point. e.g. <code>$10.00</code> becomes <code>$10</code>
da: Fjern nuller efter decimaltegnet. F. eks. <code>$10.00</code> bliver til <code>$10</code>.

en: Reports
da: Rapporter

en: Reports for sales based on date, top sellers and top earners.
da: Rapporter for salg baseret på dato, topsælgere og top indtjenere.

en: Resend order emails
da: Gensend ordre e-mail

en: Reset Password
da: Nulstil kodeord

en: Reset capabilities
da: Nulstil funktioner

en: Reset password
da: Nulstil kodeord

en: Restore
da: Genskab

en: Restore this item from the Trash
da: Genskab denne ting fra papirkurven

en: Retina Ready
da: Klar til retina

en: Return to homepage &rarr;
da: Tilbage til forsiden &rarr;

en: Returning customer?
da: Tilbagevendende kunde?

en: Reviews
da: Anmeldelser

en: Reviews (%d)
da: Anmeldelser (%d)

en: Revoke Access
da: Tilbagetræk adgang

en: Right
da: Højre

en: Right (with space)
da: Højre (med mellemrum)

en: Roles successfully reset
da: Roller nulstillet

en: Romania
da: Rumænien

en: Romanian Leu
da: Romænske leu

en: Round tax at subtotal level, instead of rounding per line
da: Afrund moms på subtotal niveau i stedet for ved hver linje

en: Rounding
da: Afrunding

en: Run the updater
da: Udfør opdatering

en: Russia
da: Rusland

en: S&atilde;o Tom&eacute; and Pr&iacute;ncipe
da: S&atilde;o Tom&eacute; og Pr&iacute;ncipe

en: SKU
da: Varenummer

en: SKU refers to a Stock-keeping unit, a unique identifier for each distinct product and service that can be purchased.
da: Varenummer henviser til en unik identifikation af hvert enkelt separate produkt og service der kan købes.

en: SKU:
da: Varenummer:

en: SOAP Client
da: SOAP klient

en: Saint Helena
da: Sankt Helena

en: Saint Kitts and Nevis
da: Sankt Kitts og Nevis

en: Saint Lucia
da: Sankt Lucia

en: Saint Martin (Dutch part)
da: Sankt Martin (hollandsk del)

en: Saint Martin (French part)
da: Sankt Martin (fransk del)

en: Saint Pierre and Miquelon
da: Sankt Pierre og Miquelon

en: Saint Vincent and the Grenadines
da: Sankt Vincent og Grenadinerne

en: Sale
da: Udsalg

en: Sale Price
da: Udsalgspris

en: Sale Price Dates
da: Udsalgspris datoer

en: Sale Price:
da: Udsalgspris:

en: Sale end date:
da: Slut på udsalg:

en: Sale price
da: Udsalgspris

en: Sale prices
da: Udsalgspriser

en: Sale start date:
da: Start på udsalg:

en: Sale!
da: Tilbud!

en: Sales
da: Salg

en: Sales Tax:
da: Moms:

en: Sales amount
da: Salgsbeløb

en: Sales by category
da: Salg pr. kategori

en: Sales by day
da: Salg pr. dag

en: Sales by month
da: Salg pr. måned

en: Sales for %s:
da: Salg for %s:

en: Sales in range
da: Salg i interval

en: Same as parent
da: Samme som forælder

en: Saudi Arabia
da: Saudi Arabien

en: Save
da: Gem

en: Save Address
da: Gem adresse

en: Save Order
da: Gem ordre

en: Save attributes
da: Gem egenskaber

en: Save changes
da: Gem ændringer

en: Save/update the order
da: Gem/opdatér ordren

en: Schedule
da: Tidsplan

en: Search
da: Søg

en: Search Coupons
da: Kuponsøgning

en: Search Orders
da: Ordresøgning

en: Search Product Categories
da: Søg produktkategorier

en: Search Product Tags
da: Søg produkt nøgleord

en: Search Products
da: Produktsøgning

en: Search Results: &ldquo;%s&rdquo;
da: Søgeresultater: &ldquo;%s&rdquo;

en: Search Shipping Classes
da: Søg forsendelsesklasse

en: Search Variations
da: Variantsøgning

en: Search for a product&hellip;
da: Søg efter et produkt&hellip;

en: Search for a product…
da: Søg efter et produkt...

en: Search for products
da: Søg efter produkter

en: Search for:
da: Søg efter:

en: Search results for &ldquo;
da: Søgeresultater for &ldquo;

en: Secondary
da: Sekundær

en: Security in mind
da: Med sikkerhed i tankerne

en: Select
da: Vælg

en: Select a category
da: Vælg en kategori

en: Select a class&hellip;
da: Vælg en klasse&hellip;

en: Select a country&hellip;
da: Vælg et land&hellip;

en: Select a page&hellip;
da: Vælg en side&hellip;

en: Select a state&hellip;
da: Vælg en stat&hellip;

en: Select all
da: Vælg alle

en: Select an option&hellip;
da: Vælg en indstilling&hellip;

en: Select box
da: Bokse til at vælge

en: Select none
da: Vælg ingen

en: Select options
da: Vælg indstillinger

en: Select terms
da: Vælg udtryk

en: Selected countries
da:  Valgte lande

en: Send shipping details to PayPal instead of billing.
da: Send forsendelsesoplysninger til PayPal i stedet for faktureringsoplysninger.

en: Serbia
da: Serbien

en: Session handling
da: Sessionshåndtering

en: Set this option to make this product part of a grouped product.
da: Aktiver denne indstilling for at gøre dette produkt del af et grupperet produkt.

en: Set up core WooCommerce pages here, for example the base page. The base page can also be used in your %sproduct permalinks%s.
da: Sæt op centrale WooCommerce sider her, f. eks. grundsiden. Grundsiden kan også bruges i dine %sprodukt permalinks%s.

en: Set variation image
da: Angiv variants billede

en: Settings
da: Indstillinger

en: Setup your ShareYourCart account
da: Opsæt din ShareYourCart konto

en: Seychelles
da: Seychellerne

en: Share your cart settings
da: Del din kurvs indhold

en: ShareDaddy is a sharing plugin bundled with JetPack.
da: ShareDaddy er et delingsplugin bundtet med JetPack.

en: ShareThis Code
da: ShareThis kode

en: ShareThis Publisher ID
da: ShareThis udgiver ID

en: ShareThis offers a sharing widget which will allow customers to share links to products with their friends.
da: ShareThis tilbyder en delings widget, som tillader kunder at dele produktlinks til deres venner.

en: Ship to billing address by default
da: Send til betalingsadresse som standard

en: Ship to billing address?
da: Send til faktureringsadresse?

en: Shipping
da: Fragt

en: Shipping Address
da: Leveringsadresse

en: Shipping Calculations
da: Forsendelsesberegninger

en: Shipping Class
da: Forsendelsesklasse

en: Shipping Classes
da: Forsendelsesklasser

en: Shipping Destination
da: Forsendelsesdestination

en: Shipping Details
da: Leveringsoplysninger

en: Shipping Method
da: Forsendelsesmåde

en: Shipping Method Display
da: Visning af forsendelsesmetode

en: Shipping Methods
da: Forsendelsesmåder

en: Shipping Options
da: Forsendelsesmuligheder

en: Shipping Tax Class:
da: Forsendelsesats klasse:

en: Shipping Tax:
da: Skat på porto

en: Shipping address
da: Leveringsadresse

en: Shipping class
da: Forsendelsesklasse

en: Shipping class:
da: Forsendelsesklasse:

en: Shipping classes are used by certain shipping methods to group similar products.
da: Forsendelsesklasser bruges af bestemte forsendelsesmåder til at gruppere lignende produkter.

