Baby Buddy - en to sv translation catalogue (408 entries)

en: %(child)s fell asleep.
sv: %(child)s somnade.

en: %(child)s finished feeding.
sv: %(child)s slutade matas.

en: %(child)s finished tummy time.
sv: %(child)s avslutade magträningsläge.

en: %(child)s had a %(type)s diaper change.
sv: %(child)s hade ett %(type)s blöjbyte.

en: %(child)s had a temperature measurement.
sv: %(child)s hade en temperatur-avläsning.

en: %(child)s started feeding.
sv: %(child)s började matas.

en: %(child)s started tummy time!
sv: %(child)s startade magträningsläge!

en: %(child)s woke up.
sv: %(child)s vaknade.

en: %(count)s nap | %(count)s naps
sv[0]: %(count)s tupplur
sv[1]: %(count)s tupplurar

en: %(counter)s feeding | %(counter)s feedings
sv[0]: %(counter)s matning
sv[1]: %(counter)s matningar

en: %(counter)s sleep | %(counter)s sleeps
sv[0]: %(counter)s sömn
sv[1]: %(counter)s sömn

en: %(days_ago)s days ago
sv: %(days_ago)s dagar sedan

en: %(duration)s at %(end)s
sv: %(duration)s vid %(end)s

en: %(first_name)s %(last_name)s added!
sv: %(first_name)s %(last_name)s tillagd!

en: %(hours)s hour | %(hours)s hours
sv[0]: %(hours)s timme
sv[1]: %(hours)s timmar

en: %(minutes)s minute | %(minutes)s minutes
sv[0]: %(minutes)s minut
sv[1]: %(minutes)s minuter

en: %(model)s entry added!
sv: %(model)s inlägg tillagd!

en: %(model)s entry deleted.
sv: %(model)s inlägg uppdaterad.

en: %(model)s entry for %(child)s added!
sv: %(model)s inlägg för %(child)s tillagd!

en: %(model)s entry for %(child)s updated.
sv: %(model)s inlägg för %(child)s uppdaterad.

en: %(model)s entry updated.
sv: %(model)s inlägg uppdaterad.

en: %(model)s reading added!
sv: %(model)s inlägg tillagd!

en: %(model)s reading for %(child)s updated.
sv: %(model)s inlägg för %(child)s uppdaterad.

en: %(n)s feeding ago | %(n)s feedings ago
sv[0]: %(n)s matning sedan
sv[1]: %(n)s matningar sedan

en: %(seconds)s second | %(seconds)s seconds
sv[0]: %(seconds)s sekund
sv[1]: %(seconds)s sekunder

en: %(since)s ago (%(time)s)
sv: %(since)s sedan (%(time)s)

en: %(since)s since previous
sv: %(since)s sedan senaste

en: %(timer)s created by %(user)s
sv: %(timer)s skapad av %(user)s

en: 0 days
sv: 0 dagar

en: 1 day
sv: 1 dag

en: 1 min.
sv: 1 minut.

en: 1 week
sv: 1 vecka

en: 10 min.
sv: 10 minuter.

en: 15 min.
sv: 15 minuter.

en: 2 days
sv: 2 dagar

en: 2 min.
sv: 2 minuter.

en: 3 days
sv: 3 dagar

en: 3 min.
sv: 3 minuter.

en: 30 min.
sv: 30 minuter.

en: 4 min.
sv: 4 minuter.

en: 4 weeks
sv: 4 veckor

en: 5 min.
sv: 5 minuter.

