Baby Buddy - en to nb translation catalogue (385 entries)

en: %(child)s fell asleep.
nb: %(child)s sovnet.

en: %(child)s finished feeding.
nb: %(child)s avsluttet mating.

en: %(child)s finished tummy time.
nb: %(child)s avsluttet magetid.

en: %(child)s had a %(type)s diaper change.
nb: %(child)s har hatt en %(type)s bleieskift.

en: %(child)s started feeding.
nb: %(child)s startet mating.

en: %(child)s started tummy time!
nb: %(child)s har startet magetid!

en: %(child)s woke up.
nb: %(child)s våknet.

en: %(count)s nap | %(count)s naps
nb[0]: %(count)s hvil
nb[1]: %(count)s hvilinger

en: %(counter)s feeding | %(counter)s feedings
nb[0]: %(counter)s mating
nb[1]: %(counter)s matinger

en: %(counter)s sleep | %(counter)s sleeps
nb[0]: %(counter)s søvn
nb[1]: %(counter)s søvn

en: %(days_ago)s days ago
nb: %(days_ago)s dager siden

en: %(duration)s at %(end)s
nb: %(duration)s den %(end)s

en: %(first_name)s %(last_name)s added!
nb: %(first_name)s %(last_name)s lagt til!

en: %(hours)s hour | %(hours)s hours
nb[0]: %(hours)s time
nb[1]: %(hours)s timer

en: %(minutes)s minute | %(minutes)s minutes
nb[0]: %(minutes)s minutt
nb[1]: %(minutes)s minutter

en: %(model)s entry added!
nb: %(model)s oppføring lagt til!

en: %(model)s entry deleted.
nb: %(model)s oppføring slettet.

en: %(model)s entry for %(child)s added!
nb: %(model)s oppført for %(child)s er lagt til!

en: %(model)s entry for %(child)s updated.
nb: %(model)s oppføring for %(child)s oppdatert.

en: %(model)s entry updated.
nb: %(model)s oppføring oppdatert.

en: %(model)s reading added!
nb: %(model)s avlesning lagt til!

en: %(model)s reading for %(child)s updated.
nb: %(model)s avlesning for %(child)s er oppdatert.

en: %(n)s feeding ago | %(n)s feedings ago
nb[0]: %(n)s mating siden
nb[1]: %(n)s matinger siden

en: %(seconds)s second | %(seconds)s seconds
nb[0]: %(seconds) sekund
nb[1]: %(seconds) sekunder

en: %(since)s ago (%(time)s)
nb: %(since)s siden (%(time)s)

en: %(since)s since previous
nb: %(since)s siden sist

en: %(timer)s created by %(user)s
nb: %(timer)s opprettet av %(user)s

en: 1 day
nb: 1 dag

en: 1 week
nb: 1 uke

en: 2 days
nb: 2 dager

en: 3 days
nb: 3 dager

en: 4 weeks
nb: 4 uker

en: <b>Average Feeding Durations</b>
nb: <b>Gjennomsnitt varighet på mating</b>

en: <b>Diaper Change Amounts</b>
nb: <b>Bleieskiftmengde</b>

en: <b>Diaper Change Types</b>
nb: <b>Bleieskifttyper</b>

en: <b>Diaper Lifetimes</b>
nb: <b>Bleievarighet</b>

en: <b>Head Circumference</b>
nb: <b>Hodeomkrets</b>

en: <b>Height</b>
nb: <b>Høyde</b>

en: <b>Sleep Pattern</b>
nb: <b>Søvnmønster</b>

en: <b>Sleep Totals</b>
nb: <b>Søvn totalt</b>

en: <b>Temperature</b>
nb: <b>Temperatur</b>

en: <b>Total Feeding Amount by Type</b>
nb: <b>Antall matmengde sortert etter type</b>

en: <b>Total Pumping Amount</b>
nb: <b>Total brystpumpemengde</b>

en: <b>Total Tummy Time Durations</b>
nb: <b>Total varighet magetid</b>

en: <b>Weight</b>
nb: <b>Vekt</b>

en: <div>%(since)s ago</div> <small>%(time)s</small>
nb: <div>%(since)s siden</div> <small>%(time)s</small>