en: Shipping classes can be used to group products of similar type. These groups can then be used by certain shipping methods to provide different rates to different products.
da: Forsendelsesklasser kan bruges til at gruppere produkter der ligner hinanden. Disse grupper kan så bruges af visse forsendelsesmåder til at give forskellige satser til forskellige produkter.

en: Shipping costs updated.
da: Forsendelsesomkostninger opdateret.

en: Shipping details
da: Forsendelsesoplysninger

en: Shipping only
da: Kun forsendelse

en: Shipping options
da: Forsendelsesmuligheder

en: Shipping tax class based on cart items
da: Forsendelsesmoms baseret på kurvens indhold

en: Shipping via
da: Forsendelse via

en: Shipping:
da: Fragt:

en: Shop
da: Butik

en: Shop Base
da: Butik hjemsted

en: Shop Base Page
da: Butiksside

en: Shop Content
da: Butiksindhold

en: Shop Manager
da: Butiksadministrator

en: Shop Messages
da: Butiksbeskeder

en: Shop Page Display
da: Butik sidevisning

en: Shop Pages
da: Butikssider

en: Shop base
da: Butikkens hjemsted

en: Shop base address
da: Butikkens grundadresse

en: Shop base with category
da: Butikshjemsted med kategori

en: Show
da: Vis

en: Show "verified owner" label for customer reviews
da: Vis "Bekræftet ejer" etiket for kundeanmeldelser

en: Show <strong>weight and dimension</strong> values on the <strong>Additional Information</strong> tab
da: Vis <strong>vægt og dimension</strong> værdier på <strong>Yderligere information</strong> fanen

en: Show all customers
da: Vis alle kunder

en: Show all product types
da: Vis alle produkttyper

en: Show all statuses
da: Vis alle statuser

en: Show all sub-types
da: Vis alle undertyper

en: Show as dropdown
da: Vis som dropdown

en: Show both
da: Vis begge

en: Show hidden product variations
da: Vis skjulte produktvarianter

en: Show hierarchy
da: Vis hierarki

en: Show post counts
da: Vis indlægsoptælling

en: Show products
da: Vis produkter

en: Show subcategories
da: Vis underkategorier

en: Show:
da: Vis:

en: Showing all %d results
da: Viser alle %d resultater

en: Showing the single result
da: Viser det eneste fundne resultat

en: Shows a custom attribute in a widget which lets you narrow down the list of products when viewing product categories.
da: Viser en brugerdefineret egenskab i en widget, som lader dig indsnævre listen af produkter, når du ser på produktkategorier.

en: Shows a price filter slider in a widget which lets you narrow down the list of shown products when viewing product categories.
da: Viser en prisfilter slider i en widget, som lader dig indsnævre listen af viste produkter, når du ser produktkategorier.

en: Shows active layered nav filters so users can see and deactivate them.
da: Viser aktive navfiltre lag så brugere kan se og deaktivere dem.

en: Signups per day
da: Indmeldelser pr. dag

en: Simple
da: Simpel

en: Simple product
da: Simpelt produkt

en: Since your browser does not support JavaScript, or it is disabled, please ensure you click the <em>Update Totals</em> button before placing your order. You may be charged more than the amount stated above if you fail to do so.
da: Da din browser ikke understøtter JavaScript, eller det er deaktiveret, skal du sikre dig, at du trykker på <em>Opdater totaler</em> knappen før afgivelsen af din ordre. Du risikerer at blive opkrævet mere end det anførte beløb, hvis du ikke trykker på knappen.

en: Singapore Dollar
da: Singaporianske dollars

en: Single Product Image
da: Enkelt produktbillede

en: Site URL
da: SideURL

en: Skip setup
da: Spring over opsætning

en: Slovakia
da: Slovakiet

en: Slovenia
da: Slovenien

en: Slug “%s” is already in use. Change it, please.
da: Slug "%s" er allerede i brug. Ret det venligst.

en: Slug “%s” is not allowed because it is a reserved term. Change it, please.
da: Slug "%s" er ikke tilladt fordi det er et reserveret udtryk. Ret det venligst.

en: Slug “%s” is too long (28 characters max). Shorten it, please.
da: Slug "%s" er for lang (28 tegn maksimum). Forkort det venligst.

en: Sold
da: Solgt

en: Sold Individually
da: Solgt enkeltvis

en: Solomon Islands
da: Salomonøerne

en: Someone requested that the password be reset for the following account:
da: En eller anden anmodede om at adgangskoden blev nulstillet for denne konto:

en: Sorry, "%s" is not in stock. Please edit your cart and try again. We apologise for any inconvenience caused.
da: Beklager, vi har ikke "%s" på lager. Rediger venligst din kurv og prøv igen. Vi undskylder for ulejligheden.

en: Sorry, &quot;%s&quot; cannot be purchased.
da: Beklager, &quot;%s&quot; kan ikke købes.

en: Sorry, coupon "%s" has already been applied and cannot be used in conjunction with other coupons.
da: Beklager, kupon "%s" er allerede blevet brugt og kan ikke bruges sammen med andre kuponer.

en: Sorry, it seems that there are no available payment methods for your location. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
da: Beklager, det ser ud til, at der ikke er en tilgængelig betalingsmetode for din adresse. Kontakt os venligst hvis du behøver assistance eller ønsker at lave en alternativ aftale.

en: Sorry, it seems that there are no available payment methods for your state. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
da: Beklager, det ser ud til, at der ikke er en tilgængelig betalingsmetode for din stat. Kontakt os venligst hvis du behøver assistance eller ønsker at lave en alternativ aftale.

en: Sorry, it seems that there are no available shipping methods for your location (%s).
da: Beklager, det ser ud til, at der ikke er nogen tilgængelige forsendelsesmetoder til din adresse (%s).

en: Sorry, it seems that there are no available shipping methods for your state. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
da: Beklager, det ser ud til, at der ikke er en mulig forsendelsesmetode til din stat. Kontakt os venligst hvis du behøver assistance eller ønsker at lave en alternativ aftale.

en: Sorry, it seems the coupon "%s" is invalid - it has now been removed from your order.
da: Beklager, det lader til at kuponen "%s" er ugyldig - den er nu blevet fjernet fra din ordre.

en: Sorry, it seems the coupon "%s" is not yours - it has now been removed from your order.
da: Beklager, det ser ud til, at kuponen "%s" ikke er din - den er nu blevet fjernet fra din ordre.

en: Sorry, no products matched your selection. Please choose a different combination.
da: Beklager, ingen produkter passede med dine kriterier. Vælg venligst en anden kombination.

en: Sorry, there has been an error.
da: Beklager, der er opstået en fejl.

en: Sorry, this coupon is not applicable to your cart contents.
da: Beklager, denne kupon er ikke gældende for indholdet i din kurv.

en: Sorry, this coupon is not valid for sale items.
da: Beklager, denne kupon er ikke gyldig for udsalgsvarer.

en: Sorry, this download has expired
da: Beklager, denne download er udløbet.

en: Sorry, we could not find that order id in our database.
da: Beklager, vi kunne ikke finde det ordrenummer i vores database.

en: Sorry, we do not have enough "%s" in stock to fulfil your order (%s in stock). Please edit your cart and try again. We apologise for any inconvenience caused.
da: Beklager, vi har ikke nok "%s" på lager til at opfylde din bestilling (%s på lager). Rediger venligst din kurv og prøv igen. Vi undskylder for ulejligheden.

en: Sorry, we do not have enough "%s" in stock to fulfil your order right now. Please try again in %d minutes or edit your cart and try again. We apologise for any inconvenience caused.
da: Beklager, vi har ikke nok "%s" på lager til at opfylde din bestilling lige nu. Prøv venligst igen om %d minutter eller rediger venligst din kurv og prøv igen. Vi undskylder for ulejligheden.