en: <b>Average Feeding Durations</b>
sv: <b>Genomsnittlig matningsvaraktighet</b>

en: <b>Diaper Change Amounts</b>
sv: <b>Blöjbytesmängd</b>

en: <b>Diaper Change Types</b>
sv: <b>Blöjbytestyper</b>

en: <b>Diaper Lifetimes</b>
sv: <b>Blöjhållbarhet</b>

en: <b>Head Circumference</b>
sv: <b>Huvudomkrets</b>

en: <b>Height</b>
sv: <b>Längd</b>

en: <b>Sleep Pattern</b>
sv: <b>Sömnmönster</b>

en: <b>Sleep Totals</b>
sv: <b>Total sömn</b>

en: <b>Temperature</b>
sv: <b>Temperatur</b>

en: <b>Total Feeding Amount by Type</b>
sv: <b>Genomsnittlig matningsvaraktighet per typ</b>

en: <b>Total Pumping Amount</b>
sv: <b>Genomsnittlig pumpningsmängd</b>

en: <b>Total Tummy Time Durations</b>
sv: <b>Total varaktighet för magläge</b>

en: <b>Weight</b>
sv: <b>Vikt</b>

en: <div>%(since)s ago</div> <small>%(time)s</small>
sv: <div>%(since)s sedan</div> <small>%(time)s</small>

en: <h1>Are you sure you want to delete <span class="text-info">%(object)s</span>?</h1>
sv: <h1>Är du säker på att du vill ta bort <span class="text-info">%(object)s</span>?</h1>

en: <h1>Are you sure you want to unlock <span class="text-info">%(object)s</span>?</h1>
sv: <h1>Är du säker på att du vill låsa upp <span class="text-info">%(object)s</span>?</h1>

en: <h1>Update <span class="text-info">%(object)s</span></h1>
sv: <h1>Uppdatera <span class="text-info">%(object)s</span></h1>

en: <strong>Error:</strong> %(error)s
sv: <strong>Fel:</strong> %(error)s

en: <strong>Error:</strong> Some fields have errors. See below for details.
sv: <strong>Fel:</strong> Vissa fält innehåller felaktigheter. Se nedan för detaljer.

en: <strong>Oh snap!</strong> The two passwords did not match. Please try again.
sv: <strong>Ajdå!</strong> Lösenorden stämmer inte överens. Vänligen försök igen.

en: API Browser
sv: API-bläddrare

en: Actions
sv: Åtgärder

en: Active
sv: Aktiv

en: Activities
sv: Aktiviteter

en: Add
sv: Lägg till

en: Add <samp>%(origin)s</samp> to the <code>CSRF_TRUSTED_ORIGINS</code> environment variable. If multiple origins are required separate with commas.
sv: Lägg till <samp>%(origin)s</samp> till <code>CSRF_TRUSTED_ORIGINS</code> miljö-variabel. Om flera källor behövs så separera de med kommatecken.

en: Add BMI
sv: Lägg till BMI

en: Add Child
sv: Lägg till Barn

en: Add Diaper Change
sv: Lägg till Blöjbyte

en: Add Feeding
sv: Lägg till Matning

en: Add Head Circumference
sv: Lägg till omkrets för huvud

en: Add Height
sv: Lägg till längd

en: Add Note
sv: Lägg till Anteckning

en: Add Pumping Entry
sv: Lägg till pumpnings-inlägg

en: Add Sleep
sv: Lägg till Sömn

en: Add Temperature Reading
sv: Lägg till Temperaturavläsning

en: Add Tummy Time
sv: Lägg till Magläge

en: Add Weight
sv: Lägg till Vikt

en: Add a BMI Entry
sv: Lägg till ett BMI-inlägg

en: Add a Child
sv: Lägg till barn

en: Add a Diaper Change
sv: Lägg till blöjbyte

en: Add a Feeding
sv: Lägg till matning

en: Add a Head Circumference Entry
sv: Lägg till huvudomkrets-inlägg

en: Add a Height Entry
sv: Lägg till längd-inlägg

en: Add a Note
sv: Lägg till anteckning

en: Add a Pumping Entry
sv: Lägg till ett pumpnings-inlägg

en: Add a Sleep Entry
sv: Lägg till sömn-inlägg

en: Add a Temperature Entry
sv: Lägg till sömn-inlägg

en: Add a Temperature Reading
sv: Lägg till matning

en: Add a Tummy Time Entry
sv: Lägg till magtränings-inlägg

en: Add a Weight Entry
sv: Lägg till viktinlägg

en: Add a device
sv: Lägg till enhet

en: Age
sv: Ålder

en: Amount
sv: Mängd

en: Amount: %(amount).0f
sv: Mängd: %(amount).0f

en: Amt.
sv: Mängd

en: Another entry intersects the specified time period.
sv: En annan post korsar den angivna tidsperioden.