en: <h1>Are you sure you want to delete <span class="text-info">%(object)s</span>?</h1>
nb: <h1>Er du sikker på at du vil slette <span class="text-info">%(object)s</span>?</h1>

en: <h1>Are you sure you want to unlock <span class="text-info">%(object)s</span>?</h1>
nb: <h1>Er du sikker på at vil låse opp <span class="text-info">%(object)s</span>?</h1>

en: <h1>Update <span class="text-info">%(object)s</span></h1>
nb:  <h1>Oppdater <span class="text-info">%(object)s</span></h1>

en: <strong>Error:</strong> %(error)s
nb: <strong>Feil:</strong> %(error)s

en: <strong>Error:</strong> Some fields have errors. See below for details.
nb:  <strong>Feil:</strong> Feil funnet på noen felt. Se nedenfor for detaljer.

en: <strong>Oh snap!</strong> The two passwords did not match. Please try again.
nb: <strong>Woops!</strong> Passordene samsvarer ikke. Vennligst prøv igjen.

en: API Browser
nb: API Leser

en: Actions
nb: Handlinger

en: Active
nb: Aktive

en: Activities
nb: Aktiviteter

en: Add
nb: Legg til

en: Add <samp>%(origin)s</samp> to the <code>CSRF_TRUSTED_ORIGINS</code> environment variable. If multiple origins are required separate with commas.
nb: Legg til <samp>%(origin)s</samp> til <code>CSRF_TRUSTED_ORIGINS</code> miljøvariabel. Om flere er påkrevd, separer verdien med komma

en: Add BMI
nb: Legg til BMI

en: Add Child
nb: Legg til barn

en: Add Diaper Change
nb: Legg til bleieskift

en: Add Feeding
nb: Legg til mating

en: Add Head Circumference
nb: Legg til hodeomkrets

en: Add Height
nb: Legg til høye

en: Add Note
nb: Legg til notat

en: Add Pumping Entry
nb: Legg til brystpumpeoppføring

en: Add Sleep
nb: Legg til søvn

en: Add Temperature Reading
nb: Legg til temperaturavlesning

en: Add Tummy Time
nb: Legg til magetid

en: Add Weight
nb: Legg til vekt

en: Add a BMI Entry
nb: Legg til BMI-oppføring

en: Add a Child
nb: Legg til barn

en: Add a Diaper Change
nb: Legg til bleieskift

en: Add a Feeding
nb: Legg til en mating

en: Add a Head Circumference Entry
nb: Legg til en hodeomkretsoppføring

en: Add a Height Entry
nb: Legg til en høydeoppføring

en: Add a Note
nb: Legg til notat

en: Add a Pumping Entry
nb: Legg til en brystpumpeoppføring

en: Add a Sleep Entry
nb: Legg til søvnoppføring

en: Add a Temperature Entry
nb: Legg til en temperaturoppføring

en: Add a Temperature Reading
nb: Legg til temperaturavlesning

en: Add a Tummy Time Entry
nb: Legg til magetidoppføring

en: Add a Weight Entry
nb: Legg til en vektoppføring

en: Add a device
nb: Legg til enhet

en: Age
nb: Alder

en: Amount
nb: Mengde

en: Amount: %(amount).0f
nb: Mengde: %(amount).0f

en: Another entry intersects the specified time period.
nb: En annen oppføring kolliderer med den satte tidsperioden.

en: As the amount of entries grows, Baby Buddy will help parents and caregivers to identify small patterns in baby's habits using the dashboard and graphs. Baby Buddy is mobile-friendly and uses a dark theme to help weary moms and dads with 2AM feedings and changings. To get started, just click the button below to add your first (or second, third, etc.) child!
nb: Etter hvert som antallet oppføringer vokser, vil Baby Buddy hjelpe foreldre og omsorgspersoner med å identifisere små mønstre i babyens vaner ved å bruke dashbordet og grafene. Baby Buddy er mobilvennlig og bruker et mørkt tema for å hjelpe slitne mødre og pappaer med mating og midt på natten. For å komme i gang, klikk på knappen nedenfor for å legge til ditt første (eller andre, tredje, osv.) barn!