en: Sorry, we do not have enough "%s" in stock to fulfill your order (%s in stock). Please edit your cart and try again. We apologise for any inconvenience caused.
da: Beklager, vi har ikke nok "%s" på lager til at opfylde din bestilling (%s på lager). Rediger venligst din kurv og prøv igen. Vi undskylder for ulejligheden.

en: Sorry, you have reached your download limit for this file
da: Beklager, du har nået din downloadgrænse for denne fil

en: Sorry, your session has expired.
da: Beklager, din session er udløbet.

en: Sorry, your session has expired. <a href="%s">Return to homepage &rarr;</a>
da: Beklager, din session er udløbet. <a href="%s">Tilbage til forsiden &rarr;</a>

en: Sort Code
da: Registreringsnummer

en: Sort Products
da: Sortér produkter

en: Sort by average rating
da: Sorter efter gennemsnitlig bedømmelse

en: Sort by most recent
da: Sorter efter seneste

en: Sort by newness
da: Sorter efter nyeste

en: Sort by popularity
da: Sorter efter popularitet

en: Sort by price (asc)
da: Sorter efter pris (stigende)

en: Sort by price (desc)
da: Sorter efter pris (faldende)

en: Sort by price: high to low
da: Sorter efter pris: høj til lav

en: Sort by price: low to high
da: Sorter efter pris: lav til høj

en: South Africa
da: Sydafrika

en: South African rand
da: Sydafrikanske rand

en: South Australia
da: Sydaustralien

en: South Georgia/Sandwich Islands
da: Syd Georgien/Sandwichøerne

en: South Korea
da: Sydkorea

en: South Sudan
da: Sydsudan

en: Spain
da: Spanien

en: Specific Countries
da: Specificer lande

en: State
da: Stat

en: State / County
da: Stat / land

en: State / county
da: Stat/land

en: State Code
da: Statskode

en: State&nbsp;Code
da: Stat&nbsp;Kode

en: State/County
da: Region/Stat

en: State/County or state code
da: Stat/amt eller statskode

en: Stock
da: Lager

en: Stock Actions
da: Lagerhandlinger

en: Stock Display Format
da: Visning af lagerbeholdning

en: Stock Keeping Unit
da: Varenummer

en: Stock Qty
da: Lagerantal

en: Stock Qty:
da: Lagerantal:

en: Stock quantity. If this is a variable product this value will be used to control stock for all variations, unless you define stock at variation level.
da: Lagerstatus. Hvis dette er et variabelt produkt vil denne værdi blive brugt til at kontrollere lagerstatus for alle varianter, med mindre du definerer lager på variantniveau.

en: Stock reports for low stock and out of stock items.
da: Lagerrapporter for få varer og ingen varer på lager.

en: Stock status
da: Lagerstatus

en: Store Notice
da: Butikskommentar

en: Store Notice Text
da: Butikskommentar tekst

en: Styles
da: Stile

en: Styles and Scripts
da: Stile og scripts

en: Styling
da: Design

en: Subcategories
da: Underkategorier

en: Subject
da: Emne

en: Subject (downloadable)
da: Emne (kan downloades)

en: Submission method
da: Indsendelsesmetode

en: Submit Review
da: Tilføj anmeldelse

en: Subtext
da: Undertekst

en: Suriname
da: Surinam

en: Svalbard and Jan Mayen
da: Svalbard og Jan Mayen

en: Sweden
da: Sverige

en: Swedish Krona
da: Svenske kroner

en: Swiss Franc
da: Schweitiske franc

en: Switzerland
da: Schweiz

en: Syria
da: Syrien

en: System Status
da: System status

en: Tag: | Tags:
da[0]: Mærke:
da[1]: Mærker:

en: Tags
da: Mærker

en: Taiwan New Dollars
da: Taiwanske nye dollars

en: Tajikistan
da: Tadsjikistan

en: Tasman
da: Tasmanien

en: Tasmania
da: Tasmanien

en: Tax
da: Moms

en: Tax Class
da: Momssats

en: Tax Name
da: Momsnavn

en: Tax Options
da: Momsindstillinger

en: Tax Rate:
da: Momssats:

en: Tax Rates
da: Momssatser

en: Tax Rates for the "%s" Class
da: Momssatser for "%s" klassen

en: Tax Rows
da: Momsrækker

en: Tax Status
da: Momsstatus

en: Tax Totals
da: Momssum

en: Tax class
da: Moms klasse

en: Tax class for the line item
da: Momssats for varelinje

en: Tax class:
da: Momsklasse:

en: Tax rates need to be defined with columns in a specific order (10 columns). <a href="%s">Click here to download a sample</a>.
da: MOMS satser skal være defineret i kolonner med en speciel rækkefølge (10 kolonner). <a href="%s">Klik her for at hente et eksempel</a>.

en: Tax&nbsp;Name
da: Moms&nbsp;Navn

en: Taxable
da: Momspligtig

en: Taxes by month
da: Moms pr. måned

en: Tel:
da: Tlf:

en: Telephone
da: Telefon

en: Telephone:
da: Telefon:

en: Template Overrides
da: Skabelonoverskrivninger

en: Template file copied to theme.
da: Skabelon-fil kopieret til tema.

en: Template file deleted from theme.
da: Skabelon-fil slettet fra tema.

en: Templates
da: Skabeloner

en: Term ID
da: Udtryk ID

en: Term counts
da: Antal udtryk

en: Terms
da: Udtryk

en: Terms Page ID
da: Betingelser side ID

en: Terms successfully recounted
da: Udtryk gentalt

en: Text
da: Tekst

en: Thai Baht
da: Thailandske baht

en: Thank you for updating to the latest version!
da: Tak for at opdatere til den nyeste udgave!

en: Thank you for using WooCommerce :) Should you need help using or extending WooCommerce please <a href="%s">read the documentation</a>. For further assistance you can use the <a href="%s">community forum</a> or if you have access, <a href="%s">our support desk</a>.
da: Tak for at du bruger WooCommerce :) Får du brug for hjælp til at bruge eller udvide WooCommerce, så læs venligst <a href="%s">læs dokumentationen</a>. For at få yderligere hjælp kan du bruge <a href="%s">brugerforumet</a> eller hvis du har adgang, <a href="%s">vores helpdesk</a>.

en: Thank you for your order
da: Tak for din ordre

en: Thank you for your order, please click the button below to pay with PayPal.
da: Tak for din bestilling, klik venligst på knappen nedenfor for at betale med PayPal.

en: Thank you for your order. We are now redirecting you to PayPal to make payment.
da: Tak for din bestilling. Vi omdirigerer dig nu til PayPal for at gennemføre betalingen.

en: Thank you, we are now processing your order. Your order's details are below.
da: Tak, vi behandler nu din ordre. Dine ordreoplysninger vises nedenfor.

en: Thank you. Your order has been received.
da: Tak. Din ordre er modtaget.

en: Thanks
da: Tak

en: Thanks Page
da: Takkeside

en: Thanks for creating an account on %s. Your username is <strong>%s</strong>.
da: Tak fordi du oprettede en konto på %s. Dit brugernavn er <strong>%s</strong>.

en: Thanks for installing!
da: Tak fordi du installerede!

en: Thanks, all done!
da: Tak, færdig!

en: Thankyou
da: Tak

en: The <code>WC_Product</code> class is now abstract. Use <code>get_product()</code> to instantiate an instance of a product instead of calling this class directly.
da: <code>WC_Product</code> klassen er nu abstrakt. Brug <code>get_product()</code> for at oprette en instans af et produkt i stedet for at bruge denne klasse direkte.

en: The CSV is invalid.
da: CSV filen er ugyldig.

en: The Mijireh access key for your store.
da: Mijireh adgangsnøglen for din butik.

en: The background colour for WooCommerce email templates. Default <code>#f5f5f5</code>.
da: Baggrundsfarven for WooCommerce mail skabeloner. Standarden er <code>#f5f5f5</code>.

en: The base colour for WooCommerce email templates. Default <code>#557da1</code>.
da: Grundfarven for WooCommerce mail skabeloner. Standard er <code>#557da1</code>.

en: The cart has been filled with the items from your previous order.
da: Kurven er blevet fyldt med produkter fra dine tidligere ordre.