en: As the amount of entries grows, Baby Buddy will help parents and caregivers to identify small patterns in baby's habits using the dashboard and graphs. Baby Buddy is mobile-friendly and uses a dark theme to help weary moms and dads with 2AM feedings and changings. To get started, just click the button below to add your first (or second, third, etc.) child!
sv: När antalet inlägg ökar, hjälper Baby Buddy föräldrar och vårdgivare identifierar små mönster i barnens vanormed hjälp av instrumentpanelen och graferna. Baby Buddy är mobilvänlig och använder ett mörkt tema för att hjälpa trötta mammor och pappor med kl02:00-matningar och blöjbyten. För att komma igång, klicka bara på knappen nedan för att lägga till din första (eller andra, tredje, etc.) barn!

en: Authentication Methods
sv: Autentiseringsmetoder

en: Average Feeding Durations
sv: Genomsnittlig matningsvaraktighet

en: Average awake duration
sv: Genomsnittlig vakentid

en: Average duration
sv: Genomsnittlig varaktighet

en: Average duration (minutes)
sv: Genomsnittlig varaktighet (minuter)

en: Average nap duration
sv: Genomsnittlig tupplurslängd

en: Average naps per day
sv: Genomsnittlig mängd tupplurer per dag

en: Average sleep duration
sv: Genomsnittlig sömnlängd

en: BMI change per week
sv: BMI-förändring per vecka

en: BMI entry
sv: BMI-inlägg

en: Bad Request
sv: Felaktig begäran

en: Birth Date
sv: Födelsedatum

en: Birth date
sv: Födelsedatum

en: Black
sv: Svart

en: Body Mass Index (BMI)
sv: Kroppsmasseindex (BMI)

en: Born
sv: Född

en: Both breasts
sv: Båda brösten

en: Bottle
sv: Flaska

en: Breast milk
sv: Bröstmjölk

en: Brown
sv: Brunt

en: CSRF verification failed. Request aborted.
sv: CSRF-bekräftelse misslyckades. Begäran avbruten.

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Catalan
sv: Katalanska

en: Change
sv: Ändring

en: Change Password
sv: Byt lösenord

en: Change amount
sv: Förändringsmängd

en: Changes
sv: Ändringar

en: Chat / Support
sv: Chatt / Support

en: Child
sv: Barnet

en: Child actions
sv: Barnåtgärder

en: Children
sv: Barn

en: Chinese (simplified)
sv: Kinesiska (förenklad)

en: Click on the tags to add (+) or remove (-) tags or use the text editor to create new tags.
sv: Klicka på märkena för att lägga till (+) eller ta bort (-) eller använd en text-editor för att lägga till nya märken.

en: Color
sv: Färg

en: Contents
sv: Innehåll

en: Create User
sv: Skapa användare

en: Czech
sv: Tjeckiska

en: Danish
sv: Danska

en: Dashboard
sv: Översikt

en: Database Admin
sv: Databas-administratör

en: Date
sv: Datum

en: Date can not be in the future.
sv: Datum kan inte sättas i framtiden.

en: Date/time can not be in the future.
sv: Datum / tid kan inte anges i framtiden.