en: Authentication Methods
nb: Autentiseringsmetode

en: Average Feeding Durations
nb: Gjennomsnitt varighet på mating

en: Average awake duration
nb: Gjennomsnitt våken

en: Average duration
nb: Gjennomsnitt varighet

en: Average duration (minutes)
nb: Gjennomsnittstid (i minutter)

en: Average nap duration
nb: Gjennomsnitt hvilelengde

en: Average naps per day
nb: Gjennomsnitt hvilelengde per dag

en: Average sleep duration
nb: Gjennomsnitt søvnlengde

en: BMI change per week
nb: BMI-endring per uke

en: BMI entry
nb: Legg til BMI

en: Bad Request
nb: Dårlig forespørsel (bad request)

en: Birth Date
nb: Fødselsdato

en: Birth date
nb: Fødselsdato

en: Black
nb: Svart

en: Body Mass Index (BMI)
nb: Kroppsmasseindeks (KMI)

en: Born
nb: Født

en: Both breasts
nb: Begge bryst

en: Bottle
nb: Flaske

en: Breast milk
nb: Brystmelk

en: Brown
nb: Brun

en: CSRF verification failed. Request aborted.
nb: CSRF-verifikasjon feilet. Forespørselen er avbrutt.

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Catalan
nb: Katalansk

en: Change
nb: Bleiebytte

en: Change Password
nb: Bytt Passord

en: Change amount
nb: Skiftemengde

en: Changes
nb: Bleiebytter

en: Chat / Support
nb: Chat / Hjelp

en: Child
nb: Barn

en: Child actions
nb: Barnets handlinger

en: Children
nb: Barn

en: Chinese (simplified)
nb: Kinesisk (forenklet)

en: Click on the tags to add (+) or remove (-) tags or use the text editor to create new tags.
nb: Klikk på taggene (+) eller for å fjerne (-) tagger, eller brukt tekstredigereren for å opprette nye tagger.

en: Color
nb: Farge

en: Contents
nb: Innhold

en: Create User
nb: Lag Bruker

en: Czech
nb: Tsjekkisk

en: Danish
nb: Dansk

en: Dashboard
nb: Oversikt

en: Database Admin
nb: Databaseadministrator

en: Date
nb: Dato

en: Date can not be in the future.
nb: Dato kan ikke være i fremtiden.

en: Date/time can not be in the future.
nb: Dato/tid kan ikke være i fremtiden.

en: Delete
nb: Slett

en: Delete %(object)s
nb: Slett %(object)s

en: Delete User
nb: Slett Bruker

en: Delete a BMI Entry
nb: Slett BMI-oppføring

en: Delete a Child
nb: Slett et barn

en: Delete a Diaper Change
nb: Slett et bleieskift

en: Delete a Feeding
nb: Slett en mating

en: Delete a Head Circumference Entry
nb: Slett en hodeomrektsoppføring

en: Delete a Height Entry
nb: Slett en høydeoppføring

en: Delete a Note
nb: Slett et notat

en: Delete a Pumping Entry
nb: Slett en brystpumpeoppføring

en: Delete a Sleep Entry
nb: Slett en søvnoppføring

en: Delete a Temperature Reading
nb: Slett en temperaturavlesning

en: Delete a Tummy Time Entry
nb: Slett en magetidoppføring

en: Delete a Weight Entry
nb: Slett en vektoppføring

en: Diaper Amounts
nb: Bleiemengde

en: Diaper Change
nb: Bleieskift

en: Diaper Change Amounts
nb: Bleieskiftmengde

en: Diaper Change Types
nb: Bleieskifttyper

en: Diaper Changes
nb: Bleiebytte

en: Diaper Lifetimes
nb: Bleieskift varigheter

en: Diaper change amount
nb: Bleieskiftmengde

en: Diaper change frequency
nb: Bleieskiftfrekvens

en: Diaper change frequency (past 2 weeks)
nb: Bleieskiftfrekvens (siste 2 uker)

en: Diaper change frequency (past 3 days)
nb: Bleieskiftfrekvens (siste 3 dager)

en: Duration
nb: Varighet

en: Duration too long.
nb: Varigheten er for lang.

en: Duration: %(duration)s
nb: Varighet: %(duration)s

en: Dutch
nb: Nederlandsk

en: Edit
nb: Endre

en: Email
nb: Epost

en: End
nb: Slutt

en: End time
nb: Sluttid

en: English (UK)
nb: Engelsk (UK)

en: English (US)
nb: Engelsk (US)

en: Enter your account email address in the form below. If the address is valid, you will receive instructions for resetting your password.
nb: Fyll inn e-posten knyttet til brukeren din i skjemaet under. Om e-posten er gyldig vil du motta instruksjoner for å resette passordet ditt.

en: Enter your new password in each field below.
nb: Tast inn ditt nye passord i feltet under.