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
da: De ændringer du har lavet vil blive mistet hvis du går væk fra denne side.

en: The date this coupon will expire, <code>YYYY-MM-DD</code>.
da: Den dato hvor denne kupon udløber, <code>YYYY-MM-DD</code>.

en: The email address isn&#8217;t correct.
da: E-mail adressen er ikke korrekt.

en: The file does not exist, please try again.
da: Filen findes ikke, prøv venligst igen.

en: The following addresses will be used on the checkout page by default.
da: Følgende adresser vil blive anvendt ved kassen som standard.

en: The following options affect how prices are displayed on the frontend.
da: Følgende indstillinger påvirker hvordan priser bliver vist i forenden.

en: The following options affect the fields available on the edit product page.
da: Følgende indstillinger påvirker hvilke felter der er tilgængelige på ret produkt siden.

en: The following options affect the sender (email address and name) used in WooCommerce emails.
da: Følgende bestemmer afsenderen af mails sendt fra WooCommerce.

en: The following pages need selecting so that WooCommerce knows where they are. These pages should have been created upon installation of the plugin, if not you will need to create them.
da: De følgende sider skal vælges så WooCommerce ved hvor de er. Disse sider skulle være blevet oprettet under installationen af plugin'en, hvis ikke skal du oprette dem her.

en: The integration section contains options for third party services which integrate with WooCommerce.
da: Integrationsafsnittet indeholder indstillinger for trejdeparts services som integrerer med WooCommerce.

en: The main body background colour. Default <code>#fdfdfd</code>.
da: Den primære baggrundsfarve for indhold. Standard er <code>#fdfdfd</code>.

en: The main body text colour. Default <code>#505050</code>.
da: Hove

en: The minimum spend for this coupon is %s.
da: Minimumsbeløbet for denne kupon er %s.

en: The order totals have been updated. Please confirm your order by pressing the Place Order button at the bottom of the page.
da: Ordretotalerne er blevet opdateret. Bekræft venligst ordren ved at klikke på knappen 'Placer ordre' i bunden af siden.

en: The orders section can be accessed from the left-hand navigation menu. Here you can view and manage customer orders.
da: Ordreafsnittet kan tilgås fra venstrehånds navigationsmenuen. Her kan du se og styre kundeordre.

en: The product classes have been rewritten and are now factory based. Much more extendable, and easier to query products using the new <code>get_product()</code> function.
da: Produktklasserne er blevet omskrevet og er nu baseret på faktory modellen. Meget mere udvidbare og nemmere at forespørge produkter ved hjælp af den nye <code>get_product()</code> funktion.

en: The reports section can be accessed from the left-hand navigation menu. Here you can generate reports for sales and customers.
da: Rapportafsnittet kan tilgås fra venstrehånds navigationsmenuen. Her kan du lave rapporter over salg og kunder.

en: The shipping title the customer sees
da: Den forsendelsestitel kunden ser

en: The tax input pages have been streamlined to make inputting taxes simpler - adding multiple taxes for a single jurisdiction is now much easier using the priority system. There is also CSV import/export support.
da: Moms panelerne er blevet rettet til at gøre indtastning af momssatser enklere - at tilføje forskellige momssatser for et enkelt område er nu meget nemmere pga. prioriteringssystemet.  Der er også en CSV import funktion.

en: The text to appear in the footer of WooCommerce emails.
da: Denne tekst vises i bunden af WooCommerce mails.

en: Theme Integration Guide
da: Tema integreringsvejledling

en: There are no notes for this order yet.
da: Der er endnu ingen bemærkninger for denne ordre.

en: There are no product orders yet.
da: Der er ingen ordrer endnu.

en: There are no product reviews yet.
da: Der er ingen produktanmeldelser endnu.

en: There are no reviews yet, would you like to <a href="#review_form" class="inline show_review_form">submit yours</a>?
da: Der er ingen anmeldelser endnu, kunne du tænke dig at <a href="#review_form" class="inline show_review_form">indsende din</a>?

en: There are some issues with the items in your cart (shown above). Please go back to the cart page and resolve these issues before checking out.
da: Der er nogle problemer med produkterne i din kurv (vist ovenfor). Gå venligst tilbage til kurvsiden for at løse disse problemer før du går til kassen.

en: There is no user registered with that email address.
da: Der findes ingen bruger registreret med den e-mail adresse.

en: There was an error calling %s
da: Der var en fejl under kaldet af %s

en: There was an error calling %s::%s
da: Der var en fejl under kaldet af %s::%s

en: These are countries that you are willing to ship to.
da: Dette er lande som du er villig til at sende til.

en: These rows contain taxes for this order. This allows you to display multiple or compound taxes rather than a single total.
da: Disse rækker indeholder moms for denne ordre. Dette tillader dig at vise flere eller komplekse momssatser i stedet for en enkelt sum.

en: These settings affect the actual dimensions of images in your catalog - the display on the front-end will still be affected by CSS styles. After changing these settings you may need to <a href="%s">regenerate your thumbnails</a>.
da: Disse indstillinger påvirker dimensionerne af billeder i dit katalog - visningen i forenden vil stadigvæk blive påvirket af CSS stile. Efter du har ændret disse indstillinger kan du måske behøve at <a href="%s">gendanne dine forvisningsbilleder</a>.

en: These settings control the permalinks used for products. These settings only apply when <strong>not using "default" permalinks above</strong>.
da: Denne indstilling kontrollerer de permanente links brugt for produkter. Disse indstillinger er kun gældende når der <strong>ikke bruges "standard" permalinks ovenfor</strong>.

en: This controls how multiple shipping methods are displayed on the frontend.
da: Dette kontroller hvordan flere forsendelsesmetoder vises i forenden.

en: This controls how stock is displayed on the frontend.
da: Dette kontrollerer hvordan lagerbeholdning bliver vist i forenden.

en: This controls the default sort order of the catalog.
da: Dette kontrollerer den standard måde at sortere kataloget på.

en: This controls the description which the user sees during checkout.
da: Dette kontrollerer beskrivelsen som kunden ser under kassen.

en: This controls the email subject line. Leave blank to use the default subject: <code>%s</code>.
da: Dette felt styrer mail emnefeltet. Efterlad blank for at bruge standard emnefeltet: <code>%s</code>.

en: This controls the main heading contained within the email notification. Leave blank to use the default heading: <code>%s</code>.
da: Dette felt styrer hovedoverskriften i mailen. Efterlad blank for at bruge standard overskriften: <code>%s</code>.

en: This controls the position of the currency symbol.
da: Dette kontrollerer positionen af valutasymbolet.

en: This controls the title which the user sees during checkout.
da: Dette kontrolerer titlen, som kunden ser ved kassen.

en: This controls what currency prices are listed at in the catalog and which currency gateways will take payments in.
da: Dette kontrollerer hvilke valutaer priser bliver vist med i kataloget og hvilken valuta gateways vil modtage betaling i.

en: This controls what is shown on category archives.
da: Dette kontrollerer hvad der bliver vist på kategoriarkiver.

en: This controls what is shown on the product archive.
da: Dette kontrollerer hvad der bliver vist i produktarkivet.

en: This controls what unit you will define lengths in.
da: Dette kontroller hvilken enhed du definerer længder med.

en: This controls what unit you will define weights in.
da: Dette kontroller hvilken enhed du bruger til at definere vægt med.