en: Default maximum nap start time
sv: Standardvärde för maximal start-tid för tupplur

en: Default minimum nap start time
sv: Standardvärde för minsta start-tid för tupplur

en: Delete
sv: Ta bort

en: Delete %(object)s
sv: Radera %(object)s

en: Delete User
sv: Ta bort användare

en: Delete a BMI Entry
sv: Radera ett BMI-inlägg

en: Delete a Child
sv: Radera ett barn

en: Delete a Diaper Change
sv: Radera ett blöjbyte

en: Delete a Feeding
sv: Radera matning

en: Delete a Head Circumference Entry
sv: Radera huvudomkrets-inlägg

en: Delete a Height Entry
sv: Radera längd-inlägg

en: Delete a Note
sv: Radera en anteckning

en: Delete a Pumping Entry
sv: Radera pumpnings-inlägg

en: Delete a Sleep Entry
sv: Radera sömn-inlägg

en: Delete a Temperature Reading
sv: Radera matning

en: Delete a Tummy Time Entry
sv: Radera magtränings-inlägg

en: Delete a Weight Entry
sv: Radera viktinlägg

en: Diaper Amounts
sv: Blöjmängd

en: Diaper Change
sv: Blöjbyte

en: Diaper Change Amounts
sv: Blöjbytesmängd

en: Diaper Change Types
sv: Blöjbytes-typer

en: Diaper Changes
sv: Blöjbyten

en: Diaper Lifetimes
sv: Blöjhållbarhet

en: Diaper change amount
sv: Blöjbytesmängd

en: Diaper change frequency
sv: Blöjbytesfrekvens

en: Diaper change frequency (past 2 weeks)
sv: Blöjbytesfrekvens (senaste 2 veckorna)

en: Diaper change frequency (past 3 days)
sv: Blöjbytesfrekvens (senaste 3 dagarna)

en: Duration
sv: Längd

en: Duration too long.
sv: Varaktigheten är för lång.

en: Duration: %(duration)s
sv: Varaktighet: %(duration)s

en: Dutch
sv: Nederländska

en: Edit
sv: Ändra

en: Email
sv: E-post

en: End
sv: Avslut

en: End time
sv: Sluttid

en: English (UK)
sv: Engelska (Storbritannien)

en: English (US)
sv: Engelska (USA)

en: Enter your account email address in the form below. If the address is valid, you will receive instructions for resetting your password.
sv: Ange ditt kontos e-postadress i formuläret nedan. Om e-postadressen är korrekt så skickar vi instruktioner för att återställa lösenordet.

en: Enter your new password in each field below.
sv: Ange ditt nya lösenord i varje fält här nedan.

[ctx: Error modal]
en: An error ocurred.
sv: Ett fel inträffade.

[ctx: Error modal]
en: Close
sv: Stäng

[ctx: Error modal]
en: Error
sv: Fel

[ctx: Error modal]
en: Failed to create tag.
sv: Misslyckades med att skapa taggning.

[ctx: Error modal]
en: Failed to obtain tag data.
sv: Misslyckades med att hämta data för taggning.

[ctx: Error modal]
en: Invalid tag name.
sv: Felaktigt taggningsnamn.

en: Feeding
sv: Matning

en: Feeding Amounts
sv: Matningar

en: Feeding Durations (Average)
sv: Matningstid (Genomsnittlig)

en: Feeding amount
sv: Matning

en: Feeding frequency
sv: Matningsfrekvens

en: Feeding frequency (past 2 weeks)
sv: Matningsfrekvens (senaste 2 veckorna)

en: Feeding frequency (past 3 days)
sv: Matningsfrekvens (senaste 3 dagarna)

en: Feedings
sv: Matningar

en: Filters
sv: Filter

en: Finnish
sv: Finska

en: First Name
sv: Förnamn

en: First name
sv: Förnamn

en: Forbidden
sv: Förbjuden

en: Forgot Password
sv: Glömt lösenord

en: Forgot your password?
sv: Glömt ditt lösenord?

en: Fortified breast milk
sv: Bröstmjölk

en: French
sv: Franska

en: German
sv: Tyska

en: Green
sv: Grönt

en: Head Circumference
sv: Omkrets Huvud

en: Head Circumference entry
sv: Huvudomkrets-tillägg

en: Head circumference change per week
sv: Huvudomkretsförändring per vecka

en: Height
sv: Längd

en: Height change per week
sv: Längdförändring per vecka

en: Height entry
sv: Längd-inlägg

en: Hide Empty Dashboard Cards
sv: Göm tomma kort i Översikten

en: Hide data older than
sv: Göm data äldre än

en: Home
sv: Hem

en: Hours of sleep
sv: Timmar av sömn

en: How to Fix
sv: Lösning

en: Hungarian
sv: Ungerska

en: If supported by browser, the dashboard will only refresh when visible, and also when receiving focus.
sv: Om webbläsaren stöder det så kommer Översikten enbart uppdateras när den är synlig och när den är i fokus.