[ctx: Error modal]
en: An error ocurred.
nb: En feil oppstod.

[ctx: Error modal]
en: Close
nb: Lukk

[ctx: Error modal]
en: Error
nb: Feil

[ctx: Error modal]
en: Failed to create tag.
nb: Kunne ikke opprette tagg.

[ctx: Error modal]
en: Failed to obtain tag data.
nb: Kunne ikke hente taggdata.

[ctx: Error modal]
en: Invalid tag name.
nb: Ugyldig taggnavn.

en: Feeding
nb: Mating

en: Feeding Amounts
nb: Matemengde

en: Feeding Durations (Average)
nb: Tid brukt på mating (gjennomsnitt)

en: Feeding amount
nb: Matemengde

en: Feeding frequency
nb: Matfrekvens

en: Feeding frequency (past 2 weeks)
nb: Matefrekvens (siste 2 uker)

en: Feeding frequency (past 3 days)
nb: Matefrekvens (siste 3 dager)

en: Feedings
nb: Matinger

en: Filters
nb: Filtere

en: Finnish
nb: Finsk

en: First Name
nb: Fornavn

en: First name
nb: Fornavn

en: Forbidden
nb: Forbudt

en: Forgot Password
nb: Glemt Passord

en: Forgot your password?
nb: Glemt passord?

en: Formula
nb: Sammensetning

en: Fortified breast milk
nb: Forsterket morsmelk

en: French
nb: Fransk

en: German
nb: Tysk

en: Green
nb: Grønn

en: Head Circumference
nb: Hodeomkrets

en: Head Circumference entry
nb: Legg til hodeomkrets

en: Head circumference change per week
nb: Hodeomkrets per uke

en: Height
nb: Høyde

en: Height change per week
nb: Høydeendring per uke

en: Height entry
nb: Legg til høye

en: Hide Empty Dashboard Cards
nb: Skjul tomme dashbordkort

en: Hide data older than
nb: Skjul data eldre enn

en: Home
nb: Hjem

en: Hours of sleep
nb: Antall timer med søvn

en: How to Fix
nb: Hvordan fikse

en: Hungarian
nb: Ungarnsk

en: If supported by browser, the dashboard will only refresh when visible, and also when receiving focus.
nb: Om nettleseren støtter det, vil dashbordet kun oppdatere seg når det er synlig, og når du mottar fokus.

en: If you don't receive an email, please make sure you've entered the address you registered with, and check your spam folder.
nb: Om du ikke mottar e-post fra oss, dobbeltsjekk at du har tastet inn riktig brukerdata og ev. søppelboksen din.

en: Italian
nb: Italiensk

en: Language
nb: Språk

en: Last Diaper Change
nb: Sist bleieskift

en: Last Feeding
nb: Sist mating

en: Last Feeding Method
nb: Siste matemetode

en: Last Name
nb: Etternavn

en: Last Pumping
nb: Siste brystpumping

en: Last Sleep
nb: Sist søvn

en: Last Tummy Time
nb: Siste magetid

en: Last name
nb: Etternavn

en: Last used
nb: Sist brukt

en: Learn about and predict baby's needs without (<em>as much</em>) guess work by using Baby Buddy to track &mdash;
nb: Lær om, og forutse, barnets behov uten (<em>så mye</em>) gjettearbeid ved å bruke Baby Buddy &mdash;

en: Left breast
nb: Venstre bryst

en: Locked
nb: Låst

en: Log in
nb: Logg inn

en: Login
nb: Logg inn

en: Login QR code
nb: Logg inn via QR-kode

en: Logout
nb: Logg ut

en: Measurements
nb: Målinger

en: Method
nb: Metode

en: Milestone
nb: Milepæl

en: Name
nb: Navn

en: Name does not match child name.
nb: Navnet samsvarer ikke med barnets navn

en: Nap
nb: Lur

en: Never
nb: Aldri

en: Next
nb: Neste

en: No BMI entries found.
nb: Ingen KMI-oppføringer funnet.