en: This coupon has expired.
da: Denne kupon er udløbet

en: This email is already registered, please choose another one.
da: Denne e-mail er allerede registreret. Vælg venligst en anden.

en: This field allows you to set the minimum subtotal needed to use the coupon.
da: Dette felt tillader dig at angive den minimum subtotal som påkræves for at bruge kuponen.

en: This is a demo store for testing purposes &mdash; no orders shall be fulfilled.
da: Dette er en demobutik til testformål &mdash; ingen ordrer vil blive opfyldt.

en: This is an order notification sent to the customer after payment containing order details.
da: Dette er en ordre mail indeholdende ordre detaljer som sendes til

en: This is not your download link.
da: Dette er ikke dit downloadlink.

en: This is the base location for your business. Tax rates will be based on this country.
da: Dette er grundlokationen for din virksomhed. Momssatser vil blive beregnet baseret på dette land.

en: This is the size used by the main image on the product page.
da: Dette er størrelsen der bruges til det store billede på produktsiden.

en: This is the sum of the 'Cart Tax' and 'Shipping Tax' fields within your orders.
da: Dette er summen af 'Moms af kurv' og 'Forsendelsesmoms' felterne i dine ordre.

en: This is the sum of the 'Cart Tax' field within your orders.
da: Dette er summen af 'moms af kurv' feltet i dine ordrer.

en: This is the sum of the 'Order Total' field within your orders.
da: Dette er summen af 'Ordresum' feltet i dine ordre.

en: This is the sum of the 'Shipping Tax' field within your orders.
da: Dette er summen af 'Forsendelsesmoms' feltet i dine ordrer.

en: This is the sum of the 'Shipping Total' field within your orders.
da: Dette er summen af 'Forsendelsessum' feltet i dine ordre.

en: This is where important store page are defined. You can also set up other pages (such as a Terms page) here.
da: Dette er hvor vigtige butikssider er definerede. Du kan også opsætte andre sider (såsom en Betingelser sider) her.

en: This is where payment gateway options are defined, and individual payment gateways are set up.
da: Dette er hvor betalingsgatewaysindstillinger angives og hvor de enkelte betalingsgateways sættes op.

en: This is where shipping options are defined, and shipping methods are set up.
da: Dette er hvor forsendelseindstillinger angives og forsendelsesmåder sættes op.

en: This is where store orders are stored.
da: Her gemmes butiksordrer

en: This is where you can add new coupons that customers can use in your store.
da: Her kan du tilføje nye kuponer, som kunder kan bruge i din butik.

en: This is where you can add new products to your store.
da: Her kan du tilføje nye produkter til din butik.

en: This month's sales
da: Denne måneds salg

en: This option determines the customers default address (before they input their own).
da: Denne indstilling bestemmer kundens standard adresse (før de indtaster deres egen).

en: This option determines which address is used to calculate tax.
da: Denne indstilling bestemmer hvilken adresse der bruges til at beregne moms.

en: This option is important as it will affect how you input prices. Changing it will not update existing products.
da: Denne indstilling er vigtig eftersom den påvirker hvordan du indtaster priser. Ændrer du den, bliver eksisterende produkter ikke opdateret.

en: This section lets you customise the WooCommerce emails. <a href="%s" target="_blank">Click here to preview your email template</a>. For more advanced control copy <code>woocommerce/templates/emails/</code> to <code>yourtheme/woocommerce/emails/</code>.
da: Denne sektion lader dig tilpasse WooCommerce e-mail. <a href="%s" target="_blank">Klik her for at se din mail skabelon</a>. For mere avanceret kontrol, kopier <code>woocommerce/templates/emails/</code> til <code>yourtheme/woocommerce/emails/</code>.

en: This sets the base page of your shop - this is where your product archive will be.
da: Dette sætter den grundlæggende side i din butik - dette er hvor dit produktarktiv vil være.

en: This sets the decimal separator of displayed prices.
da: Dette angiver decimaladskiller i viste priser.

en: This sets the number of decimal points shown in displayed prices.
da: Dette sætter antal decimaler vist i priser.

en: This sets the thousand separator of displayed prices.
da: Dette angiver tusindadskiller i viste priser.

en: This setting does not apply to guest purchases.
da: Denne indstilling gælder ikke gæstekøb.

en: This size is usually used for the gallery of images on the product page.
da: Denne størrelse bruges normalt til galleriet af billeder på produktsiden.

en: This size is usually used in product listings
da: Størrelsen bruges normalt i produktoversigter

en: This template has been overridden by your theme and can be found in: <code>%s</code>.
da: Denne skabelon er blevet overskrevet af dit tema og kan blive fundet i: <code>%s</code>.

en: This text will be shown on the button linking to the external product.
da: Denne tekst vil blive vist på knappen der peger på det eksterne produkt.

en: This title to show on the shop base page. Leave blank to use the page title.
da: Titlen som vises på butiksgrundsiden. Efterlad blank for at bruge side titlen.

en: This tool will clear ALL expired transients from Wordpress.
da: Dette værktøj vil slette ALLE udløbne flygtige fra WordPress.

en: This tool will clear the product/shop transients cache.
da: Dette værktøj vil slette den produkt/butik flytigte cache.

en: This tool will recount product terms - useful when changing your settings in a way which hides products from the catalog.
da: Dette værktøj vil gentælle produktudtryk - brugbart når du ændrer dine indstillinger på en måde der skjuler produkter fra kataloget.

en: This tool will reset the admin, customer and shop_manager roles to default. Use this if your users cannot access all of the WooCommerce admin pages.
da: Dette værktøj vil nulstille admin, kunde og butiksbestyrer rollerne til deres standardværdier. Brug dette hvis dine kunder ikke kan tilgå alle WooCommerce admin siderne.

en: This username is already registered, please choose another one.
da: Dette brugernavn er allerede i brug. Vælg venligst et andet.

en: This username is invalid because it uses illegal characters. Please enter a valid username.
da: Brugernavnet er ugyldigt grundet brug af ugyldige karakterer. Angiv venligst et gyldigt brugernavn.

en: This will enable a script allowing the country fields to be searchable.
da: Dette vil aktivere et script som gør landefelterne søgbare.

en: Thousand Separator
da: Tusindadskiller

en: Thumbnail
da: Forvisning

en: Title
da: Titel

en: Title:
da: Titel:

en: To edit colours <code>woocommerce/assets/css/woocommerce-base.less</code> and <code>woocommerce.css</code> need to be writable. See <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">the Codex</a> for more information.
da: For at redigere farver skal <code>woocommerce/assets/css/woocommerce-base.less</code> og <code>woocommerce.css</code> være skrivbare. Se <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">Kodekset</a> for mere information.

en: To override and edit this email template copy <code>%s</code> to your theme folder: <code>%s</code>.
da: For at overskrive og redigere denne e-mail skabelon, kopier <code>%s</code> til din tema-mappe: <code>%s</code>.

en: To reset your password, visit the following address:
da: For at nulstille din adgangskode skal du besøge følgende side:

en: To track your order please enter your Order ID in the box below and press return. This was given to you on your receipt and in the confirmation email you should have received.
da: For at følge din ordre skal du angive dit ordre ID samt din e-mail i boksene nedenfor og trykke på "Enter". Dette blev givet til dig på din kvittering og i bekræftelses e-mailen du burde have modtaget.