en: If you don't receive an email, please make sure you've entered the address you registered with, and check your spam folder.
sv: Om du inte får ett e-postmeddelande, se till att du har angett adressen du registrerade med och kontrollera din skräppost-mapp.

en: Italian
sv: Italienska

en: Key
sv: Nyckel

en: Language
sv: Språk

en: Last Diaper Change
sv: Senaste blöjbyte

en: Last Feeding
sv: Senaste matning

en: Last Feeding Method
sv: Senaste matningsmetod

en: Last Name
sv: Efternamn

en: Last Pumping
sv: Senaste Pumpning

en: Last Sleep
sv: Senast sömn

en: Last Tummy Time
sv: Senaste magträningstid

en: Last name
sv: Efternamn

en: Last used
sv: Senast använd

en: Learn about and predict baby's needs without (<em>as much</em>) guess work by using Baby Buddy to track &mdash;
sv: Lär dig om och förutsäga barnets behov utan (<em>så mycket</em>) gissningsarbete genom att använda Baby Buddy för att spåra &mdash;

en: Left breast
sv: Vänstra bröstet

en: Locked
sv: Låst

en: Log in
sv: Logga in

en: Login
sv: Logga in

en: Login QR code
sv: QR-kod för Login

en: Logout
sv: Logga ut

en: Measurements
sv: Mätningar

en: Method
sv: Metod

en: Milestone
sv: Milstolpe

en: Name
sv: Namn

en: Name does not match child name.
sv: Namnet stämmer inte överens med barnets namn.

en: Nap
sv: Tupplur

en: Nap settings
sv: Tupplurs-inställningar

en: Nap start max. value %(max)s must be greater than nap start min. value %(min)s.
sv: Tupplurens max. start-värde %(max)s måste vara större än tuppluren min. start-värde %(min)s.

en: Nap start min. value %(min)s must be less than nap start min. value %(max)s.
sv: Tupplurens min. start-värde %(min)s måste vara mindre än tuppluren max. start-värde %(max)s.

en: Never
sv: Aldrig

en: Next
sv: Nästa

en: No BMI entries found.
sv: Inga BMI-inlägg hittade.

en: No children found.
sv: Inga barn funna.

en: No data yet
sv: Ingen data än

en: No diaper changes found.
sv: Inga blöjbyten funna.

en: No events
sv: Inga händelser

en: No feedings found.
sv: Inga matningar hittades.

en: No head circumference entries found.
sv: Inga huvudomkrets-inlägg funna.

en: No height entries found.
sv: Inga längd-inlägg funna.

en: No notes found.
sv: Inga anteckningar funna.

en: No pumping entries found.
sv: Inga pumpnings-inlägg funna.

en: No sleep entries found.
sv: Inga sömn-inlägg funna.

en: No temperature entries found.
sv: Inga timer-inlägg funna.

en: No timer entries found.
sv: Inga timer-inlägg funna.

en: No tummy time entries found.
sv: Inga magtränings-inlägg funna.

en: No users found.
sv: Inga användare funna.

en: No weight entries found.
sv: Inga viktinlägg funna.

en: None
sv: Inga

en: Norwegian Bokmål
sv: Norskt bokmål

en: Not enough data
sv: Otillräcklig data

en: Note
sv: Anteckning

en: Notes
sv: Anteckningar

en: Number of changes
sv: Antal byten

en: Number of feedings
sv: Antal matningar

en: Number of sessions
sv: Antal sessioner

en: Page Not Found
sv: Sidan finns inte

en: Parent fed
sv: Föräldramatad

en: Password
sv: Lösenord

en: Password Reset
sv: Återställ lösenord

en: Password Reset Successfully!
sv: Lösenordsåterställning lyckades!