en: No children found.
nb: Ingen barn funnet.

en: No data yet
nb: Ingen data ennå

en: No diaper changes found.
nb: Ingen bleieskift funnet.

en: No events
nb: Ingen hendelser

en: No feedings found.
nb: Ingen matinger funnet.

en: No head circumference entries found.
nb: Ingen hodeomkretsoppføring funnet.

en: No height entries found.
nb: Ingen høyeoppføring funnet.

en: No notes found.
nb: Ingen notat funnet.

en: No pumping entries found.
nb: Ingen brystpumpeoppføringer funnet.

en: No sleep entries found.
nb: Ingen søvnoppføring funnet.

en: No temperature entries found.
nb: Ingen temperaturoppføringer er funnet.

en: No timer entries found.
nb: Ingen tidtakeroppføringer funnet.

en: No tummy time entries found.
nb: Ingen magetidoppføringer funnet.

en: No users found.
nb: Ingen brukere funnet.

en: No weight entries found.
nb: Ingen vektoppføringer funnet.

en: None
nb: Ingen

en: Not enough data
nb: Ikke nok data ennå.

en: Note
nb: Notat

en: Notes
nb: Notater

en: Number of changes
nb: Antall skift

en: Number of feedings
nb: Antall matinger

en: Number of sessions
nb: Antall økter

en: Page Not Found
nb: Siden ble ikke funnet

en: Parent fed
nb: Foreldrestyrt mating

en: Password
nb: Passord

en: Password Reset
nb: Reset passord

en: Password Reset Successfully!
nb: Passordet er resatt!

en: Password updated.
nb: Passordet er oppdatert.

en: Past Week
nb: Sist uke

en: Permission Denied
nb: Tillatelse Nektet

en: Picture
nb: Bilde

en: Please go to the following page and choose a new password:
nb: Vennligst gå til følgende side og velg et passord:

en: Polish
nb: Polsk

en: Portuguese
nb: Portugisisk

en: Previous
nb: Tidligere

en: Pumping Amount
nb: Brystpumpemengde

en: Pumping Amounts
nb: Brystpumpemengde

en: Pumping entry
nb: Pumpeoppføring

en: Quick Start Timer
nb: Hurtigstart tidtaker

en: Quick Start Timer For…
nb: Hurtigtidtaker for...

en: Read only
nb: Kun lesetilgang

en: Recent Sleep
nb: Nylig søvn

en: Recently used:
nb: Sist brukte:

en: Refresh rate
nb: Oppdateringsfrekvens

en: Regenerate
nb: Regenerer

en: Reports
nb: Rapporter

en: Reset Email Sent
nb: Passord resett e-post er sendt.

en: Reset Password
nb: Resett passord

en: Restart timer
nb: Start tidtaking på nytt

en: Restricts user to viewing data only.
nb: Begrens bruker til kun lesetilgang.

en: Return to Baby Buddy
nb: Gå tilbake til Baby Buddy

en: Right breast
nb: Høyre bryst

en: Russian
nb: Russisk

en: Self fed
nb: Selvstyrt mating

en: Server Error
nb: Serverfeil

en: Settings
nb: Instillinger

en: Settings saved!
nb: Innstillinger lagret!

en: Site
nb: Side

en: Sleep
nb: Søvn

en: Sleep Pattern
nb: Søvnmønster

en: Sleep Totals
nb: Total søvn

en: Sleep entry
nb: Søvn oppføring

en: Solid
nb: Fast

en: Solid food
nb: Fast føde

en: Source Code
nb: Kildekode

en: Spanish
nb: Spansk

en: Staff
nb: Personale

en: Start Timer
nb: Start tidtaker

en: Start time
nb: Startid

en: Start time must come before end time.
nb: Starttid må komme før sluttid.

en: Started
nb: Startet

en: Started by %(user)s at %(start)s
nb: Startet av %(user)s den %(start)s

en: Statistics
nb: Statistikker

en: Submit
nb: Send

en: Support
nb: Støtte

en: Swedish
nb: Svensk

en: Switch child
nb: Skift barn

en: Switch to…
nb: Skift til...

en: Tag
nb: Tagg

en: Tag name
nb: Taggnavn

en: Tags
nb: Tagger

en: Temperature
nb: Temperatur

en: Temperature reading
nb: Temperaturavlesning

en: Thanks for using Baby Buddy!
nb: Takk for at du bruker Baby Buddy!