en: To:
da: Til:

en: Toggle &quot;Downloadable&quot;
da: Vend &quot;Kan downloades&quot;

en: Toggle &quot;Enabled&quot;
da: Vend &quot;Aktiv&quot;

en: Toggle &quot;Virtual&quot;
da: Vend &quot;Virtuel&quot;

en: Toggle featured
da: Vend angivne

en: Toggle tax rows
da: Vælg momsrækker

en: Tools
da: Værktøjer

en: Top Rated Products
da: Bedst bedømte produkter

en: Top category
da: Bedste kategori

en: Top coupon
da: Bedste kupon

en: Top earners
da: Top indtjenere

en: Top sellers
da: Topsælgere

en: Total Product Taxes
da: Samlet produkt moms

en: Total Sales
da: Samlet salg

en: Total Shipping
da: Samlet forsendelse

en: Total Shipping Taxes
da: Samlet forsendelsesmoms

en: Total Taxes
da: Samlet moms

en: Total coupon discount
da: Total rabat fra kuponer

en: Total customer orders
da: Samlede kundeordrer

en: Total customer sales
da: Samlede kundekøb

en: Total customers
da: Samlede kunder

en: Total guest orders
da: Samlede gæsteordrer

en: Total guest sales
da: Samlede gæstekøb

en: Total orders
da: Totale ordre

en: Total orders containing coupons
da: Totale ordrer indeholdende kuponer

en: Total orders for year
da: Totale ordrer for år

en: Total orders in range
da: Totale ordre i interval

en: Total product taxes for year
da: Samlet moms af produkter for år

en: Total sales
da: Totale salg

en: Total sales for year
da: Totale salg for år

en: Total sales in range
da: Totale salg i interval

en: Total sales minus shipping and tax.
da: Samlet salg minus forsendelse og moms.

en: Total shipping costs
da: Totale forsendelsesomkostninger

en: Total shipping tax for year
da: Samlet forsendelsesmoms for år

en: Total tax for line items + fees.
da: Samlet moms for linjevarer + gebyrer.

en: Total taxes for year
da: Samlet moms for år

en: Totals
da: Totaler

en: Town / City
da: By / bydel

en: Town / District
da: By/område

en: Track
da: Spor

en: Tracking code
da: Sporingskode

en: Trailing Zeros
da: Efterfølgende nuller

en: Trash
da: Papirkurv

en: Trinidad and Tobago
da: Trinidad og Tobago

en: Tunisia
da: Tunesien

en: Turkey
da: Tyrkiet

en: Turkish Lira
da: Turkiske lira

en: Turks and Caicos Islands
da: Turks- og Caicosøerne

en: US Dollars
da: US dollars

en: US Minor Outlying Islands
da: Amerikanske Mindre Oversøiske Øer

en: Un-force HTTPS when leaving the checkout
da: Fjern tvunget HTTPS når kunden forlader kassen

en: Uncategorized
da: Ikke kategoriseret

en: Under the Hood
da: Indeni WooCommerce

en: Unfortunately your order cannot be processed as the originating bank/merchant has declined your transaction.
da: Beklageligvis kan din ordre ikke behandles, da den afgivende bank/forretning har afslået din transaktion.

en: Unique slug/reference for the attribute; must be shorter than 28 characters.
da: Unikt slug/reference for egenskaben; skal være kortere end 28 tegn.

en: United Arab Emirates
da: De Forenede Arabiske Emirater

en: United Kingdom
da: Storbritannien

en: United States
da: Amerikas Forenede Stater

en: Unlimited
da: Ubegrænset

en: Unpaid order cancelled - time limit reached.
da: Ubetalt order annulleret - tidsgrænse overskredet.

en: Unpublished
da: Ikke udgivet

en: Up-sells are products which you recommend instead of the currently viewed product, for example, products that are more profitable or better quality or more expensive.
da: Up-Sells er produkter som du anbefaler i stedet for det viste produkt, f. eks. produkter der giver større indtjening eller som er bedre kvalitet eller er dyrere.

en: Update
da: Opdater

en: Update Cart
da: Opdater indkøbskurv

en: Update Product Category
da: Opdater produktkategori

en: Update Product Tag
da: Opdater produkt nøgleord

en: Update Shipping Class
da: Opdater forsendelsesklasse

en: Update Totals
da: Opdateringstotaler

en: Update country
da: Opdatér land

en: Update totals
da: Opdateringstotaler

en: Upload
da: Overfør

en: Upload file and import
da: Overfør fil og importér

en: Upload/Add image
da: Upload/tilføj billede

en: Uploaded to this product
da: Overfør til dette produkt

en: Usage / Limit
da: Forbrug / begrænsning

en: Usage limit
da: Forbrugsgrænse

en: Use form submission method.
da: Brug formularafsendelses metode.

en: Use image
da: Brug billede

en: Use informal localisation for %s
da: Brug uformel lokalisering for %s

en: Used 1 time | Used %d times
da[0]: Brugt 1 gang
da[1]: Brugt %d gange

en: Used for certain text and asides - breadcrumbs, small text etc.
da: Bruges til visse tekster og sideting - brødkrummer, lille tekst, etc.

en: Used for variations
da: Brugt til varianter

en: Username
da: Brugernavn

en: Username is required.
da: Brugernavn påkrævet.

en: Username or email
da: Brugernavn eller e-mail

en: Username: %s
da: Brugernavn: %s

en: Users will need to spend this amount to get free shipping (if enabled above).
da: Kunder skal bruge dette beløb for at opnå fri fragt (hvis aktiveret ovenfor).

en: Uzbekistan
da: Usbekistan

en: VAT
da: Moms

en: Validation error: PayPal amounts do not match (gross %s).
da: Integritetsfejl: PayPal beløb passer ikke sammen (brutto %s).

en: Value
da: Værdi

en: Value(s)
da: Værdi(er)

en: Variable
da: Variabel

en: Variable product
da: Variabelt produkt

en: Variation
da: Variant

en: Variation #%s of %s
da: Variant #%s af %s

en: Variation ID:
da: Variant ID

en: Variation price (required)
da: Pris på variant (påkrævet).

en: Variations
da: Varianter

en: Variations for variable products are defined here.
da: Variationer af variable produkter defineres her.

en: Vatican
da: Vatikanet

en: Very Poor
da: Meget dårlig

en: Via
da: via

en: View
da: Vis

en: View %s
da: Vis %s

en: View &#8220;%s&#8221;
da: Vis &#8220;%s&#8221;

en: View Cart &rarr;
da: Vis kurv &rarr;

en: View Coupon
da: Vis kupon

en: View Coupons
da: Vis kuponer

en: View Order
da: Vis ordre

en: View Order Page
da: Vis ordre side

en: View Product
da: Vis produkt

en: View Tax Rates
da: Se MOMS satser

en: View Variation
da: Vis variant

en: View options
da: Se indstillinger

en: View template
da: Vis template

en: Virtual
da: Virtuel

en: Virtual products are intangible and aren't shipped.
da: Virtuelle produkter er ikke håndterbare og bliver ikke forsendt.

en: Visibility
da: Synlighed

en: Visible on the product page
da: Synlig på produktsiden

en: WC Database Version
da: WC database version

en: WC Logging
da: WC log

en: WC Pages
da: WC sider

en: WC Taxonomies
da: WC taksenomier

en: WC Transients
da: WC flygtige

en: WC Version
da: WC version

en: WP Debug Mode
da: WP udviklingstilstand

en: WP Max Upload Size
da: WP maks. upload størrelse

en: WP Memory Limit
da: WP hukommelsesgrænse

en: WP Version
da: WP version

en: Wallis and Futuna
da: Wallis og Futuna

en: We have added an option to hold stock for unpaid orders (defaults to 60mins). When this time limit is reached, and the order is not paid for, stock is released and the order is cancelled.
da: Vi har tilføjet en indstilling til at tilbageholde varer for ubetalte regninger (standardværdien er 60 minutter).  Når denne tidsgrænse nås og ordren ikke er betalt, så bliver varen frigivet og ordren annulleret.

en: We have added star ratings to the catalog which are pulled from reviews.
da: Vi har tilføjet stjernemarkeringer til kataloget, disse trækkes fra anmeldelser.