en: Password updated.
sv: Lösenord uppdaterat.

en: Past Week
sv: Senaste veckan

en: Permission Denied
sv: Åtkomst nekad

en: Picture
sv: Bild

en: Please go to the following page and choose a new password:
sv: Vänligen gå till följande sida och välj ett nytt lösenord:

en: Polish
sv: Polska

en: Portuguese
sv: Portugisiska

en: Previous
sv: Föregående

en: Pumping
sv: Pumpning

en: Pumping Amount
sv: Pumpningsmängd

en: Pumping Amounts
sv: Pumpningsmängder

en: Pumping entry
sv: Pumpnings-inlägg

en: Quick Start Timer
sv: Snabbstarta timer

en: Quick Start Timer For…
sv: Snabbstarta timer för…

en: Read only
sv: Skrivskyddad

en: Recent Feedings
sv: Senaste matningar

en: Recent Sleep
sv: Senast sömn

en: Recently used:
sv: Nyligen använda:

en: Refresh rate
sv: Uppdateringsintervall

en: Regenerate
sv: Återskapa

en: Reports
sv: Rapporter

en: Reset
sv: Återställ

en: Reset Email Sent
sv: E-post med lösenordsåterställning skickad

en: Reset Password
sv: Återställ lösenord

en: Restart timer
sv: Starta om timer

en: Restricts user to viewing data only.
sv: Begränsa användare till att enbart läsa data.

en: Return to Baby Buddy
sv: Tillbaka till Baby Buddy

en: Right breast
sv: Högra bröstet

en: Russian
sv: Ryska

en: Self fed
sv: Självmatad

en: Server Error
sv: Server-fel

en: Settings
sv: Inställningar

en: Settings saved!
sv: Inställningar sparade!

en: Site
sv: Sidan

en: Site Settings
sv: Webbplats-inställningar

en: Sleep
sv: Sömn

en: Sleep Pattern
sv: Sömnmönster

en: Sleep Totals
sv: Sömn totalt

en: Sleep entry
sv: Sömninlägg

en: Slug
sv: Slöhet

en: Solid
sv: Fast

en: Solid food
sv: Fast föda

en: Source Code
sv: Källkod

en: Spanish
sv: Spanska

en: Staff
sv: Personal

en: Start Timer
sv: Starta timer

en: Start time
sv: Starttid

en: Start time must come before end time.
sv: Starttid måste komma före sluttid.

en: Started
sv: Startad

en: Started by %(user)s at %(start)s
sv: Startad av %(user)s vid %(start)s

en: Statistics
sv: Statistik

en: Submit
sv: Skicka

en: Swedish
sv: Svenska

en: Switch child
sv: Byt barn

en: Switch to…
sv: Byt till…

en: Tag
sv: Märke

en: Tag name
sv: Taggningsnamn

en: Tags
sv: Märken

en: Temperature
sv: Temperatur

en: Temperature reading
sv: Temperaturavläsning

en: Temperature: %(temperature).0f
sv: Temperatur: %(temperature).0f

en: Thanks for using Baby Buddy!
sv: Tack för att du använder Baby Buddy!

en: The maximum default time that a sleep entry is consider a nap. If set the nap property will be preselected if the start time is within the bounds.
sv: Det standardvärde som anger maximal tid för att ett sömninlägg anses vara en tupplur. Om angivet så kommer tupplurs-attributet vara för-ifyllt om start-tiden är inom avgränsningen.

en: The minimum default time that a sleep entry is consider a nap. If set the nap property will be preselected if the start time is within the bounds.
sv: Det standardvärde som anger minsta tid för att ett sömninlägg anses vara en tupplur. Om angivet så kommer tupplurs-attributet vara för-ifyllt om start-tiden är inom avgränsningen.

en: The path <code>%(request_path)s</code> does not exist.
sv: Sökvägen <code>%(request_path)s</code> finns inte.