en: The path <code>%(request_path)s</code> does not exist.
nb: Stien <code>%(request_path)s</code> eksisterer ikke.

en: There is not enough data to generate this report.
nb: Det er ikke nok data til å generere denne rapporten.

en: This setting controls which data will be shown in the dashboard.
nb: Denne innstillingen kontrollerer hvilke data som skal vises på dashbordet.

en: Time
nb: Tid

en: Time between changes (hours)
nb: Tid mellom skift (i timer)

en: Time of day
nb: Tid på dagen

en: Timeline
nb: TIdslinje

en: Timer
nb: Tidtaker

en: Timer #{id}
nb: Tidtaker #{id}

en: Timer actions
nb: Tidtaketalternativ

en: Timers
nb: Tidtakere

en: Timezone
nb: Tidssone

en: To confirm this action. Type the full name of the child below.
nb: For å bekrefte denne handlingen, fyll inn navnet på barnet under.

en: Today
nb: I dag

en: Today's Naps
nb: Hviler i dag

en: Today's Tummy Time
nb: Magetid i dag

en: Too Many Login Attempts
nb: For mange innloggingsforsøk

en: Total Tummy Time Durations
nb: Varighet for magetid totalt

en: Total duration
nb: Total varighet

en: Total duration (minutes)
nb: Total varighet (i minutter)

en: Total feedings
nb: Totalt antall matinger

en: Total sleep
nb: Total søvn

en: Tummy Time
nb: Magetid

en: Tummy Time Durations (Sum)
nb: Magetid totalt

en: Tummy Time entry
nb: Observert mageleie oppføring

en: Turkish
nb: Tyrkisk

en: Unlock
nb: Lås opp

en: Unlock User
nb: Lås opp bruker

en: Update
nb: Oppdater

en: Update a Diaper Change
nb: Oppdater et bleieskift

en: Update a Feeding
nb: Oppdater en mating

en: Update a Note
nb: Oppdater et notat

en: Update a Sleep Entry
nb: Oppdater en søvnoppføring

en: Update a Tummy Time Entry
nb: Oppdater en magetidoppføring

en: User
nb: Bruker

en: User %(username)s added!
nb: Brukeren %(username)s er lagt til!

en: User %(username)s updated.
nb: Bruker %(username)s er oppdatert.

en: User API key regenerated.
nb: Bruker API key er generert.

en: User Profile
nb: Bruker Profil

en: User Settings
nb: Bruker instillinger

en: User locked.
nb: Bruker låst opp.

en: User unlocked.
nb: Bruker låst opp.

en: User {user} deleted.
nb: Brukeren {user} er slettet.

en: Users
nb: Brukere

en: View Timers
nb: Vis tidtakere

en: We've emailed you instructions for setting your password, if an account exists with the email you entered. You should receive them shortly.
nb: Vi har sendt deg en e-post med instruksjoner for å sette passordet ditt, dersom du har en bruker. Du skal motta denne innen kort tid.

en: Weight
nb: Vekt

en: Weight change per week
nb: Vektendring per uke

en: Weight entry
nb: Vekt registrering

en: Welcome to Baby Buddy!
nb: Velkommen til Baby Buddy!

en: Welcome!
nb: Velkommen!

en: Wet
nb: Våt

en: Yellow
nb: Gul

en: You do not have permission to access this resource. Contact a site administrator for assistance.
nb: Du har ikke rettigheter til å denne ressursen. Kontakt administrator for assistanse.

en: You're receiving this email because you requested a password reset for your user account at %(site_name)s.
nb: Du mottar denne e-posten fordi du har forespurt nytt passord for din bruker på %(site_name)s.

en: Your password has been set. You may go ahead and log in now.
nb: Passordet er blitt satt. Du kan nå logge inn.

en: Your username, in case you’ve forgotten:
nb: Ditt brukernavn, i tilfelle du har glemt det:

en: disabled
nb: Deaktivert

en: most recent
nb: nylig

en: show all data
nb: Vis alle data

en: solid
nb: fast

en: today
nb: i dag

en: wet
nb: våt

en: yesterday
nb: i går

en: {user}'s Settings
nb: {user} innstillinger