en: We have changed how order items get stored making them easier (and faster) to access for reporting. Order items are no longer serialised within an order - they are stored within their own table.
da: Vi har ændret hvordan ordredele bliver gemt, hvilket gør dem nemmere (og hurtgiere) at tilgå når der skal rapporteres. Ordreele bliver ikke længere serialiseret i en ordre - de bliver gemt i deres egen tabel.

en: We have revised the product data panel making it cleaner, more streamlined, and more logical. Adding products is a breeze!
da: Vi har revideret produkt data panelet så det er blevet enklere, merstrøm linet og mere logisk.  At tilføje produkter er en leg!

en: We have setup autoloading for classes - this has dramatically reduced memory usage in 2.0.
da: Vi har sat autoloading op for klasser - dette har dramatisk reduceret hukommelsesforbrug i 2.0.

en: Web Server Info
da: Webserver info

en: Weight
da: Vægt

en: Weight Unit
da: Enhed for vægt

en: Weight in decimal form
da: Vægt som decimaltal

en: Welcome %s
da: Velkommen %s

en: Welcome to WooCommerce
da: Velkommen til WooCommerce

en: Welcome to WooCommerce %s
da: Velkommen til WooCommerce %s

en: Welcome to {blogname}
da: Velkommen til {blogname}

en: Western Australia
da: Vestaustralien

en: Western Sahara
da: Vestsahara

en: What fee do you want to charge for local delivery, disregarded if you choose free. Leave blank to disable.
da: Hvilket gebyr vil du opkræve for lokal levering? Tilsidesæt hvis du vælger, at det skal være gratis. Efterlad blank for at deaktivere.

en: What zip/post codes would you like to offer delivery to? Separate codes with a comma. Accepts wildcards, e.g. P* will match a postcode of PE30.
da: Hvilke postnumre vil du tilbyde levering til? Separer koder med et kommategn.  Accepterer wildcards, f. eks. P* matcher postnummeret PE30.

en: What's New
da: Hvad er nyt?

en: When this shipping method is chosen, apply the base tax rate rather than for the customer's given address.
da: Når denne forsendelsesmetode er valgt, anvendes den grundlæggende momsats i stedet for den af kundens adresse bestemte moms sats.

en: Width
da: Bredde

en: WooCommerce Best Sellers
da: WooCommerce Mest Populære

en: WooCommerce Cart
da: WooCommerce kurv

en: WooCommerce Docs
da: WooCommerce dokumenter

en: WooCommerce Featured Products
da: WooCommerce Udvalgte Produkter

en: WooCommerce Layered Nav
da: WooCommerce Navigationsfiltre Lag

en: WooCommerce Layered Nav Filters
da: WooCommerce Lagdelte Navigationsfiltre

en: WooCommerce Login
da: WooCommerce log ind

en: WooCommerce On-sale
da: WooCommerce på tilbud

en: WooCommerce Price Filter
da: WooCommerce prissortering

en: WooCommerce Product Categories
da: WooCommerce produktkategorier

en: WooCommerce Product Search
da: WooCommerce produktsøgning

en: WooCommerce Product Tags
da: WooCommerce Produkt Nøgleord

en: WooCommerce Random Products
da: WooCommerce tilfældige produkter

en: WooCommerce Recent Orders
da: WooCommerce nye ordrer

en: WooCommerce Recent Products
da: WooCommerce seneste produkter

en: WooCommerce Recent Reviews
da: WooCommerce seneste anmeldelser

en: WooCommerce Recently Viewed Products
da: WooCommerce seneste viste produkter

en: WooCommerce Right Now
da: WooCommerce lige nu

en: WooCommerce Settings
da: WooCommerce indstillinger

en: WooCommerce Status
da: WooCommerce status

en: WooCommerce Tax Rates (CSV)
da: WooCommerce moms satser (CSV)

en: WooCommerce Top Rated Products
da: WooCommerce bedst bedømte produkter

en: WooCommerce is developed and maintained by a worldwide team of passionate individuals and backed by an awesome developer community. Want to see your name? <a href="https://github.com/woothemes/woocommerce/blob/master/CONTRIBUTING.md">Contribute to WooCommerce</a>.
da: WooCommerce bliver udviklet og vedligeholdt af et verdensomspændende team af engagerede individer og bliver støttet af en fantastisk brugerskare. Vil du gerne se dit eget navn? <a href="https://github.com/woothemes/woocommerce/blob/master/CONTRIBUTING.md">Bidrag til WooCommerce</a>.

en: Worst category
da: Værste kategori

en: Worst coupon
da: Værste kupon

en: Year:
da: År:

en: Yes
da: Ja

en: Yes, I will enter prices inclusive of tax
da: Ja, jeg vil indtaste priser inklusive moms

en: You already have this item in your cart.
da: Du har allerede dette produkt i din kurv.

en: You are using <strong>WooCommerce %s</strong>.
da: Du bruger <strong>WooCommerce %s</strong>.

en: You can access your account area here: %s.
da: Du kan logge ind på dit kontoområde her: %s.

en: You can only have 1 %s in your cart.
da: Du kan kun have 1 %s i din kurv..

en: You can tweak the ShareThis code by editing this option.
da: Du kan finjustere ShareThis koden ved at redigere denne indstilling.

en: You cannot add &quot;%s&quot; to the cart because the product is out of stock.
da: Du kan ikke tilføje &quot;%s&quot; til kurven, da produktet ikke er på lager.

en: You cannot add that amount of &quot;%s&quot; to the cart because there is not enough stock (%s remaining).
da: Du kan ikke tilføje den mængde af &quot;%s&quot; til kurven, da der ikke er nok på lager (der er %s tilbage).

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
da: Du har ikke de nødvendige rettigheder til at se denne side.

en: You have not set up this type of address yet.
da: Du har ikke sat denne type adresse op endnu.

en: You have received an order from %s. Their order is as follows:
da: Du har modtaget en ordre fra %s.  Ordren er som følger:

en: You have taken too long. Please go back and refresh the page.
da: Du har brugt for lang tid. Gå venligst tilbage og opdater siden.

en: You have taken too long. Please go back and retry.
da: Du har brugt for lang tid. Gå venligst tilbage og prøv igen.

en: You may also like&hellip;
da: Du er måske også interesseret i&hellip;

en: You may be interested in&hellip;
da: Du kan også være interesseret i&hellip;

en: You must accept our Terms &amp; Conditions.
da: Du skal acceptere vores betingelser &amp; vilkår.

en: You must be logged in to checkout.
da: Du skal være logget ind for at gå til kassen.

en: You must be logged in to download files.
da: Du skal være logget ind for at downloade filer.

en: You will be happy to learn that WooCommerce has been audited and certified by the Sucuri Security team. Whilst there is not much to be seen visually to understand the amount of work that went into this audit, rest assured that your website is powered by one of the most powerful and stable eCommerce plugins available.
da: Du vil være glad for at lære at WooCommerce er blevet inspiceret og certificeret af Sucuru Security teamet. Selvom det kan være svært at visuelt forstå det store arbejde der blev lagt i denne gennemgang, så vær trygt forvisset om at din hjemmeside drives af en af de kraftigste og mest pålidelige eCommerce plugins der findes.

en: Your Review
da: Din anmeldelse

en: Your account on {blogname}
da: Din konto på {blogname}

en: Your cart is currently empty.
da: Din indkøbskurv er tom.

en: Your comment is awaiting approval
da: Din kommentar afventer godkendelse

en: Your details
da: Dine oplysninger

en: Your most used product tags in cloud format.
da: Dine mest anvendte produkt nøgleord i cloud format.

en: Your order
da: Din ordre

en: Your order has already been paid for. Please contact us if you need assistance.
da: Din ordre er allerede betalt. Kontakt os venligst hvis du behøver assistance.