en: There is not enough data to generate this report.
sv: Det finns inte tillräckligt med data för att generera denna rapport.

en: This setting controls which data will be shown in the dashboard.
sv: Den här inställningen styr vilket data som kommer att visas i Översikten.

en: Time
sv: Tid

en: Time between changes (hours)
sv: Tid mellan byten (timmar)

en: Time of day
sv: Tidpunkt på dygnet

en: Timeline
sv: Tidslinje

en: Timer actions
sv: Timer-åtgärder

en: Timezone
sv: Tidszon

en: To confirm this action. Type the full name of the child below.
sv: För att bekräfta denna åtgärd. Skriv hela barnets fullständiga namn nedan.

en: Today
sv: Idag

en: Today's Naps
sv: Dagens tupplurer

en: Today's Tummy Time
sv: Dagens magträningstid

en: Too Many Login Attempts
sv: För många inloggnings-försök

en: Total
sv: Totalt

en: Total Tummy Time Durations
sv: Total varaktighet för magläge

en: Total duration
sv: Total varaktighet

en: Total duration (minutes)
sv: Total varaktighet (minuter)

en: Total feedings
sv: Totalt antal matningar

en: Total sleep
sv: Total sömn

en: Tummy Time
sv: Magläge

en: Tummy Time Durations (Sum)
sv: Magläge varaktighet (Totalt)

en: Tummy Time entry
sv: Magläge-inlägg

en: Turkish
sv: Turkiska

en: Type
sv: Typ

en: Unlock
sv: Lås upp

en: Unlock User
sv: Lås upp användare

en: Update
sv: Uppdatera

en: Update a Diaper Change
sv: Uppdatera ett blöjbyte

en: Update a Feeding
sv: Uppdatera matning

en: Update a Note
sv: Uppdatera en anteckning

en: Update a Sleep Entry
sv: Uppdatera sömn-inlägg

en: Update a Tummy Time Entry
sv: Update magtränings-inlägg

en: User
sv: Användare

en: User %(username)s added!
sv: Användare %(username)s har lagts till!

en: User %(username)s updated.
sv: Användare %(username)s uppdaterad.

en: User API key regenerated.
sv: Användare API-nyckel genererad.

en: User Profile
sv: Användarprofil

en: User Settings
sv: Användarinställningar

en: User locked.
sv: Användaren låst.

en: User unlocked.
sv: Användaren upplåst.

en: User {user} deleted.
sv: Användare {user} borttagen.

en: Users
sv: Användare

en: View Timers
sv: Visa timers

en: We've emailed you instructions for setting your password, if an account exists with the email you entered. You should receive them shortly.
sv: Vi har mailat dig instruktioner för att ställa in ditt lösenord, om ett konto finns med det e-postmeddelande du angav. Du bör få detta inom kort.

en: Weight
sv: Vikt

en: Weight change per week
sv: Viktförändring per vecka

en: Weight entry
sv: Viktinlägg

en: Welcome to Baby Buddy!
sv: Välkommen till Baby Buddy!

en: Welcome!
sv: Välkommen!

en: Wet
sv: Våt

en: Yellow
sv: Gult

en: You do not have permission to access this resource. Contact a site administrator for assistance.
sv: Du har inte behörighet att komma åt den här resursen. Kontakta webbplatsadministratören för hjälp.

en: You're receiving this email because you requested a password reset for your user account at %(site_name)s.
sv: Du får det här mailet då du begärde ett lösenordsbyte för ditt konto på %(site_name)s.

en: Your password has been set. You may go ahead and log in now.
sv: Ditt lösenord har skickats. Du kan nu logga in på nytt.

en: Your username, in case you’ve forgotten:
sv: Ditt användarnamn, om du glömt:

en: disabled
sv: Inaktiverad

en: most recent
sv: senaste

en: show all data
sv: Visa all data

en: solid
sv: fast

en: today
sv: idag

en: wet
sv: våt

en: yesterday
sv: igår

en: {user}'s Settings
sv: {user}'s inställningar