en: Your order has been received and is now being processed. Your order details are shown below for your reference:
da: Din ordre er modtaget og vil nu blive behandlet. Dine ordredetaljer er vist nedenfor til din orientering:

en: Your order is complete
da: Din ordre er gennemført

en: Your order is complete - download your files
da: Din ordre blev gennemført - download dine filer

en: Your order is no longer pending and could not be cancelled. Please contact us if you need assistance.
da: Din ordre er ikke længere afventende og kan ikke annulleres. Kontakt os venligst hvis du har brug for assistance.

en: Your order was cancelled.
da: Din ordre blev annulleret.

en: Your password has been reset.
da: Din adgangskode er blevet gemt.

en: Your server does not have fsockopen or cURL enabled - PayPal IPN and other scripts which communicate with other servers will not work. Contact your hosting provider.
da: Din server har ikke fsockopen eller cURL aktiveret - PayPal IPN og andre scripts som kommunikerer med andre servere vil ikke virke. Kontakt din website hosting provider.

en: Your server does not have the <a href="%s">SOAP Client</a> class enabled - some gateway plugins which use SOAP may not work as expected.
da: Din server har ikke <a href="%s">SOAP klient</a> klassen aktiveret - nogle gateway plugins som bruger SOAP vil nok ikke virke som forventet.

en: Your server has cURL enabled, fsockopen is disabled.
da: Din server har cURL aktiveret, fsockopen er deaktiveret.

en: Your server has fsockopen and cURL enabled.
da: Din server har fsockopen og cURL aktiveret.

en: Your server has fsockopen enabled, cURL is disabled.
da: Din server har fsockopen aktiveret, cURL er deaktiveret.

en: Your server has the SOAP Client class enabled.
da: Din server har SOAP klient klassen aktiveret.

en: Your settings have been saved.
da: Dine indstillinger er blevet gemt.

en: Your themes page background - used for tab active states
da: Dine temaers side baggrund - brugt til faneblad aktive tilstande

en: Your {blogname} order from {order_date}
da: Din {blogname} ordre fra {order_date}

en: Your {blogname} order from {order_date} is complete
da: Din {blogname} ordre fra {order_date} er gennemført

en: Your {blogname} order from {order_date} is complete - download your files
da: Din {blogname} ordre fra {order_date} er gennemført - download dine filer

en: Your {blogname} order receipt from {order_date}
da: Din {blogname} ordrebekræftelse fra {order_date}

en: Yukon Territory
da: Yukon Territoriet

en: ZIP/Postcode
da: Postnummer

en: Zip/Post Codes
da: Postnumre

en: [%s with ID of %d]
da: [%s med ID %d]

en: [%s with SKU of %s]
da: [%s med varenummer %s]

en: [Remove]
da: [Fjern]

en: [{blogname}] New customer order ({order_number}) - {order_date}
da: [{blogname}] Ny kunde ordre ({order_number}) - {order_date}

en: added %s ago
da: tilføjet %s siden

en: ago
da: siden

en: and was completed
da: og blev gennemført

[ctx: breadcrumb]
en: Home
da: Hjem

en: by
da: af

[ctx: by comment author]
en: by %1$s
da: af %1$s

en: cancelled
da: annulleret

en: completed
da: fuldført

[ctx: default-slug]
en: product
da: produkt [ default-slug ]

[ctx: default-slug]
en: shop
da: butik [ default-slug ]

en: failed
da: fejlede

en: h
da: t

en: in
da: tommer

en: is a required field.
da: er et påkrævet felt.

en: is low in stock.
da: har kun få tilbage.

en: is not a valid email address.
da: er ikke en gyldig e-mail adresse.

en: is not a valid number.
da: er ikke et gyldigt nummer.

en: is not valid. Please enter one of the following:
da: er ikke gyldig. Indtast venligst en af følgende:

en: is out of stock.
da: er ikke på lager

en: item | items
da[0]: ting
da[1]: ting

en: items
da: dele

en: jS F Y
da: js F Y

en: l jS \of F Y, h:ia
da: l jS \of F Y h:i:s A

en: lbs
da: pund

en: made by
da: lavet af

[ctx: min_price]
en: From:
da: Fra:

en: no
da: nej

en: on-hold
da: i bero

en: out of 5
da: ud af 5

en: oz
da: ounce

[ctx: page_slug]
en: cart
da: kurv

[ctx: page_slug]
en: change-password
da: skift-adgangskode

[ctx: page_slug]
en: checkout
da: kasse

[ctx: page_slug]
en: edit-address
da: ret-adresse

[ctx: page_slug]
en: lost-password
da: mistet-kodeord

[ctx: page_slug]
en: my-account
da: min-konto

[ctx: page_slug]
en: order-received
da: ordre-modtaget

[ctx: page_slug]
en: pay
da: betal

[ctx: page_slug]
en: shop
da: butik

[ctx: page_slug]
en: view-order
da: vis-ordre

en: pay
da: betal

en: pending
da: afventer

[ctx: placeholder]
en: Apartment, suite, unit etc. (optional)
da: Lejlighed, etage osv. (valgfri)

[ctx: placeholder]
en: Buy product
da: Køb produkt

[ctx: placeholder]
en: From&hellip;
da: Fra&hellip;

[ctx: placeholder]
en: Never expire
da: Aldrig udløbe

[ctx: placeholder]
en: Notes about your order, e.g. special notes for delivery.
da: Bemærkninger omkring din ordre, fx særlige bemærkninger til levering.

[ctx: placeholder]
en: Password
da: Adgangskode

[ctx: placeholder]
en: Street address
da: Vejnavn

[ctx: placeholder]
en: To&hellip;
da: Til&hellip;

[ctx: placeholder]
en: Unlimited usage
da: Ubegrænset forbrug

[ctx: placeholder]
en: Username
da: Brugernavn

en: processing
da: behandler

en: provides a fully PCI Compliant, secure way to collect and transmit credit card data to your payment gateway while keeping you in control of the design of your site.
da: tilbyder en PCI konformant, sikker måde at indsamle og overføre kreditkort data til din betalingsgateway medens du bevarer kontrol med designet af din side.

en: provides a fully PCI Compliant, secure way to collect and transmit credit card data to your payment gateway while keeping you in control of the design of your site. Mijireh supports a wide variety of payment gateways: Stripe, Authorize.net, PayPal, eWay, SagePay, Braintree, PayLeap, and more.
da: tilbyder en PCI konformant, sikker måde at indsamle og overføre kreditkort data til din betalingsgateway medens du bevarer kontrol med designet af din side.  Mijireh understøtter en bred række af betalingsløsninger: Strip, Authorize.net, Paypal, eWay, SagePay, Braintree, Payleap or flere.

en: refunded
da: refunderet

en: required
da: nødvendig

[ctx: slug]
en: product
da: produkt

[ctx: slug]
en: product-category
da: produkt-kategori

[ctx: slug]
en: product-tag
da: produkt-tag

[ctx: slug]
en: uncategorized
da: ikke kategoriseret

en: terms &amp; conditions
da: vilkår og betingelser

en: to
da: til

en: to the
da: til

en: variation added
da: variant tilføjet

en: variations added
da: varianter tilføjet

en: verified owner
da: bekræftet ejer

en: wp_remote_post() failed. PayPal IPN may not work with your server.
da: wp_remote_post() fejlede. PayPal IPN vil nok ikke virke med din server.

en: wp_remote_post() failed. PayPal IPN won't work with your server. Contact your hosting provider. Error:
da: wp_remote_post() fejlede. PayPal IPN vil ikke virke med din server. Kontakt din webside hosting provider. Error:

en: wp_remote_post() was successful - PayPal IPN is working.
da: wp_remote_post() lykkedes - PayPal IPN virker.

en: yd
da: yards

en: yes
da: ja

en: — No Change —
da: - Ingen ændring -
